Event Sponsor
Entrants list: NZ Rowing Champs
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AKLC
Annie Williamson (stroke), Holly MacDonald, Rebecca McLaren, Alexander Fowler-Whalley, Harriet Burrell, Tayla Malcomson, Ruby Hakkenbroek, Te Aria Jackson + Oliver Horton (cox)
Coached by: Peter Mills
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
Crew
#1
AVNC
Jemma Burrowes (stroke), Katie Bell, Arlia O'Sullivan, Phoebe Collier, Hannah Matehaere, Manaia Butler, Claudia Kinder, Holly Lill + Annabel Wynn-Williams (cox)
Coached by: Tim Hopkins & Leon Barrowcliffe
- Click to expand crew ⇨
AVNC
AVNC
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
AVN*
Hannah Wylie (stroke) (AVNC), Jessica Tavendale (AVNC), Emily Ryall (AVNC), Saskia Klinkenberg (AVNC), Eliza Roxborough-Judd (AVNC), Beth Dunbar (AVNC), Katie Gardner (AVNC), Claire Martin (AVNC) + Lily Kain (cox) (DUAC)
Composite crew. Coached by: Tim Hopkins & Leon Barrowcliffe
- Click to expand crew ⇨
AVN*
AVN*
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
DUA*
Stina Steffen (stroke) (DUAC), Millie Scott (DUAC), Freddy Todhunter (DUAC), Olivia Key (DUAC), Harriet Thompson (NOEC), Maddie Cockburn (NOEC), Bridgette Sutton (DUAC), Elsie Talbot (DUAC) + Bella Breen (cox) (DUAC)
Composite crew. Coached by: Simon Smith
- Click to expand crew ⇨
DUA*
DUA*
Otago
Otago
Crew
#1
NSHC
Skye Lang (stroke), Annabelle Knowles, Fenella Hemi, Atlanta Bruce, Brooke Vincent, Rea Kearns, Isabelle Welch, Megan Farquhar + Jacob Avery (cox)
Coached by: Ella Campbell & Maren Howarth
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#31
WESC
Olivia Tattersfield (stroke), Lily Curnow, Ruby Schmulian, Lilah Martin, Bella Boersen, Emma Curnow, Nicole Nagaratnam, Molly Stewart + Guy Pinfold (cox)
Coached by: Hasan Pathan
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Crew
#1
WKOC
Brooke Pitchford (stroke), Jenna-Lee Markgraaff, Tessa White-Parsons, Erin Tickelpenny, Sophie Egnot-Johnson, Madeleine Parker, Ella Henry, Emily Gordon + Bradley Kingma (cox)
Coached by: Anna Delong & Steve Wills
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#2
WKOC
Grainne Walsh (stroke), Zoe Fon, Simone Slipper, Brooke Carter, Alexandra Peoples, Lucy Pike, Amelia Barrell, Sofia Greenhalgh + Ella Hansen (cox)
Coached by: Anna Delong & Steve Wills
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Crew
#3
WKOC
Maclaine Stuart (stroke), Georgia Treblico, Isabel Melville, Hannah Tomlin, Eloise Orr, Milan Nordstrom, Jayne McPhillips, Taylah Kilmister + Maya Trower (cox)
Coached by: WKDS
- Click to expand crew ⇨
WKOC
WKOC
Waikato
Waikato
Social