You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: University Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
OTAU
Scott Bezett (stroke), Jared Brenssell, Riley Bruce, Thomas Cummack, Caleb Dallow, Matthew Handford, Kyle Hughes, Todd Bezett + Molly Densem (cox)
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd
Crew
#2
OTAU
Bill Peereboon (stroke), Sam Wilkins, Matthew Rae, Daniel Ward, Dylan Davis, Corey Lewis, Nick Brokenshire, Chris Brokenshire + Liam Stevens (cox)
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 6th
Crew
#1
OTAU
Huia Ackerman (stroke), Saskia Klinkenberg, Kate Laracy, Clora Quinlan-Thompson, Kate Campbell, Grace Wilson, Kayla Spencer, Sydney Telfer + Lucy Davidson (cox)
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd
Crew
#2
OTAU
Grace Kai Fong (stroke), Gabby Hunter, Millie Borren, Anna Macquarrie, Georgia Freeman, Olivia Hughes, Josie Cook, Ruby Norton + Georgia Scott (cox)
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 3rd
Crew
#3
OTAU
Kezia Deavoll (stroke), Meg Stephens, Fran Connelly-Whyte, Olivia Gibson, Samantha Wing, Claire McGregor, Riley Homan, Samantha Fausett + Amelia Hamilton (cox)
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 7th
Crew
#1
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 1st (7:07.28)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 6th (7:33.66)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 7th (8:24.01)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 6th (7:47.38)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 7th (8:06.69)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 2nd (8:00.13)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 2nd (9:15.69)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 2nd (8:02.50)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 1st (8:22.61)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 2nd (8:41.70)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 7th (8:25.29)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 6th (8:13.20)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 7th (8:52.95)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 2nd (8:45.84)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Kit Croxford & Neill Carr
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (8:40.64)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 3rd (8:29.32)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Georgia Bewley
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 2nd (9:45.92)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Georgia Bewley
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 1st (9:42.44)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Georgia Bewley
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 2nd (10:30.70)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 3rd (9:48.91)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 4th (10:19.11)
Crew
#1
OTAU
Bill Peereboon (stroke), Jared Brenssell, Matthew Rae, Dylan Davis, James Scott, Nick Brokenshire, Alexander Timmings, Chris Brokenshire + Liam Stevens (cox)
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 4th (6:49.98)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Kit Croxford & Neill Carr
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 2nd (8:11.90)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Kit Croxford & Neill Carr
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 1st (9:01.65)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (8:24.46)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (8:22.22)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 4th (8:47.81)
Crew
#4
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 5th (9:01.45)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 2nd (7:21.40)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 2nd (7:30.20)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 3rd (8:06.07)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 2nd (8:04.89)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 7th (8:45.40)
Crew
#1
OTAU
Maisie Halsall-Rae (stroke), Eleanor Wilding, Noella Farrell, Bronte-Ann Haigh, Fainche Dyde, Toni Nelson, Isabella Holst, Rachel Fulton + Amelia Hamilton (cox)
Coached by: Georgia Bewley
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (8:47.34)
Crew
#2
OTAU
Tayla Cross (stroke), Cara Andres, Ailish Sullivan, India Hansen, Gendi Roberts, Bridget Newman, Ivy Cory-Wright, Jennifer Marie Rennier + Zenani Boya (cox)
Coached by: Georgia Bewley
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 5th (9:57.97)
Crew
#1
OTAU
Kate Campbell (stroke), Clora Quinlan-Thompson, Kate Laracy, Saskia Klinkenberg + Lucy Davidson (cox)
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (8:14.10)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 4th (8:23.20)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 8th (9:35.84)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 5th (9:14.87)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 1st (9:19.15)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 3: placed 1st (9:28.26)
Crew
#1
OTAU
Finnian Smith (stroke), Jack Notting, Jordan Shilton, Luke Smith, Jean-Louis Morrison, Harry Wilkinson, Tom Mirams, William Brockbank + Liam Stevens (cox)
Coached by: Kit Croxford & Neil
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (8:16.43)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Grace Shaw & Alice Williams
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 1st (9:14.40)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Grace Shaw & Alice Williams
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 1st (9:41.76)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Georgia Bewley
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 2nd (10:06.72)
Crew
#1
OTAU
Huia Ackerman (stroke), Gabby Hunter, Kate Laracy, Josie Cook, Georgia Freeman, Charlotte McBrayer, Kayla Spencer, Meg Stephens + Georgia Scott (cox)
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (7:47.28)
Crew
#2
OTAU
Kezia Deavoll (stroke), Georgia Rutter, Grace Kai Fong, Ashlee Curtis, Fran Connelly-Whyte, Anna Stroh, Samantha Wing, Samantha Fausett + Amelia Hamilton (cox)
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 5th (8:09.79)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 1st (8:29.93)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 3rd (8:38.58)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 5th (9:12.19)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (7:03.35)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 4th (7:19.38)
Crew
#1
OTAU
Finnian Smith (stroke), Jack Notting, Luke Smith, Harry Wilkinson, Tom Mirams, Ailish Sullivan, Rachel Fulton, William Brockbank + Georgia Scott (cox)
Coached by: Kit Croxford & Neill Carr
- Click to expand crew ⇨
- Boat variation: C UNv 8+
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (8:16.96)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 1st (8:00.48)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 3rd (8:25.65)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 4th (8:54.33)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: scratched
Crew
#2
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 4th (7:55.40)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 1st (7:26.69)
Crew
#1
OTAU
Aprille Mincher (stroke), Emma Doyle, Brittany White, Anna Swanney, Eve McCallum, Imogen Doyle, Sinead Ford, Sarah Reid + Ellie Murphy (cox)
Coached by: Grace Shaw & Alice Williams
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (8:29.60)
Crew
#2
OTAU
Maisie Halsall-Rae (stroke), Eleanor Wilding, Noella Farrell, Bronte-Ann Haigh, Fainche Dyde, Toni Nelson, Isabella Holst, Rachel Fulton + Georgia Scott (cox)
Coached by: Georgia Bewley
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 3rd (8:32.60)
Crew
#3
OTAU
Tayla Cross (stroke), Cara Andres, Ailish Sullivan, India Hansen, Gendi Roberts, Bridget Newman, Ivy Cory-Wright, Jennifer Marie Rennier + Zenani Boya (cox)
Coached by: Georgia Bewley
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 7th (9:48.49)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 2nd (7:52.71)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 1st (8:02.16)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 2nd (8:29.33)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 4th (8:35.91)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 1st (8:15.34)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 3rd (8:24.06)
Crew
#4
OTAU
Coached by: Glen Sinclair & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 4th (8:26.34)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 1st (6:57.49)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 1st (7:13.17)
Social