Day sheets: NZ Rowing Champs
These are the day sheets for the 2024 NZ Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Tuesday, 13th February 2024
Race 51 (Y) @ 11:13: Event 21, Prelim 1 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Anna Delong & Steve Wills
|
Race 79 (A) @ 13:20: Event 34, Heat 2 | ||
---|---|---|
Event
34
W Snr 8+
Sponsored by: Jones Family Charitable Trust
| ||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Grainne Walsh (stroke), Zoe Fon, Simone Slipper, Brooke Carter, Alexandra Peoples, Lucy Pike, Amelia Barrell, Sofia Greenhalgh + Ella Hansen (cox)
Coached by: Anna Delong & Steve Wills
|
Race 94 (P) @ 14:40: Event 48, Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Anna Delong & Steve Wills
|
Wednesday, 14th February 2024
Race 137 (F) @ 08:20: Event 38, Prelim 1 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Anna Delong & Steve Wills
|
Race 191 (H) @ 13:40: Event 34, Repechage 1 | ||
---|---|---|
Event
34
W Snr 8+
Sponsored by: Jones Family Charitable Trust
| ||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Grainne Walsh (stroke), Zoe Fon, Simone Slipper, Brooke Carter, Alexandra Peoples, Lucy Pike, Amelia Barrell, Sofia Greenhalgh + Ella Hansen (cox)
Coached by: Anna Delong & Steve Wills
|
Race 202 (S) @ 14:53: Event 48, Repechage 2 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Anna Delong & Steve Wills
|
Thursday, 15th February 2024
Race 251 (V) @ 12:10: Event 21, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Anna Delong & Steve Wills
|
Friday, 16th February 2024
Race 329 (Y) @ 15:20: Event 34, A Final | ||
---|---|---|
Event
34
W Snr 8+
Sponsored by: Jones Family Charitable Trust
| ||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Grainne Walsh (stroke), Zoe Fon, Simone Slipper, Brooke Carter, Alexandra Peoples, Lucy Pike, Amelia Barrell, Sofia Greenhalgh + Ella Hansen (cox)
Coached by: Anna Delong & Steve Wills
|
Saturday, 17th February 2024
Race 335 (F) @ 09:00: Event 38, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Anna Delong & Steve Wills
|
Race 353 (X) @ 11:25: Event 48, B Final | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Anna Delong & Steve Wills
|
Race 358 (C) @ 12:00: Event 51, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WKO*
WKO*
Waikato |
Crew
#3
WKO*
Sarah Wootton (stroke) (WKOC), Annabelle Knowles (NSHC), Mackenzie Tuffin (STAC), Grainne Walsh (WKOC)
Composite crew.
|
Race 379 (X) @ 15:30: Event 62, A Final | ||
---|---|---|
Entity
WKO*
WKO*
Waikato |
Crew
#4
WKO*
Ella Cossill (stroke) (WKOC), Madeline Cox (AWGC), Annabelle Knowles (NSHC), Charlotte Spence (AKLC), Mackenzie Tuffin (STAC), Davina Waddy (CTYC), Grainne Walsh (WKOC), Kerri Williams (AWGC) + Ashlee Tacon (cox) (AVNC)
Composite crew.
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social