You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: NZ Masters Champs and Tertiary Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#1
NSH*
Composite crew.
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNC*
UNC*
Canterbury |
Crew
#1
UNC*
Composite crew.
|
|||
Entity
ROT*
ROT*
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROT*
Composite crew. Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
|
|||
Entity
HKI*
HKI*
Waikato |
Crew
#1
HKI*
Composite crew.
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNC*
UNC*
Canterbury |
Crew
#1
UNC*
Composite crew.
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
HKI*
HKI*
Waikato |
Crew
#1
HKI*
Composite crew.
|
|||
Entity
HOR*
HOR*
Wellington |
Crew
#1
HOR*
Composite crew. Coached by: Andrew Bealing
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROT*
ROT*
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROT*
Composite crew. Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#3
UNCC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Kelvin Maker
|
|||
Entity
WTU*
WTU*
Southland |
Crew
#1
WTU*
Composite crew. Coached by: Kelvin Maker
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLE*
BLE*
Marlborough |
Crew
#1
BLE*
Composite crew. Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKL*
AKL*
Auckland |
Crew
#1
AKL*
Composite crew. Coached by: Paul Westbury
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Grant Bridgwater
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Grant Bridwater
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Alison McLeod (stroke), Linda Thomas, Lorraine Barker, Diane Brew, Meryl Bell, Sue Cammell, Liz MacFarlan, Fiona Crummey + Yvonne Kasper (cox)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BLE*
BLE*
Marlborough |
Crew
#1
BLE*
Composite crew. Coached by: Mouse Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NEL*
NEL*
Marlborough |
Crew
#1
NEL*
Composite crew. Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#3
UNCC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
ROT*
ROT*
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROT*
Composite crew.
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
WKO*
WKO*
Waikato |
Crew
#1
WKO*
Composite crew.
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
UNW*
UNW*
Whanganui |
Crew
#2
UNW*
Composite crew.
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
UNC*
UNC*
Canterbury |
Crew
#3
UNC*
Composite crew.
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Gary Townshend
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Division 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Scott Connew
|
Division 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#5
SGEC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#4
SGEC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROT*
ROT*
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROT*
Composite crew.
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TPO*
TPO*
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPO*
Composite crew.
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#1
CAM*
Composite crew.
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TPO*
TPO*
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPO*
Composite crew.
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
UNW*
UNW*
Whanganui |
Crew
#1
UNW*
Composite crew.
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#1
CAM*
Composite crew.
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#3
NSH*
Composite crew.
|
|||
Entity
AWG*
AWG*
Whanganui |
Crew
#1
AWG*
Composite crew.
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
DUA*
DUA*
Otago |
Crew
#1
DUA*
Composite crew.
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
|||
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#1
NSH*
Composite crew.
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WES*
WES*
Auckland |
Crew
#1
WES*
Composite crew.
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKI*
HKI*
Waikato |
Crew
#1
HKI*
Composite crew.
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
||||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Steve Brine
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLE*
BLE*
Marlborough |
Crew
#1
BLE*
Composite crew.
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#1
NSH*
Composite crew.
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BLE*
BLE*
Marlborough |
Crew
#1
BLE*
Composite crew. Coached by: Mouse Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
CLI*
CLI*
Whanganui |
Crew
#1
CLI*
Composite crew. Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#1
NSH*
Composite crew.
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#3
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKO*
WKO*
Waikato |
Crew
#1
WKO*
Composite crew.
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SIX
SIX
South Island |
Crew
#1
RSIX
|
|||
Entity
NIX
NIX
North Island |
Crew
#1
RNIX
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NIX
NIX
North Island |
Crew
#1
RNIX
|
|||
Entity
SIX
SIX
South Island |
Crew
#1
RSIX
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SIX
SIX
South Island |
Crew
#1
RSIX
|
|||
Entity
NIX
NIX
North Island |
Crew
#1
RNIX
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SIX
SIX
South Island |
Crew
#1
RSIX
|
|||
Entity
NIX
NIX
North Island |
Crew
#1
RNIX
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Kelvin Maker
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Gary Townshend
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
DUA*
DUA*
Otago |
Crew
#3
DUA*
Composite crew. Coached by: Kelvin Maker
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#23
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Gary Townshend
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Kelvin Maker
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
DUA*
DUA*
Otago |
Crew
#3
DUA*
Composite crew. Coached by: Kelvin Maker
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Kelvin Maker
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#23
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUA*
DUA*
Otago |
Crew
#1
DUA*
Composite crew.
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WES*
WES*
Auckland |
Crew
#1
WES*
Composite crew.
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
BLE*
BLE*
Marlborough |
Crew
#1
BLE*
Composite crew.
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLE*
BLE*
Marlborough |
Crew
#1
BLE*
Composite crew. Coached by: Mouse Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
|||
Entity
AKL*
AKL*
Auckland |
Crew
#1
AKL*
Composite crew. Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Gary Townshend
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKL*
AKL*
Auckland |
Crew
#1
AKL*
Composite crew. Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#1
CAM*
Composite crew.
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKL*
AKL*
Auckland |
Crew
#1
AKL*
Composite crew. Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#1
CAM*
Composite crew.
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: James Boyce
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Trish Fenton (stroke), Adie Pedersen, Liz Forde, Sue Wright, Carolyn Harrison, Ann Tucker, Marie Devoy, Yvonne Kasper + Alison McLeod (cox)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Brent Smart (stroke), Andreas Lilley, Michael McMurray, Christopher Wheldon, Eric Ibarraran, Andrae Fassler, David Wilkinson, James Beech + Lew Beck (cox)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Kam Wing (stroke), David Mills, Simon Tries, Paul Stone, Tim Yates, Paul Dougherty, Steven Fox, Mike Hindmarsh + Beverly O'Loughlin (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Brent Mirfin (stroke), Murray McCartin, Stuart Wade, Dan Batchelor, Graham Russell, Brendon McKenna, Soames Crowther, Hamish Gray + Tanja McDonald (cox)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Scott Connew
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
DUA*
DUA*
Otago |
Crew
#1
DUA*
Composite crew.
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
Coached by: Jennie Evans
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
DUA*
DUA*
Otago |
Crew
#1
DUA*
Composite crew.
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#3
UNCC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#1
CAM*
Composite crew.
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Gary Townshend
|
|||
Entity
BLE*
BLE*
Marlborough |
Crew
#1
BLE*
Composite crew.
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
Coached by: Jennie Evans
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Steve Brine
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Kelvin Maker
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WTU*
WTU*
Southland |
Crew
#2
WTU*
Composite crew. Coached by: Kelvin Maker
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Kerry Dombroski (stroke), Des Lock, Allan Luff, Ewen Noble, Bruce Osborne, Tony Upchurch, Laurence Sunde, Garth Hammond + Sue O'Leary (cox)
|
|||
Entity
BPC*
BPC*
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPC*
Mike Lane (stroke), Nick Hanna, Bruce Wills, Chris Wilson, Mark Simmonds, Bryan Walford, Tom Clark, Tim Jenvey + Ronel Cloete (cox)
Composite crew. Coached by: Nick Hanna
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKO*
WKO*
Waikato |
Crew
#2
WKO*
Composite crew.
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
ROT*
ROT*
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROT*
Composite crew. Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Kelvin Maker
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#4
SGEC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Gary Townshend
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#4
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
Division 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#3
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#5
CAMC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#3
UNCC
|
Division 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#5
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
Division 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#4
CAMC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#5
SGEC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Steve Brine
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLE*
BLE*
Marlborough |
Crew
#1
BLE*
Composite crew. Coached by: Mouse Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#2
CAM*
Composite crew.
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
AWG*
AWG*
Whanganui |
Crew
#1
AWG*
Composite crew.
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#2
CAM*
Composite crew.
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
AWG*
AWG*
Whanganui |
Crew
#1
AWG*
Composite crew.
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKI*
HKI*
Waikato |
Crew
#1
HKI*
Composite crew. Coached by: Gary Townshend
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BLE*
BLE*
Marlborough |
Crew
#1
BLE*
Composite crew. Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROT*
ROT*
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROT*
Composite crew. Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROT*
ROT*
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROT*
Composite crew. Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
|
|||
Entity
UNC*
UNC*
Canterbury |
Crew
#2
UNC*
Composite crew.
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Gary Townshend
|
|||
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#1
CAM*
Composite crew.
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
|
|||
Entity
BLE*
BLE*
Marlborough |
Crew
#1
BLE*
Composite crew.
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NEL*
NEL*
Marlborough |
Crew
#1
NEL*
Composite crew. Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Gary Townshend
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WES*
WES*
Auckland |
Crew
#1
WES*
Eric Verdonk (stroke), David Vallance, Chris Brake, Tim Russell, Mark Stockley, Garth Bradford, Murray Horne, Harry Waalkens + Lew Beck (cox)
Composite crew.
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Bryan Beardshaw (stroke), Robert Young, Richard Hughes, Paul Stone, Tim Yates, Bruce Walker, Geoff Vazey, Charles De Vilder (Snr) + Beverly O'Loughlin (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Peter Fraser (stroke), David Blewden, David Hayman, Nick Dromgool, Neville Robertson, Stephen Gibbons, Mark Gibb, Ramon Cronin + Lauren Gibb (cox)
Coached by: Michael Brake
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Allan Mills (stroke), Huw Mitchell, Jason King, Scott Connew, Mark Brown, John Verstappen, Richard May, Andrew Wild + Clare Weterings (cox)
Coached by: Scott Connew
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKL*
AKL*
Auckland |
Crew
#1
AKL*
Composite crew.
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor & Geoff Boyce
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Allan Luff (stroke), Ewen Noble, Lance O'Brien, Des Lock, Tony Upchurch, Bruce Osborne, Garth Hammond, Laurence Sunde + Sue O'Leary (cox)
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Brett Wright (stroke), Chris Fotherby, John de Pont, Neville Thomson, Steve Mayo-Smith, Stewart Hobbs, Tony Corkery, Tony Gallagher + Alison McLeod (cox)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Kelvin Maker
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Kelvin Maker
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NEL*
NEL*
Marlborough |
Crew
#1
NEL*
Lynley Coventry (stroke), Nicola Mills, Jude Ellis, Raechel Cummins, Beverly O'Loughlin, Adele Gordon, Ruth Barclay, Gier Jong + Kam Wing (cox)
Composite crew. Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
UNC*
UNC*
Canterbury |
Crew
#1
UNC*
Deb Hymers-Ross (stroke), Dorothee Pauli, Cynthia de Joux, Karmyn Ingram, Pauleen Johnston, Sarah Lissaman, Karen Rickerby, Kirsty Mahoney + Tanja McDonald (cox)
Composite crew.
|
|||
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#1
NSH*
Tonia Williams (stroke), Rebecca Caroe, Bronwyn McGill, Carol Neill, Robin Harrington, Robynne Squire, Jo Brady, Karen Bryant + Nicole Bitossi (cox)
Composite crew.
|
|||
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#1
PET*
Phillipa Argue (stroke), Tracey Gardiner, Helen Hansen, Jo Mason, Mary Brice, Robyn Saulbrey, Catherine Staines, Felisa Roldan + Olivia Bixley (cox)
Composite crew. Coached by: Peter Rowbotham
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WTU*
WTU*
Southland |
Crew
#1
WTU*
Composite crew. Coached by: Kelvin Maker
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Gary Townshend
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#4
NSHC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Scott Connew
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Mouse Taylor
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jason Williams
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#23
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
Division 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Gary Townshend
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
Social