Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2024 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Tuesday, 13th February 2024
Race 23 (W) @ 09:05: Event 7, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Lewis Morrell
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lewis Morrell
|
Race 24 (X) @ 09:09: Event 7, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Lewis Morrell
|
Race 50 (X) @ 11:09: Event 20, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Lewis Morrell
|
Race 73 (U) @ 12:55: Event 32, Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lewis Morrell & Liam Avery
|
Race 76 (X) @ 13:08: Event 33, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Max Brown (stroke), Samuel Shotter, Alex Logan, Callum Booth, Simon Geertsema, Elliot Rhodes, Daniel Tomlinson, Tadhg Farac + Harry Molloy (cox)
Coached by: Lewis Morrell
|
Race 93 (O) @ 14:36: Event 47, Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lewis Morrell
|
Wednesday, 14th February 2024
Race 139 (H) @ 08:28: Event 40, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Patrick Davenport (stroke), Jayden Tabani-Ivi, James Brake, Thomas Clingin, William Clingin, Jordan Clark, James Mitchell, Elliot Rhodes + Tessa Guthrie (cox)
Coached by: Liam Avery & Lewis Morrell
|
Race 161 (D) @ 10:34: Event 7, Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Lewis Morrell
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Lewis Morrell
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lewis Morrell
|
Race 199 (P) @ 14:41: Event 47, Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lewis Morrell
|
Thursday, 15th February 2024
Race 237 (H) @ 08:45: Event 40, Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Patrick Davenport (stroke), Jayden Tabani-Ivi, James Brake, Thomas Clingin, William Clingin, Jordan Clark, James Mitchell, Elliot Rhodes + Tessa Guthrie (cox)
Coached by: Liam Avery & Lewis Morrell
|
Race 250 (U) @ 12:05: Event 20, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Lewis Morrell
|
Race 256 (A) @ 13:00: Event 32, Semi-final 2 | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lewis Morrell & Liam Avery
|
Friday, 16th February 2024
Race 287 (I) @ 09:10: Event 7, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Lewis Morrell
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lewis Morrell
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
Coached by: Lewis Morrell
|
Race 327 (W) @ 15:00: Event 32, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lewis Morrell & Liam Avery
|
Race 328 (X) @ 15:10: Event 33, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Max Brown (stroke), Samuel Shotter, Alex Logan, Callum Booth, Simon Geertsema, Elliot Rhodes, Daniel Tomlinson, Tadhg Farac + Harry Molloy (cox)
Coached by: Lewis Morrell
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Saturday, 17th February 2024
Race 337 (H) @ 09:15: Event 40, B Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Patrick Davenport (stroke), Jayden Tabani-Ivi, James Brake, Thomas Clingin, William Clingin, Jordan Clark, James Mitchell, Elliot Rhodes + Tessa Guthrie (cox)
Coached by: Liam Avery & Lewis Morrell
|
Race 352 (W) @ 11:20: Event 47, A Final | ||
---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Lewis Morrell
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social