Entrants list: University Rowing Champs
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AKLU
Bethany Glenn (stroke), Danielle Vandermeer, Alexandra Murden, Catherine Layburn, Sarah Nelson, Sydney Telfer, Evie Brake, Sam Fredheim + Olivia Rose (cox)
Coached by: Patrick Davenport & Anna Cullum
- Click to expand crew ⇨
AKLU
AKLU
Auckland
Auckland
Crew
#2
AKLU
Oda Emilie Nilseng Danielsen (stroke), Maddie Thom, Ariana Tomaszyk, Emily Caldwell, Dahne Boniface, Nierensche Perese-Kuil, Kelly Burrowes, Grace Joseph + Jess Harrison (cox)
Coached by: Patrick Davenport & Anna Cullum
- Click to expand crew ⇨
AKLU
AKLU
Auckland
Auckland
Crew
#1
AUTU
Laura Perry (stroke), Ellie Jeurissen, Zoe Winks, Molly Dagger, Caitlin Nugent, Michelle Murphy, Danielle Hewett, Divashni Kumar + Kate Leaming (cox)
Coached by: Callum Ross
- Click to expand crew ⇨
AUTU
AUTU
Auckland
Auckland
Crew
#1
CANU
Francesca Hlavac (stroke), Taylor Kerr-Charnley, Emma Lowe, Lizzie Holmes, Marewa Cryer, Amelia Rhodes, Madeline Barker, Emily Barker + Sarah Platt (cox)
- Click to expand crew ⇨
CANU
CANU
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
LINU
Heather Gee-Taylor (stroke), Danni Braunberger, Katie Moffat, Ella Cvitanovich, Natalie Allen, Kate Dawson, Rose McEwan, Hannah Duncum + Sophie Gault-Teague (cox)
Coached by: Fred Coughlan
- Click to expand crew ⇨
LINU
LINU
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
OTAU
Hannah Duggan (stroke), Karley Wilden-Palms, Maysie Scott, Charlotte Campbell, Georgia Bewley, Lilly Hazlett, Madi Williams, Penelope Barnsdale + Madison Seymour (cox)
Coached by: Matt Smaill
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
Crew
#2
OTAU
Hannah Cox (stroke), Kathleen Griffiths, Chelsea Gorton, Caitlin Harris, Rebecca Roberts, Briana Siteine, Jessica Chen, Ashley Holland + Hannah Kennedy (cox)
Coached by: Elicia Milne
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
Crew
#3
OTAU
Courtney Shea (stroke), Emma Heydon, Emma Henderson, Florence Cameron, Rebekah Pitcaithly, Claire McGregor, Harriet MacDonald, Ella Boyd + Eddie Palmer (cox)
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
Crew
#1
VICU
Holly Miller (stroke), Vanessa McCormack, Jennifer Acton-Phillips, Charlotte Pearce, Valerie Chan, Sarah Jackson, Jasmine Oliver, Stephanie McDermott + Madeleine Palmer (cox)
Coached by: Joe O'Neill Sam Beveridge & Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
VICU
VICU
Wellington
Wellington
Crew
#2
VICU
Adelaide Brown (stroke), Lea Kreutmayer, Ellie Hawkins, Conner Simes, Abby Pedersen, Scarlett Tacon, Hannah Hutton, Maneka David + Olivia Oldham (cox)
Coached by: Joe O'Neill Sam Beveridge & Ceri Armit
- Click to expand crew ⇨
VICU
VICU
Wellington
Wellington
Crew
#1
WKOU
Tayla Sklenars (stroke), Sian Anderson, Ashlea Quirk, Rebecca Cook, Tarina Fordham, Jaedyn Thompson, Zoe Turton, Tessa Jenkins + Morgan Steel (cox)
Coached by: Louise Trappitt
- Click to expand crew ⇨
WKOU
WKOU
Waikato
Waikato
Social