Results: NZ Masters Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#2
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 4th (5:11.14)
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Final: placed 1st (5:12.46)
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Final: result (NRR)
Crew
#2
NSH*
Composite crew.
- Click to expand crew ⇨
NSH*
NSH*
Auckland
Auckland
- Final: placed 5th (4:25.18)
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd (3:46.70)
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Final: placed 2nd (4:19.53)
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Final: result (DNS)
Crew
#1
NSH*
Composite crew.
- Click to expand crew ⇨
NSH*
NSH*
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th (4:09.05)
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Final: placed 3rd (4:35.83)
Crew
#1
NSH*
Tonia Williams (stroke), Rebecca Caroe, Karen Bryant, Susan Dawson, Carolyn Franklin, Natalee Taylor, Sarah Carr-Smith, Robynne Squire + Robin Harrington (cox)
Composite crew.
- Click to expand crew ⇨
NSH*
NSH*
Auckland
Auckland
- Final: placed 1st (4:14.56)
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Final: placed 2nd (6:08.41)
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Final: placed 1st (3:54.20)
Crew
#1
NSH*
Composite crew.
- Click to expand crew ⇨
NSH*
NSH*
Auckland
Auckland
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Heat 1: placed 6th (4:22.54)
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Final: placed 1st (3:46.47)
Crew
#1
NSH*
Karen Bryant (stroke), Susan Dawson, Carolyn Franklin, Sarah Carr-Smith, Robynne Squire, Natalee Taylor, Natalie Wilson, Bronwyn McGill + Robin Harrington (cox)
Composite crew.
- Click to expand crew ⇨
NSH*
NSH*
Auckland
Auckland
- Final: placed 2nd (3:48.78)
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Final: placed 1st (4:16.34)
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (3:55.05)
Crew
#1
NSH*
Composite crew.
- Click to expand crew ⇨
NSH*
NSH*
Auckland
Auckland
- Final: placed 2nd (3:47.74)
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Final: scratched
Crew
#1
NSH*
Composite crew.
- Click to expand crew ⇨
NSH*
NSH*
Auckland
Auckland
Crew
#1
NSH*
Chris Brake (stroke), Eric Verdonk, Mark Partridge, Nicholas Livingstone, Carolyn Franklin, Robynne Squire, Natalee Taylor, Sarah Carr-Smith + Robin Harrington (cox)
Composite crew.
- Click to expand crew ⇨
NSH*
NSH*
Auckland
Auckland
- Final: placed 1st (3:31.18)
Crew
#1
NSH*
Composite crew.
- Click to expand crew ⇨
NSH*
NSH*
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st (3:53.47)
Crew
#2
NSH*
Composite crew.
- Click to expand crew ⇨
NSH*
NSH*
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 8th (4:18.44)
Crew
#3
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th (4:00.55)