Day sheets: University Rowing Champs
These are the day sheets for the 2022 University Rowing Championships.
click a filter below to remove it
Friday, 23rd September 2022
Race 1 (A) @ 15:30: Event 1, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 2 (B) @ 16:00: Event 2, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Caitlin Revell (stroke), Claudia Kinder, Estelle Bilbe, Jaime Breen, Juliette Alm-Lequeux, Ella Price, Sabine H Lapointe, Sally Wylaars + Ella Hansen (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 3 (C) @ 16:30: Event 3, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Fred Vavasour (stroke), Tom Tothill, Kobe Miller, Oliver Fahey, Oscar Ruston, Connor Bacchus, Henry Clatworthy, Germain Hellriegel-White + Phoebe Barratt (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
Saturday, 24th September 2022
Race 4 (A) @ 08:00: Event 4, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 5 (B) @ 08:05: Event 4, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 6 (C) @ 08:10: Event 5, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Bernard Pieters (stroke), Jonathan Sangkamyong, Thomas Robinson, Fergus Congdon + Claire Taylor (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 7 (D) @ 08:20: Event 6, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Summer Phillips (stroke), Hannah Matehaere, Manaia Butler, Leilani Jones, Maddie Thorley, Olivia Andrew, Georgia Reynolds, Megan Cox + Lotte Hope (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 8 (E) @ 08:50: Event 7, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 9 (F) @ 08:55: Event 7, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 10 (G) @ 09:00: Event 8, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 12 (I) @ 09:10: Event 9, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 14 (K) @ 09:20: Event 10, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Henry Clatworthy (stroke), Tom Tothill, Jacob Kearns, Jack Pearson, Edwin George, Jacob Lorkin, Sam Barnett, Germain Hellriegel-White + Ella Wake (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 15 (L) @ 09:35: Event 11, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 16 (M) @ 10:15: Event 13, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 17 (N) @ 10:25: Event 12, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 17 (N) @ 10:25: Event 14, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 18 (O) @ 10:30: Event 14, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 19 (P) @ 10:35: Event 15, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Alexandra Kinder (stroke), Caitlin Revell, Estelle Bilbe, Holly Williams, Jaime Breen, Rachel James, Sabine H Lapointe, Tyla Alexander + Beth Anderson (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 20 (Q) @ 10:55: Event 16, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 21 (R) @ 11:05: Event 17, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 22 (S) @ 11:10: Event 17, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 23 (T) @ 11:35: Event 18, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 25 (V) @ 11:45: Event 19, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 26 (W) @ 11:50: Event 19, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 27 (X) @ 12:20: Event 20, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 28 (Y) @ 12:30: Event 21, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Sam Barnett (stroke), Thomas Robinson, Lachlan Colquhoun, Alex Liu, William Missen, Fergus Congdon, Jonathan Sangkamyong, Bernard Pieters + Claire Taylor (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 29 (Z) @ 12:40: Event 22, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 31 (B) @ 13:00: Event 23, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 32 (C) @ 13:10: Event 24, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 33 (D) @ 13:20: Event 25, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 35 (F) @ 13:50: Event 26, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 36 (G) @ 14:00: Event 27, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 37 (H) @ 14:10: Event 28, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Lachlan Colquhoun (stroke), Alex Liu, Thomas Robinson, Fergus Congdon, Manaia Butler, Hannah Matehaere, Jonathan Sangkamyong, Bernard Pieters + Claire Taylor (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 38 (I) @ 14:30: Event 29, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 39 (J) @ 14:40: Event 30, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 40 (K) @ 15:10: Event 31, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 41 (L) @ 15:15: Event 31, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 42 (M) @ 15:20: Event 32, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 43 (N) @ 15:55: Event 34, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 44 (O) @ 16:00: Event 33, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Leilani Jones (stroke), Georgia Reynolds, Olivia Andrew, Sophie Hunter, Hannah Matehaere, Manaia Butler, Sophie Lucas, Summer Phillips + Lotte Hope (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 44 (O) @ 16:00: Event 34, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Race 45 (P) @ 16:05: Event 35, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Social