Entrants list: University Rowing Champs
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AKLU
Adam Smith (stroke), Hamish Horne, Jack MacDonald, Findlay Carter, Mitchell Courtney, Joshua Shields, Baxter Holgate-Simpson, Josh Rodger + Kaitlyn Shields (cox)
Coached by: Lauren Tilson
- Click to expand crew ⇨
AKLU
AKLU
Auckland
Auckland
Crew
#2
AKLU
Harry Newbury-Lee (stroke), Christian Clark, Tim Edwards, Nikkita Sinyakov, Finn Harris, Alex Ensor, Thomas Watson, Lewis Green + Georgina Hartnett (cox)
Coached by: Lauren Tilson
- Click to expand crew ⇨
AKLU
AKLU
Auckland
Auckland
Crew
#3
AKLU
Oliver Rhodes (stroke), Ayden Lamont, Corrie May, William Christie, Max Calvert, Greta Fountain, Ariana Tomaszyk, Caitlin Janes + Sandalika Illangamudalige (cox)
Coached by: Lauren Tilson & Eve Mulder
- Click to expand crew ⇨
- Boat variation: C Vrs 8+
- Scratched entry
AKLU
AKLU
Auckland
Auckland
Crew
#1
AUTU
Tai Nelson (stroke), Jasper Keuning, Ander Castelltort, Alex Kite, Thomas Ferguson, Joshua Day, Sam Dobrec, Rob MacKenzie + Kate Leaming (cox)
Coached by: Hanne Mellsop
- Click to expand crew ⇨
AUTU
AUTU
Auckland
Auckland
Crew
#1
CANU
Matthew Parker (stroke), Jostien Leota-Butler, Henry Horwood Verstappen, Ryan Pinnell, Alick McCalman, Jamie Hindle-Daniels, Charlie Wallis, Angus Coull + Ella McArthur (cox)
Coached by: Tim Osmers
- Click to expand crew ⇨
CANU
CANU
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
CANU
Harry Beasley (stroke), Chris Everitt, Sam Lowe, Connor Moore, Matt Kelly, Ollie Strang, Fergus Murray, Liam O'Leary + Francesca Hlavac (cox)
Coached by: Tim Osmers
- Click to expand crew ⇨
CANU
CANU
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
OTAU
Bill Peereboon (stroke), Jared Brenssell, Matthew Rae, Dylan Davis, James Scott, Nick Brokenshire, Alexander Timmings, Chris Brokenshire + Liam Stevens (cox)
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
Crew
#1
VICU
Ben Wade (stroke), Harry Hornabrook, Matt Hamilton, Carson Bluck, Craig Fernandez, James McNicol, Dion Blackmore, Finn Pethers-Boak + Dylan Maynard (cox)
Coached by: Christie Davis & Henry Lee
- Click to expand crew ⇨
VICU
VICU
Wellington
Wellington
Crew
#1
WKOU
Josh Toa (stroke), Nathan Perry, James Scott, Elliot Janissen, Jarod Fleming, Joshua Rush, Jared Sinclair, Callum Windley + Sarah Best (cox)
Coached by: Richard Power
- Click to expand crew ⇨
WKOU
WKOU
Waikato
Waikato
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social