Event Sponsor
Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2024 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Tuesday, 13th February 2024
This Tuesday day sheet is empty.
Wednesday, 14th February 2024
Race 133 (B) @ 08:04: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Tony Burns & Rachel Brown
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Tim Hopkins & Leon Barrowcliffe
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
Race 134 (C) @ 08:08: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Anna Delong & Meg Glenn
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#22
HAMC
Coached by: Tony Burns & Rachel Brown
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
Boat: Raewyn
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Tim Hopkins & Leon Barrowcliffe
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Ella Campbell & Maren Howarth
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Matt Lawson & Mike Trautvetter
|
Thursday, 15th February 2024
Race 234 (E) @ 08:30: Repechage 1 | ||
---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Matt Lawson & Mike Trautvetter
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
Race 235 (F) @ 08:35: Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#22
HAMC
Coached by: Tony Burns & Rachel Brown
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Anna Delong & Meg Glenn
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Ella Campbell & Maren Howarth
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Tony Burns & Rachel Brown
|
Friday, 16th February 2024
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 17th February 2024
Race 331 (B) @ 08:35: B Final | ||
---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#21
HAMC
Coached by: Tony Burns & Rachel Brown
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#22
HAMC
Coached by: Tony Burns & Rachel Brown
|
Race 332 (C) @ 08:40: A Final | ||
---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Matt Lawson & Mike Trautvetter
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Peter Mills
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Tim Hopkins & Leon Barrowcliffe
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Tim Hopkins & Leon Barrowcliffe
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
Boat: Raewyn
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Ella Campbell & Maren Howarth
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Anna Delong & Meg Glenn
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social