Day sheets: NZ Masters Champs
These are the day sheets for the 2014 NZ Masters Championships.
Saturday, 20th September 2014
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | Lane 10 | Lane 11 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:30 | 1 | W Mst A 1X final | Race: A | AKLC1 L.James | WELC2 C.Phillips | DUAC1 N.Wilson | STAC1 A.Barbara | WELC1 F.Morrow | BLEC1 K.Ingram | DUAC1 N.Wilson | HKIC1 N.Sorensen | |||
B | 08:40 | 2 | M Mst H‑K 1X final | Race: A | WKOC1 A.Auld | MERC1 D.Strachan | ROTC2 B.Walford | NELC1 I.Hatton | ROTC1 K.Fraser | BLEC1 B.Hutchison | |||||
C | 08:55 | 3 | W Mst C 4X‑ final | Race: A | MERC1 T.Moulden | HWBC1 L.Burns | CAMC1 S.Dromgool | WNK*1 A.Inkster | NSHC1 T.Williams | WELC1 S.Seath | WREC1 M.Ackers | NSH*2 L.Forde | |||
D | 09:05 | 3N | W MNv 4X‑ final | Race: A | AKL*1 A.Brown | ROTC1 S.Morrell | BLEC1 V.Best | ||||||||
E | 09:10 | 4 | M Mst C 2‑ final | Race: A | WTUC1 M.Westenra | HORC1 A.Bealing | HKIC1 S.Laverick | WESC1 S.Malpas | WELC1 A.Mills | WKOC1 T.Clarke | NSHC1 U.Engbers | ||||
F | 09:20 | 5 | W Mst E 2X final | Race: A | SGEC1 M.Devoy | BPCC1 T.Kamizona | BPCC2 S.Hanna | AKLC1 A.Gordon | SGEC2 L.Barker | SGEC3 C.Harrison | NELC1 T.Strickland | ||||
G | 09:30 | 6 | M Mst E 8+ final | Race: A | WKOC1 T.Clarke | BPCC1 A.McLean | SGEC1 C.Abel | AKLC1 R.Hughes | AWG*1 R.Brock | ||||||
H | 09:40 | 7 | M Mst G 1X final | Race: A | CAMC1 R.Cronin | BLEC1 W.Parker | AKLC1 G.Vazey | RIVC1 J.Wilson | ROTC1 G.Meyer | RIVC2 I.Woodward | AWRC1 R.Ryan | AWGC1 T.Rush | |||
I | 09:55 | 8 | W Mst B 4‑ final | Race: A | WELC1 C.Denny | NSH*1 T.Williams | WELC2 S.Seath | PETC1 C.Robertson | HAMC1 S.Footitt | BLEC1 S.Lissaman | AWGC1 S.Rush | ||||
J | 10:05 | 9 | M Mst B 4X‑ final | Race: A | MERC1 G.Hutley | HAMC1 C.Magill | DUA*1 S.Smith | WHAC1 F.Palsson | HKIC1 G.Porter | HOR*1 A.Bealing | |||||
J | 9N | M MNv 4X‑ final | Race: A | BLEC1 R.Henderson | |||||||||||
K | 10:15 | 10 | M Mst D 2X division | Race: 1 | WESC1 D.Milne | CAMC2 D.Hobbs | WELC1 C.Jones | BPCC2 M.Inder | BLEC1 J.Best | NSHC1 G.Neill | TAWC1 A.Loomb | WTUC1 A.Ruffell | |||
L | 10:20 | Race: 2 | MERC1 K.Horan | CAMC3 M.Jensen | HWBC1 A.Kittow | HAMC1 S.Stuart-... | HWBC2 R.Buddo | BPCC1 A.Mahon | CAMC1 D.Blewden | NSHC2 C.Brake | |||||
M | 10:25 | 11 | W Mst E‑K 8+ final | Race: A | AKLC1 A.Gordon | SGEC2 M.Devoy | SGEC1 R.Cummins | ||||||||
N | 10:35 | 12 | M Mst F 1X division | Race: 1 | CAMC1 N.Robertson | AWGC2 J.Reid | BPCC1 D.Cowie | WHAC1 G.Watt | SGEC1 J.de Pont | WHAC2 G.Weston | |||||
O | 10:40 | Race: 2 | BLEC1 W.Parker | WKOC1 J.Bennett | SGEC2 E.Snyder | UNWC1 B.Evans | AWGC1 T.Upchurch | ||||||||
P | 10:45 | 13 | Mx Mst C 4‑ final | Race: A | WELC2 K.O'Neill | BLEC1 G.Davies | WELC1 A.Mills | NSHC1 C.Elliott | AWGC1 P.Spriggens | PETC1 P.Rowbotham | HOR*3 J.Watson | ||||
Q | 10:55 | 14 | Mx Mst A‑B 8+ final | Race: A | WREC1 C.Nichols | AKLC1 V.Pennell | |||||||||
R | 11:05 | 15 | W Mst A 4‑ final | Race: A | STAC1 A.Barbara | WELC1 F.Morrow | BLEC1 C.de Joux | ||||||||
S | 11:15 | 16 | M Mst A 4X‑ final | Race: A | BLEC1 R.Henderson | HAMC1 C.Magill | DUAC1 S.Smith | ||||||||
T | 11:25 | 17 | M Mst G‑K 4‑ final | Race: A | WKOC1 A.Auld | RIV*1 J.Wilson | ROTC1 T.Clark | ||||||||
U | 11:35 | 10 | M Mst D 2X final | Race: A | WTUC1 A.Ruffell | CAMC2 D.Hobbs | BLEC1 J.Best | NSHC1 G.Neill | MERC1 K.Horan | BPCC1 A.Mahon | NSHC2 C.Brake | CAMC1 D.Blewden | |||
V | 11:45 | 18 | M Mst E 1X division | Race: 1 | AWGC1 R.Brock | CAMC1 D.Hayman | SGEC1 S.Hobbs | MERC1 A.Cleaver | BPCC1 G.Bridgwater | ||||||
W | 11:50 | Race: 2 | NELC2 K.Strickland | SGEC2 G.Pedersen | HORC1 J.Watson | WELC1 J.King | NELC1 S.Odinot | ||||||||
X | 11:55 | 12 | M Mst F 1X final | Race: A | CAMC1 N.Robertson | WHAC2 G.Weston | AWGC2 J.Reid | WHAC1 G.Watt | WKOC1 J.Bennett | UNWC1 B.Evans | SGEC2 E.Snyder | AWGC1 T.Upchurch | |||
Y | 12:00 | 19 | M Mst C 2X division | Race: 1 | MERC2 P.Turton | WHAC1 F.Palsson | HKIC1 S.Laverick | WKOC1 S.Wills | WHAC2 S.Brine | ||||||
Z | 12:05 | Race: 2 | WREC1 A.Wakelin | WTUC1 N.Bailey | CAMC1 D.Hobbs | CAMC2 D.Blewden | MERC1 C.Betty | TAWC1 A.Loomb | WESC1 E.Verdonk | ||||||
A | 12:10 | Race: 3 | WKOC1 S.Wills | WESC2 D.Milne | AKLC1 G.Sedlmeier | BLEC2 M.Noble | BLEC1 G.Davies | WELC1 D.Kotrotsos | |||||||
B | 12:15 | 20 | W Mst B 4X‑ final | Race: A | AWGC1 S.Rush | WELC1 C.Denny | BLEC1 S.Lissaman | ||||||||
C | 12:25 | 21 | M Mst A‑B 2‑ final | Race: A | HOR*1 A.Bealing | NSHC1 D.Cryer | WESC1 S.Malpas | ||||||||
D | 12:35 | 22 | W Mst D 2X division | Race: 1 | BLEC1 V.Best | SGEC2 K.McGredy | PCUC1 I.Coxhead | WKOC1 J.Easton | ROTC1 C.Spackman | SGEC1 L.MacFarlan | |||||
E | 12:40 | Race: 2 | WREC1 L.O'Hagan | BPCC1 J.Austin | WELC1 N.Brown | MERC1 T.Moulden | SGEC3 A.Pedersen | ||||||||
F | 12:45 | 23 | M Mst D 8+ final | Race: A | NSH*1 G.Neill | WELC1 D.Kotrotsos | HWBC1 G.Vanderpeet | AKLC1 R.Hughes | |||||||
G | 12:55 | 24 | W Mst F‑K 1X final | Race: A | WESC2 G.Costain | RIVC1 J.Blakie | SGEC1 A.McLeod | WESC1 B.Menhinick | |||||||
H | 13:05 | 18 | M Mst E 1X final | Race: A | BPCC1 G.Bridgwater | MERC1 A.Cleaver | AWGC1 R.Brock | SGEC1 S.Hobbs | HORC1 J.Watson | SGEC2 G.Pedersen | NELC2 K.Strickland | WELC1 J.King | |||
I | 13:15 | 19 | M Mst C 2X final | Race: A | WHAC1 F.Palsson | WTUC1 N.Bailey | BLEC1 G.Davies | WESC1 E.Verdonk | HKIC1 S.Laverick | WELC1 D.Kotrotsos | MERC1 C.Betty | WKOC1 S.Wills | |||
J | 13:25 | 25 | M Mst F 4‑ final | Race: A | AWGC1 M.Carey | ||||||||||
K | 13:30 | 26 | Mx Mst C 4X‑ division | Race: 1 | CAMC1 D.Hobbs | AWGC1 P.Spriggens | HORC1 A.Bealing | MERC1 S.Bray | BLEC2 G.Davies | NSHC1 D.Cryer | CAMC2 D.Blewden | BLEC1 P.Wells | BPCC1 A.Mahon | ||
L | 13:40 | 27 | Mx Mst E‑K 2X division | Race: 1 | BPCC1 A.McLean | NELC2 T.Strickland | NSH*1 L.Forde | SGEC1 A.Pedersen | AKLC2 S.Pierce | BPCC2 N.Hanna | |||||
M | 13:45 | Race: 2 | BPCC5 D.Cowie | UNWC1 B.Evans | BPCC3 M.Lane | SGEC3 T.Fenton | MERC1 T.Moulden | SGEC2 C.Fotherby | |||||||
N | 13:50 | Race: 3 | AKLC1 M.Chapman | BPCC4 T.Kamizona | SGEC7 B.Wright | ROTC1 K.Anderson | WKOC1 R.Satherley | SGEC5 M.Harrison | |||||||
O | 13:55 | Race: 4 | RIVC2 J.Wilson | SGEC4 A.McLeod | SGEC6 J.de Pont | BLEC1 W.Parker | ROTC2 J.Savage | ||||||||
P | 14:00 | Race: 5 | RIVC1 L.Blakie | NELC1 I.Hatton | WESC2 T.Russell | WESC1 D.Milne | |||||||||
Q | 14:05 | 28 | Mx Mst D 4‑ final | Race: A | WKOC1 L.Malcolm | NSHC1 C.Brake | PETC2 T.Gardiner | WREC1 C.Williams | AWGC1 M.Carey | PETC1 R.Kumpher | WELC1 H.Mitchell | ||||
R | 14:15 | 22 | W Mst D 2X final | Race: A | SGEC1 L.MacFarlan | SGEC2 K.McGredy | BLEC1 V.Best | PCUC1 I.Coxhead | WREC1 L.O'Hagan | BPCC1 J.Austin | WELC1 N.Brown | ||||
S | 14:35 | 30 | W Mst A 4X‑ final | Race: A | BLEC1 V.Best | STAC1 A.Barbara | |||||||||
T | 14:45 | 31 | W Mst C 2X division | Race: 1 | NSHC2 C.Neill | BLEC1 S.Lissaman | MERC1 M.Skelton | WNK*1 A.Inkster | BPCC1 K.Sharplin | HORC1 H.Hansen | BLEC2 K.Ingram | ||||
U | 14:50 | Race: 2 | ROTC1 S.Morrell | CAMC1 J.Evans | NSHC1 T.Williams | HWBC1 L.Reynolds | AWGC1 C.Staines | WELC1 C.Denny | |||||||
V | 14:55 | 32 | M Mst C 8+ final | Race: A | WELC1 D.Kotrotsos | NSHC1 G.Neill | HAMC1 T.Oosten | AKLC1 P.Taylor | |||||||
W | 15:05 | 27 | Mx Mst E‑K 2X final | Race: A | MERC1 T.Moulden | NSH*1 L.Forde | BPCC1 A.McLean | UNWC1 B.Evans | RIVC2 J.Wilson | SGEC7 B.Wright | SGEC5 M.Harrison | SGEC6 J.de Pont | |||
X | 15:15 | 33 | W Mst E 1X final | Race: A | BPCC1 T.Kamizona | MERC1 T.Moulden | SGEC1 C.Hobbs | ||||||||
Y | 15:25 | 34 | M Mst E 4‑ final | Race: A | WESC1 M.Tolhurst | SGEC2 C.Abel | SGEC1 B.Wright | WREC1 C.Williams | AWGC1 P.Spriggens | ||||||
Z | 15:35 | 29 | W Mst D‑G 2‑ final | Race: A | SGEC1 K.McGredy | ||||||||||
Z | 35 | M Mst G‑K 4X‑ final | Race: A | BLEC1 J.Best | RIV*1 I.Woodward | WKOC1 A.Auld | ROTC1 G.Meyer | ||||||||
A | 15:45 | 36 | M Mst B 2X final | Race: A | HOR*1 J.Watson | HWBC1 J.Nilsson | AKLC1 K.Wing | STAC1 S.Haines | NSHC1 D.Cryer | MERC1 P.Turton | DUAC1 S.Smith | WREC1 C.Nichols | |||
B | 15:55 | 31 | W Mst C 2X final | Race: A | BPCC1 K.Sharplin | MERC1 M.Skelton | WNK*1 A.Inkster | BLEC1 S.Lissaman | NSHC1 T.Williams | CAMC1 J.Evans | HWBC1 L.Reynolds | ROTC1 S.Morrell | |||
C | 16:05 | 37 | M Mst D 1X final | Race: A | NELC1 S.Odinot | NELC2 K.Strickland | BPCC1 G.Bridgwater | WELC1 J.King | SGEC1 R.Nicholson | MERC1 K.Horan | |||||
D | 16:15 | 38 | W Mst C‑D 8+ final | Race: A | PETC1 C.Robertson | AKLC1 R.Barclay | NSH*1 T.Williams | AWG*1 S.Rush | WELC1 C.Denny |
Sunday, 21st September 2014
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | Lane 10 | Lane 11 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
E | 08:00 | 39 | W Mst F‑K 4‑ final | Race: A | SGEC1 S.Cammell | ||||||||||
E | 40 | M Mst F 4X‑ final | Race: A | CAMC1 N.Robertson | MERC1 A.Cleaver | BPCC1 M.Lane | SGEC1 M.Harrison | AWGC1 T.Rush | |||||||
F | 08:05 | 41 | Mx Mst E‑H 8+ final | Race: A | AKLC1 R.Hughes | WKOC1 J.Easton | SGE*1 R.Nicholson | SGEC2 A.Pedersen | BPCC1 A.McLean | WESC1 M.Tolhurst | |||||
G | 08:10 | 42 | Mx Mst A‑B 4‑ final | Race: A | STAC1 S.Haines | WELC1 J.Beech | BLEC1 G.Davies | ||||||||
G | 42N | M/W/Mx MNv 4‑ final | Race: A | BLEC2 V.Best | PETC1 P.Argue | BLEC1 R.Henderson | PETC2 R.Kumpher | ||||||||
H | 08:15 | 87 | W Mst 8+ final | Race: A | RSIX1 C.de Joux | RNIX1 R.Cummins | |||||||||
I | 08:20 | 88 | M Mst 8+ final | Race: A | RSIX1 S.Odinot | RNIX1 S.Malpas | |||||||||
J | 08:25 | 89 | W Mst 4X‑ final | Race: A | RSIX1 T.Strickland | RNIX1 R.Caroe | |||||||||
A | 08:30 | 43 | W Mst A‑C 2‑ final | Race: A | BLEC1 C.de Joux | STAC1 A.Barbara | WREC1 V.Bruce-M... | SGEC1 R.Cummins | HORC1 J.Mason | HAMC1 S.Footitt | |||||
K | 90 | M Mst 4X‑ final | Race: A | RSIX1 W.Parker | RNIX1 P.Spriggens | ||||||||||
B | 08:40 | 44 | Mx Mst D 4X‑ division | Race: 1 | AKLC1 P.Dougherty | NELC1 S.Odinot | HWBC1 B.Vanderpeet | BPCC1 G.Bridgwater | CAMC2 V.Gibbons | BLEC1 K.Ingram | |||||
C | 08:45 | Race: 2 | MERC1 T.Moulden | WREC1 H.Moore | CAMC1 D.Hayman | HAMC1 S.Stuart-... | BPCC2 M.Lane | AWGC1 T.Rush | |||||||
D | 08:50 | 44N | Mx MNv 4X‑ final | Race: A | BLEC2 V.Best | AKL*1 E.Brown | BLEC1 R.Henderson | ||||||||
E | 09:00 | 45 | M Mst A 2X final | Race: A | NSH*2 D.Cryer | DUAC1 S.Smith | HAMC2 A.Caccioppoli | NSHC1 C.Elliott | HAMC1 N.Edmondston | HOR*1 A.Bealing | STAC1 N.Wallace | ||||
F | 09:10 | 46 | M Mst C 1X final | Race: A | WHAC1 M.Jenkins | WTUC1 N.Bailey | CAMC1 P.Fraser | WKOC1 J.Bennett | SGEC1 C.Abel | BLEC1 G.Davies | BPCC1 A.Mahon | AKLC1 G.Sedlmeier | |||
G | 09:20 | 47 | M Mst G‑K 2‑ final | Race: A | RIVC2 I.Woodward | ROTC1 G.Meyer | WKOC1 A.Auld | RIV*1 J.Wilson | |||||||
H | 09:30 | 48 | W Mst E 4‑ final | Race: A | SGEC1 M.Devoy | ||||||||||
I | 09:40 | 49 | M Mst E 4X‑ final | Race: A | AWGC1 P.Spriggens | MERC1 T.Simpson | BPCC1 N.Hanna | WESC1 E.Verdonk | BLEC1 R.Henderson | WREC1 R.Dinsdale | |||||
J | 09:50 | 44 | Mx Mst D 4X‑ final | Race: A | NELC1 S.Odinot | BPCC1 G.Bridgwater | AKLC1 P.Dougherty | HWBC1 B.Vanderpeet | MERC1 T.Moulden | WREC1 H.Moore | CAMC1 D.Hayman | AWGC1 T.Rush | |||
K | 09:55 | 50 | W Mst B 2X division | Race: 1 | AWGC2 T.Carver | BLEC1 S.Lissaman | CAMC1 T.Wilson | WELC1 C.Denny | HWBC1 L.Burns | HKIC1 N.Sorensen | |||||
10:00 | Race: 2 | WELC2 S.McFall | WREC1 V.Bruce-M... | AWGC1 S.Rush | WNK*1 A.Inkster | DUA*1 A.Inkster | |||||||||
L | 10:05 | 51 | M Mst A‑B 8+ final | Race: A | AKLC1 P.Taylor | HAMC1 T.Oosten | |||||||||
M | 10:10 | 52 | W Mst D 1X final | Race: A | PCUC2 R.Cameron | PCUC1 I.Coxhead | |||||||||
N | 10:20 | 53 | M Mst D 4‑ final | Race: A | BLEC1 G.Davies | WELC1 A.Mills | WTUC1 A.Jolly | PETC1 P.Rowbotham | WKOC1 T.Clarke | HWBC1 G.Vanderpeet | NSHC1 C.Brake | ||||
O | 10:30 | 54 | W Mst F‑K 4X‑ final | Race: A | AKLC1 M.Chapman | WESC1 B.Menhinick | SGEC1 S.Cammell | ||||||||
P | 10:40 | 55 | Mx Mst C 2X division | Race: 1 | SGEC2 R.Nicholson | CAMC3 D.Hobbs | MERC1 G.Billings | BLEC2 M.Noble | BLEC1 G.Davies | NSHC1 R.Caroe | CAMC1 D.Blewden | AWGC1 R.Mallasch | |||
Q | 10:45 | Race: 2 | AKLC1 G.Sedlmeier | CAMC2 P.Fraser | BPCC1 A.Mahon | MERC3 M.Skelton | MERC2 S.Bray | SGEC1 C.Abel | BPCC2 J.Austin | NSHC2 D.Cryer | |||||
R | 10:50 | 56 | M Mst F 2‑ final | Race: A | AWGC1 T.Rush | SGEC1 M.Harrison | WHAC1 G.Watt | AWGC2 G.Hammond | |||||||
10:55 | 50 | W Mst B 2X final | Race: A | AWGC2 T.Carver | WELC1 C.Denny | HKIC1 N.Sorensen | HWBC1 L.Burns | WREC1 V.Bruce-M... | WNK*1 A.Inkster | WELC2 S.McFall | |||||
S | 11:05 | 57 | Mx Mst A‑B 4X‑ final | Race: A | WELC1 D.Kotrotsos | BLEC2 G.Davies | HKIC1 L.O'Neil | DUA*1 J.Geluk | WREC1 S.Dawson | STAC1 E.Jackson | HAMC1 C.Magill | MERC1 G.Billings | BLEC1 P.Wells | ||
T | 11:15 | 58 | W Mst A 2X final | Race: A | STAC1 A.Barbara | WELC1 M.Simmons | STAC2 J.Emerson | ||||||||
U | 11:25 | 59 | M Mst C 4‑ final | Race: A | WTUC1 A.Jolly | WELC1 C.Jones | NSHC1 G.Neill | WKOC1 T.Clarke | WESC1 E.Verdonk | ||||||
V | 11:35 | 60 | W Mst E 4X‑ final | Race: A | SGEC3 L.MacFarlan | BLEC1 V.Best | SGEC2 A.McLeod | BPCC1 T.Kamizona | SGEC1 C.Hobbs | ROTC1 K.Anderson | |||||
W | 11:45 | 61 | M Mst E 2‑ final | Race: A | WREC1 C.Williams | WESC1 H.Waalkens | AWGC1 M.Carey | WELC1 A.Mills | |||||||
X | 11:55 | 55 | Mx Mst C 2X final | Race: A | CAMC1 D.Blewden | BLEC1 G.Davies | CAMC3 D.Hobbs | NSHC1 R.Caroe | BPCC1 A.Mahon | NSHC2 D.Cryer | SGEC1 C.Abel | CAMC2 P.Fraser | |||
Y | 12:00 | 62 | W Mst C 1X final | Race: A | WELC1 C.Phillips | WNKC1 A.Inkster | CAMC2 J.Evans | BPCC1 R.Cloete | HORC1 H.Hansen | NSHC1 R.Caroe | WREC1 S.Dawson | CAMC1 V.Gibbons | BLEC1 C.de Joux | ||
Z | 12:10 | 63 | M Mst G 2X final | Race: A | BLEC1 W.Parker | ROTC1 T.Clark | CAMC1 N.Robertson | MERC1 T.Simpson | RIVC2 I.Woodward | BPCC1 M.Lane | RIV*1 J.Wilson | ||||
A | 12:20 | 64 | W Mst A‑B 8+ final | Race: A | WELC1 F.Morrow | AKL*1 R.Barclay | HAMC1 S.Footitt | ||||||||
B | 12:30 | 65 | M Mst B 1X division | Race: 1 | BLEC1 P.Wells | WELC1 D.Kotrotsos | NSHC1 D.Cryer | HWBC1 J.Nilsson | BLEC2 M.Noble | HWBC2 R.Hansen | WHAC1 M.Jenkins | AKLC1 N.Twaddle | DUAC1 S.Smith | WELC2 J.Beech |
|
C | 12:35 | Race: 2 | NSHC2 C.Elliott | ||||||||||||
D | 12:40 | 66 | W Mst D 4‑ final | Race: A | WREC1 M.Ackers | SGEC1 R.Cummins | PETC1 P.Argue | WKOC1 J.Easton | |||||||
E | 12:50 | 67 | M Mst D 4X‑ division | Race: 1 | WESC1 E.Verdonk | WKOC1 T.Clarke | AKLC2 D.Mills | WTUC1 A.Ruffell | CAMC1 D.Hobbs | CAMC2 D.Blewden | |||||
F | 12:55 | Race: 2 | BLEC1 R.Henderson | HWBC1 R.Harrison | BPCC1 A.Mahon | AKLC1 G.Pierce | WHAC1 F.Palsson | ||||||||
G | 13:00 | 68 | M Mst F 2X final | Race: A | SGEC1 M.Harrison | WHAC1 G.Weston | AWGC2 T.Rush | SGEC2 B.Wright | AWGC1 G.Hammond | ||||||
H | 13:10 | 69 | Mx Mst C 8+ final | Race: A | BLEC1 G.Davies | AWGC1 P.Spriggens | WELC2 D.Kotrotsos | NSHC1 C.Brake | WELC1 N.Brown | PETC1 P.Rowbotham | HAMC1 S.Footitt | AKLC1 R.Barclay | |||
I | 13:20 | 70 | M Mst H‑K 2X final | Race: A | NEL*1 I.Hatton | ROTC1 G.Meyer | WKOC1 A.Auld | ||||||||
J | 13:30 | 71 | Mx Mst E‑K 4‑ final | Race: A | SGEC1 R.Nicholson | RIV*1 J.Wilson | |||||||||
K | 13:40 | 65 | M Mst B 1X final | Race: A | |||||||||||
L | 13:45 | 72 | Mx Mst D 2X division | Race: 1 | MERC1 T.Moulden | CAMC1 D.Hayman | MERC2 S.Bray | CAMC2 T.Wilson | AKLC1 B.Beardshaw | SGEC1 S.Hobbs | BPCC1 R.Dearsley | NSHC1 L.Forde | |||
M | 13:50 | Race: 2 | BLEC1 J.Best | BLEC4 R.Henderson | BLEC3 B.Wells | HORC1 J.Watson | NEL*1 S.Odinot | BLEC2 M.Nelson | AWGC1 G.Hammond | ROTC1 T.Clark | |||||
N | 13:55 | 73 | M Mst A 1X division | Race: 1 | DUAC1 S.Smith | BLEC1 P.Wells | NSHC1 C.Elliott | WELC1 J.Beech | NSHC2 D.Cryer | DUAC2 J.Geluk | HORC1 A.Bealing | WELC2 P.Moreno | AKLC1 K.Wing |
||
O | 14:00 | Race: 2 | |||||||||||||
P | 14:05 | 67 | M Mst D 4X‑ final | Race: A | WTUC1 A.Ruffell | WESC1 E.Verdonk | CAMC1 D.Hobbs | WKOC1 T.Clarke | BPCC1 A.Mahon | HWBC1 R.Harrison | WHAC1 F.Palsson | BLEC1 R.Henderson | |||
Q | 14:10 | 74 | W Mst C 4‑ final | Race: A | AKLC1 L.James | WELC2 K.O'Neill | WELC3 S.Seath | BLEC1 C.de Joux | WELC1 C.Denny | NSH*1 T.Williams | HAMC1 K.Sullivan | PCU*1 M.Johnson | |||
R | 14:20 | 75 | M Mst F 8+ final | Race: A | AWG*1 R.Brock | SGEC1 C.Fotherby | WKOC1 A.Auld | ||||||||
S | 14:30 | 76 | M Mst C 4X‑ final | Race: A | WREC1 C.Nichols | WKOC1 T.Clarke | HAMC1 T.Oosten | BPCC1 A.Mahon | BLEC1 G.Davies | WHAC1 F.Palsson | |||||
T | 14:40 | 77 | M Mst E 2X division | Race: 1 | NELC1 S.Odinot | BPCC1 N.Hanna | CAMC1 N.Robertson | WHAC1 G.Weston | AWR*1 R.Ryan | CAMC2 M.Jensen | |||||
U | 14:45 | Race: 2 | WESC1 H.Waalkens | WREC1 C.Williams | SGEC1 S.Hobbs | MERC1 A.Cleaver | WESC2 M.Tolhurst | AKLC1 R.Young | |||||||
V | 14:50 | 78 | W Mst B 1X final | Race: A | DUAC1 N.Wilson | DUAC1 N.Wilson | BLEC1 K.Ingram | WREC1 V.Bruce-M... | |||||||
W | 15:00 | 72 | Mx Mst D 2X final | Race: A | CAMC2 T.Wilson | AKLC1 B.Beardshaw | CAMC1 D.Hayman | MERC1 T.Moulden | BLEC1 J.Best | NEL*1 S.Odinot | HORC1 J.Watson | ROTC1 T.Clark | |||
X | 15:05 | 73 | M Mst A 1X final | Race: A | |||||||||||
Y | 15:15 | 80 | W Mst D 4X‑ final | Race: A | ROTC1 S.Morrell | WNK*1 M.O'Connell | BPCC1 K.Sharplin | WREC1 M.Ackers | SGEC1 M.Devoy | ||||||
Z | 15:25 | 81 | M Mst D 2‑ final | Race: A | HWBC2 M.Trautvetter | AWGC1 P.Spriggens | WELC1 J.King | NSHC1 C.Brake | WTUC1 M.Westenra | NSHC2 K.Montgomery | HWBC1 G.Vanderpeet | BLEC1 G.Davies | WESC1 S.Malpas | ||
A | 15:30 | 82 | W Mst F‑K 2X final | Race: A | NELC1 T.Strickland | SGEC3 L.Thomas | SGEC1 A.McLeod | SGEC2 L.Barker | SGEC4 S.Cammell | RIVC1 J.Blakie | WESC1 B.Iversen | ||||
B | 15:35 | 77 | M Mst E 2X final | Race: A | BPCC1 N.Hanna | AWR*1 R.Ryan | NELC1 S.Odinot | WHAC1 G.Weston | MERC1 A.Cleaver | WESC1 H.Waalkens | AKLC1 R.Young | SGEC1 S.Hobbs | |||
C | 15:40 | 84 | Mx Mst A‑B 2X division | Race: 1 | STAC1 S.Haines | WELC1 F.Morrow | MERC1 G.Billings | HKIC1 L.O'Neil | |||||||
15:45 | Race: 2 | WREC1 S.Dawson | HORC1 A.Bealing | HAMC1 C.Magill | BLEC1 P.Wells | DUAC1 S.Smith | |||||||||
D | 15:50 | 85 | Mx Mst E‑K 4X‑ division | Race: 1 | BPCC2 G.Bridgwater | SGEC2 S.Hobbs | AKLC1 G.Vazey | BPCC1 N.Hanna | SGEC2 S.Hobbs | BLEC1 V.Best | AWG*1 T.Upchurch | CAMC1 V.Gibbons | MERC1 T.Moulden | ||
E | 15:55 | Race: 2 | SGEC1 M.Harrison | WESC1 M.Tolhurst | ROTC2 T.Clark | NELC1 S.Odinot | WKOC1 A.Auld | ROTC1 J.Savage | RIVC1 I.Woodward | BPCC3 J.McLean | |||||
F | 16:00 | 86 | Mx Mst D 8+ final | Race: A | AWGC1 P.Spriggens | WREC1 M.Ackers | PETC1 P.Argue | WKOC1 J.Easton | AKLC2 R.Barclay | NSH*1 G.Bradford | AKLC1 V.Pennell | WELC1 K.O'Neill | |||
16:05 | 84 | Mx Mst A‑B 2X final | Race: A | ||||||||||||
G | 16:10 | 85 | Mx Mst E‑K 4X‑ final | Race: A |
Social