You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: University Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Stannah Harnes
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
||||
Entity
AKL*
AKL*
Auckland |
Crew
#1
AKL*
Composite crew. Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#2
WKOU
Coached by: Stannah Harnes & Durrie Queen
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Max Newton & Sasha Cullum
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Henry Lee & Connor Burns
|
|||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Stannah Harnes & Durrie Queen
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#2
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#4
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#3
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#2
VICU
Coached by: Henry Lee & Connor Burns
|
|||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#2
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#5
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
AKL*
AKL*
Auckland |
Crew
#1
AKL*
Composite crew.
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Mary Hislop (stroke), Claudia Stevenson, Sophie Hunter, Harriet Cox, Amber Houston, Deanna Edwards, Alex Burns, Whakaahurangi Gallagher + Harriet Leverton (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Jenny Dubois De Montreynaud (stroke), Harriet Spoelstra, Lily Baird, Brook Lawry, Caitlin Newey, Tea Hunia, Hannah Jurke, Chloe Davidson + Claire Taylor (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
CAN*
CAN*
Canterbury |
Crew
#1
CAN*
Annika Matheson (stroke), Caitlyn Penney, Hannah Thompson, Alana Hilary, Emily Tuthill, Katie White, Olivia Cotter, Abigail Clarke + Brooke Raitt (cox)
Composite crew.
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Meraul Loibi (stroke), Senga Hickson, Maraia Gonelevu, Jaimie Balmer, Rosie Knight, Kaityn Taylor, Carmen Liao + Dylan Maynard (cox)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Stannah Harnes & Durrie Queen
|
|||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
|||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Max Newton & Sasha Cullum
|
|||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#4
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#2
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#2
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
|||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#3
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#2
VICU
Coached by: Max Newton & Sasha Cullum
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Azry Latiff
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#2
WKOU
Coached by: Azry Latiff
|
||||
Entity
LINU
LINU
Canterbury |
Crew
#1
LINU
Coached by: Matthew White
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Stannah Harnes & Durrie Queen
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
||||
Entity
MSSU
MSSU
Whanganui/Manawatu |
Crew
#1
MSSU
Coached by: Chris Sharrock
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#2
WKOU
Coached by: Stannah Harnes & Durrie Queen
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
VIC*
VIC*
Wellington |
Crew
#1
VIC*
Composite crew.
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Max Newton & Sasha Cullum
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Aleisha Haworth
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Azry Latiff
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Henry Lee & Connor Burns
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#2
VICU
Coached by: Henry Lee & Connor Burns
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#2
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#4
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#3
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Valerie Chan & Max Newton
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Jenny Dubois De Montreynaud (stroke), Deanna Edwards, Lily Baird, Whakaahurangi Gallagher + Claire Taylor (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AUT*
AUT*
Auckland |
Crew
#1
AUT*
Composite crew.
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Ellen Schroeder & Aleisha Haworth
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Stannah Harnes & Durrie Queen
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#2
WKOU
Coached by: Durrie Queen
|
||||
Entity
LINU
LINU
Canterbury |
Crew
#1
LINU
Coached by: Matthew White
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Ellen Schroeder
|
|||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
|||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Henry Lee & Connor Burns
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#5
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#4
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#3
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#2
AKLU
Finn Harris (stroke), Findlay Carter, Dennis Nieuwenhuizen, William Christie + Ryan O'Loughlin (cox)
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Durrie Queen
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#2
VICU
Coached by: Max Newton & Sasha Cullum
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#2
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#2
WKOU
Coached by: Stannah Harnes
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#2
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
|||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Max Newton & Sasha Cullum
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#4
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#4
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#4
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#3
VICU
Coached by: Max Newton & Sasha Cullum
|
|||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#3
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#3
WKOU
Coached by: Durrie Queen
|
|||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#3
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
|||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#4
VICU
Coached by: Max Newton & Sasha Cullum
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Durrie Queen
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Max Newton & Sasha Cullum
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
William Missen (stroke), Lachlan Fleming, Sam Barnett, Loki Fleck, Samuel O'Kane, Oscar Wells, Jack Ward, Keishon Lynch + Isaac Jelbert (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
VIC*
VIC*
Wellington |
Crew
#1
VIC*
Alexander Murray (stroke), Angel Lara-Dixon, Sam Hudson, Tiernan Keane, Dharva Jani, William Christie, Riley Barrett, Max Jordan + Keira Chadwick (cox)
Composite crew.
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Ellen Schroeder
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#3
WKOU
Coached by: Matt Cameron
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
LINU
LINU
Canterbury |
Crew
#1
LINU
Coached by: Matthew White
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
||||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Alex Burns (stroke), Deanna Edwards, Amber Houston, Whakaahurangi Gallagher + Harriet Leverton (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Aleisha Haworth & Ellen Schroeder
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Valerie Chan & Vanessa McCormack
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Henry Lee & Connor Burns
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
|||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Aleisha Haworth
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#2
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club & Ethan Blight
|
|||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#2
VICU
Coached by: Henry Lee & Connor Burns
|
|||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#2
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#2
WKOU
Coached by: Stannah Harnes
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Hannah Starnes
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Max Newton & Sasha Cullum
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#3
WKOU
Coached by: Durrie Queen
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#2
VICU
Coached by: Max Newton & Sasha Cullum
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Hannah Starnes
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
William Missen (stroke), Lachlan Fleming, Sam Barnett, Loki Fleck, Samuel O'Kane, Stephen Ung, Hugo Miller, Elias Mataitini + Isaac Jelbert (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
VIC*
VIC*
Wellington |
Crew
#1
VIC*
Max Jordan (stroke), Riley Barrett, Tiernan Keane, Sam Hudson, Angel Lara-Dixon, Alexander Murray, Senga Hickson, Maraia Gonelevu + Ally Bennett (cox)
Composite crew.
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Azry Latiff
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
|||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Stannah Harnes
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Max Newton & Sasha Cullum
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#2
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#2
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Henry Lee & Connor Burns
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Ellen Schroeder
|
|||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Theodore Giannakogiorgos (stroke), Harry Newbury-Lee, Matthew Parker, James Tavendale + Brooke Raitt (cox)
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#3
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#2
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#2
VICU
Coached by: Henry Lee & Connor Burns
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#5
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#4
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Durrie Queen
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Max Newton & Sasha Cullum
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Mary Hislop (stroke), Olivia Kikstra, Sophie Hunter, Harriet Cox, Amber Houston, Deanna Edwards, Alex Burns, Claudia Stevenson + Claire Taylor (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Stellar Shaw (stroke), Jaimie Balmer, Emma Keall, Charlotte Lynch, Meraul Loibi, Maraia Gonelevu, Carmen Liao, Senga Hickson + Keira Chadwick (cox)
Coached by: Valerie Chan & Vanessa McCormack
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Jenny Dubois De Montreynaud (stroke), Harriet Spoelstra, Lily Baird, Brook Lawry, Caitlin Newey, Tea Hunia, Hannah Jurke, Chloe Davidson + Harriet Leverton (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Alana Hilary (stroke), Annika Matheson, Arabella Cryer, Caitlyn Penney, Emily Brown, Esther Hiscock, Hannah Thompson, Lucy Rae + David Brown (cox)
Coached by: Bleed Maroon
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Elizabeth Norman (stroke), Courtney Katterns, Bailey Morrison, Marieke Richards + Camille Dignadice (cox)
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Stannah Harnes
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Max Newton & Sasha Cullum
|
|||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hanne Mellsop
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#4
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#4
CANU
Emma Howe (stroke), Elysia Holdsworth, Nierensche Perese-Kuil, Manawa Greenwood + Brooke Raitt (cox)
Coached by: Bleed Maroon
|
|||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#2
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
|||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#2
WKOU
Coached by: Durrie Queen & Stannah Harnes
|
Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Ellen Schroeder
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Bleed Maroon
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#2
WKOU
Coached by: Aleisha Haworth
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#2
AKLU
Coached by: Auckland Uni Boat Club
|
||||
Entity
LINU
LINU
Canterbury |
Crew
#1
LINU
Coached by: Matthew White
|
Social