You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: University Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
OTAU
Kaylin Wren (stroke), Grace Kai Fong, Gabby Hunter, Saskia Klinkenberg, Marion Hardwick, Anna Macquarrie, Millie Borren, Josie Cook + Lauren Gibb (cox)
Coached by: Scott Gullery & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (18:46.60)
Crew
#2
OTAU
Kate Campbell (stroke), Charlotte McBrayer, Sophie Thompson, Emma Stephens, Hannah Coulter, Katie Bell, Kezia Deavoll, Olivia Hutton + Sophie Tulley (cox)
Coached by: Scott Gullery & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 5th (19:19.30)
Crew
#1
OTAU
Bradley Leydon (stroke), Bill Peereboon, Matthew Handford, Kyle Hughes, Ari Palsson, Corey Lewis, Daniel Ward, Jared Brenssell + Henry Shaw (cox)
Coached by: Glen Sinclair & Drew Duff Dobson
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (16:43.30)
Crew
#2
OTAU
Angus Hunter (stroke), Jonty Matla, Jack Sutton, Hayden Bewley, Dylan Davis, Haxby Hefford, Joshua Percy, Oliver Fahey + Laura McMillan (cox)
Coached by: Glen Sinclair & Drew Duff Dobson
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 5th (17:21.10)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 1st (7:30.29)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 3rd (7:57.68)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Neill Carr
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (8:06.32)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Neill Carr
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (8:22.78)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Neill Carr
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 3rd (8:42.19)
Crew
#1
OTAU
Haley Lindell (stroke), Iona Middleton, Holly Paterson, Jennifer Bumbaugh, Katharina Rapp, Hannah Statham, Devon Burns, Grace Coveny + Sydney Telfer (cox)
Coached by: Sam Johnston
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (8:58.64)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Scott Gullery & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 5th (8:57.01)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Scott Gullery & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 1st (8:28.14)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Scott Gullery & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 7th (9:41.66)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (7:18.52)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Scott Gullery & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 4th (9:13.09)
Crew
#1
OTAU
Jack Sutton (stroke), Daniel Ward, Bill Peereboon, Jonty Matla, Kyle Hughes, Corey Lewis, Dylan Davis, Oliver Fahey + Laura McMillan (cox)
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (6:30.44)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Neill Carr
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (8:06.44)
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 3rd (9:04.31)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Scott Gullery & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (8:28.93)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Scott Gullery & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 4th (9:23.45)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 3rd (7:11.54)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 1st (8:16.16)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 2nd (8:43.26)
Crew
#1
OTAU
Grace Kai Fong (stroke), Charlotte McBrayer, Sophie Thompson, Grace Wilson, Olivia Hutton, Gabby Hunter, Hannah Coulter, Josie Cook + Lauren Gibb (cox)
Coached by: Scott Gullery & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (7:37.28)
Crew
#2
OTAU
Maddie McLean (stroke), Kezia Deavoll, Emma Stephens, Sarah Bagley, Yuki Ochiai, Georgia Kerins, Leah Anderson, Jessica Dicker + Sophie Tulley (cox)
Coached by: Scott Gullery & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 6th (8:20.66)
Crew
#1
OTAU
Brittany White (stroke), Danielle Beeby, Fainche Dyde, Merekara McGuinniety + Eleanor Griffiths (cox)
Coached by: Fran Connelly - Whyte
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 4th (9:03.92)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Fran Connelly - Whyte
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 1st (9:08.49)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Sam Johnston
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 2nd (9:20.55)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Scott Gullery & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (8:04.75)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 3rd (7:08.18)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 3rd (7:34.59)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Scott Gullery & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 2nd (8:21.23)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Scott Gullery & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 4th (9:15.15)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Scott Gullery & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 3rd (8:00.07)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Scott Gullery & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 5th (8:26.62)
Crew
#1
OTAU
Max Ludwig (stroke), Jack Notting, Jordan Shilton, Finnian Smith, Harry Wilkinson, Richard Bell, Tom Mirams, Jean-Louis Morrison + Rowan Stone (cox)
Coached by: Neill Carr
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (7:15.76)
Crew
#2
OTAU
Jacob Rob (stroke), James Crosbie, Patrick Boudreau, Mathew Price, Fergus Allan, Henry Shaw, Danielle Beeby, Andrew Mu + April Merriman (cox)
Coached by: Neil Carr
- Click to expand crew ⇨
- Boat variation: C UNv 8+
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (7:44.57)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (7:32.62)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 4th (7:46.13)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Sam Johnston
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 2nd (9:10.39)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Sam Johnston
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 1st (9:31.43)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 3rd (7:48.94)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 2nd (8:39.37)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Maysie Scott & Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (7:34.46)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (7:44.68)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Neil Carr
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 5th (8:42.40)
Crew
#1
OTAU
Jacob Rob (stroke), James Crosbie, Patrick Boudreau, Mathew Price, Fergus Allan, Henry Shaw, Katharina Rapp, Andrew Mu + April Merriman (cox)
Coached by: Neil Carr
- Click to expand crew ⇨
- Boat variation: C UNv 8+
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (7:58.63)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (6:39.90)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 2nd (8:39.68)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 3rd (8:49.64)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 1st (6:44.67)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 1st (6:55.39)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Neil Carr
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 7th (8:10.79)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Scott Gullery & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 6th (8:30.11)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Scott Gullery & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (8:13.26)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Scott Gullery & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 4th (8:23.58)
Crew
#1
OTAU
Brittany White (stroke), Danielle Beeby, Fainche Dyde, Merekara McGuinniety, Sinead Ford, Bronte-Ann Haigh, Isabella Holst, Ailish Sullivan + Eleanor Griffiths (cox)
Coached by: Fran Connelly - Whyte
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 3rd (8:09.48)
Crew
#2
OTAU
Haley Lindell (stroke), Iona Middleton, Holly Paterson, Jennifer Bumbaugh, Katharina Rapp, Hannah Statham, Devon Burns, Grace Coveny + Sydney Telfer (cox)
Coached by: Sam Johnston
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 4th (8:25.84)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Maysie Scott & Scott Gullery
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 1st (7:30.09)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Scott Gullery & Maysie Scott
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 5th (8:18.46)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 1: placed 3rd (7:23.44)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Division 2: placed 4th (7:31.16)
Social