Draft day sheets: NZ Masters Champs
These are the day sheets for the 2022 NZ Masters Championships.
click a filter below to remove it
The following day sheets are a DRAFT ONLY and subject to change without notice.
Saturday, 17th September 2022
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:30 | 1 | M Mst C 2‑ final | Race: A | WELC1(C) Makaro | ||||||||
E | 08:50 | 10 | M Mst F 2X heat | Race: 2 | WELC1(F) Boom Rock | ||||||||
G | 09:00 | 11 | M Mst D 1X heat | Race: 2 | WELC1(D) Rona | ||||||||
J | 09:30 | 4 | W Mst A 1X final | Race: A | WELC1(A) Kio | WELC2(A*) ??? | |||||||
N | 09:55 | 8 | W Mst E 4X‑ final | Race: A | WELC1(E) Hawkins | ||||||||
T | 11:00 | 19 | M Mst E 2X heat | Race: 1 | WELC1(E) Boom Rock | ||||||||
D | 12:10 | 26 | W Mst B 4X‑ final | Race: A | WELC1(B) Balaena B | ||||||||
E | 12:15 | 27 | M Mst A 1X final | Race: A | WELC1(A*) Steeple | ||||||||
K | 12:50 | 33 | Mx Mst D‑F 4X‑ division | Race: 2 | WELC2(F*) Tarakena | ||||||||
L | 12:55 | Race: 3 | WELC1(E) Hawkins | ||||||||||
Q | 14:20 | 44 | M Mst D 8+ final | Race: A | WELC1(D*) Princess Bay | ||||||||
R | 14:25 | 45 | W Mst A‑B 4‑ final | Race: A | WELC1(B) Hawkins | ||||||||
T | 14:35 | 49 | W MNv 4X‑ final | Race: A | WELC1 Balaena B | ||||||||
A | 15:45 | 59 | W Mst A 2X final | Race: A | WEL*2(A) Matiu | WELC1(A) Kau Point | |||||||
D | 16:00 | 63 | W Mst C 8+ final | Race: A | WELC1(C) Wellington | ||||||||
F | 16:10 | 65 | M Mst E 4‑ final | Race: A | WELC1(E) Tarakena |
Sunday, 18th September 2022
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
F | 09:15 | 78 | M Mst F 4‑ final | Race: A | WELC1(F) Tarakena | ||||||||
G | 09:25 | 81 | W MNv 2X final | Race: A | WELC1 Boom Rock | ||||||||
K | 09:45 | 84 | W Mst D 4X‑ final | Race: A | WELC1(D) Mahanga | ||||||||
L | 09:50 | 85 | W Mst A 4X‑ final | Race: A | WEL*1(A) Balaena B | ||||||||
O | 10:10 | 89 | Mx Mst A‑D 4‑ final | Race: A | WELC1(B) Hawkins | ||||||||
P | 10:30 | 93 | M Mst E 1X final | Race: A | WELC1(E) Rona | ||||||||
R | 10:40 | 95 | M Mst C 2X final | Race: A | WELC1(C) Makaro | ||||||||
T | 10:50 | 97 | M Mst I 1X final | Race: A | WELC1(I) Kio | ||||||||
W | 11:15 | 101 | W Mst A‑B 8+ final | Race: A | WEL*1(B) Wellington | ||||||||
B | 11:50 | 106 | Mx Mst D‑F 2X division | Race: 2 | WELC1(D) Boom Rock | ||||||||
E | 12:05 | Race: 5 | WELC2(F) Kau Point | ||||||||||
G | 12:55 | 110 | M Mst F 1X heat | Race: 2 | - - CANCELLED - - | ||||||||
J | 13:10 | 113 | W Mst A‑B 2‑ final | Race: A | WEL*2(A) Matiu | WELC1(B) Kau Point | |||||||
K | 13:15 | 116 | W MNv 4+ final | Race: A | WELC1 Balaena B | ||||||||
M | 13:30 | 110 | M Mst F 1X final | Race: A | WELC1(F) Steeple | ||||||||
O | 13:40 | 118 | W Mst E 2X final | Race: A | WELC2(E) Moa | WELC1(E) Boom Rock | |||||||
V | 14:20 | 125 | Mx Mst A‑C 8+ final | Race: A | WELC1(C) Wellington | ||||||||
X | 14:50 | 130 | M Mst B 1X final | Race: A | WELC1(B) Steeple | ||||||||
Y | 14:55 | 131 | W Mst B 1X final | Race: A | WELC1(B*) Kio | ||||||||
A | 15:15 | 134 | M Mst D 4X‑ final | Race: A | WELC1(D*) Tarakena | ||||||||
F | 15:55 | 141 | Mx Mst A‑C 2X division | Race: 1 | WELC1(B) Makaro |
Social