You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: University Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
OTAU
Sally Wylaars (stroke), Phoebe Trolove, Holly Williams, Helena Rikiti, Greta Hawke, Grace Kai Fong, Ella Price, Claudia Kinder + Julia Coppens (cox)
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 3rd (8:52.02)
Crew
#1
OTAU
Tom Tothill (stroke), Jack Chapman, Matthew Handford, Kobe Miller, Oliver Fahey, Jack Sutton, Tom Fraser, Germain Hellriegel-White + Harry Molloy (cox)
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (8:09.82)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 3rd (5:36.00)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (7:39.22)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 3rd (9:03.74)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (8:11.18)
Crew
#1
OTAU
Mary Hislop (stroke), Claudia Stevenson, Sophie Hunter, Harriet Cox, Amber Houston, Deanna Edwards, Alex Burns, Whakaahurangi Gallagher + Harriet Leverton (cox)
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (8:53.91)
Crew
#2
OTAU
Jenny Dubois De Montreynaud (stroke), Harriet Spoelstra, Lily Baird, Brook Lawry, Caitlin Newey, Tea Hunia, Hannah Jurke, Chloe Davidson + Claire Taylor (cox)
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (9:00.99)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (7:00.22)
Crew
#1
OTAU
Tom Fraser (stroke), James Glover, Tom Tothill, Jacob Davey, Arie Renner, Jacob Lorkin, Liam Behrnes, Edwin George + Harry Molloy (cox)
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (6:30.83)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (7:47.90)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 3rd (9:34.46)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (8:14.94)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 3rd (8:36.77)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (6:53.03)
Crew
#1
OTAU
Emily Broomfield (stroke), Estelle Bilbe, Grace Kai Fong, Holly Williams, Claudia Kinder, Hannah Zwalue, Ella Price, Bridgitte Oleary + Julia Coppens (cox)
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (7:05.79)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (8:33.59)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (9:34.11)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (7:55.80)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 3rd (8:03.66)
Crew
#1
OTAU
William Missen (stroke), Lachlan Fleming, Sam Barnett, Loki Fleck, Samuel O'Kane, Oscar Wells, Jack Ward, Keishon Lynch + Isaac Jelbert (cox)
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (7:39.45)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (7:44.53)
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (7:47.69)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (8:53.43)
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 3rd (9:54.70)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (7:36.76)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (8:12.94)
Crew
#1
OTAU
William Missen (stroke), Lachlan Fleming, Sam Barnett, Loki Fleck, Samuel O'Kane, Stephen Ung, Hugo Miller, Elias Mataitini + Isaac Jelbert (cox)
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (7:44.03)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 2nd (6:48.67)
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 3rd (8:30.97)
Crew
#1
OTAU
Mary Hislop (stroke), Olivia Kikstra, Sophie Hunter, Harriet Cox, Amber Houston, Deanna Edwards, Alex Burns, Claudia Stevenson + Claire Taylor (cox)
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 1st (8:23.83)
Crew
#2
OTAU
Jenny Dubois De Montreynaud (stroke), Harriet Spoelstra, Lily Baird, Brook Lawry, Caitlin Newey, Tea Hunia, Hannah Jurke, Chloe Davidson + Harriet Leverton (cox)
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
- Final: placed 3rd (9:13.55)
Social