You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: University Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Emma Napper & Mat Jensen
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Edward Botherway (stroke), Oliver Welch, Flynn Watson, Zackary Rumble, Hunter Pethers-Boak, Jack Chapman, George Johnson, Nathan Luff + Annabelle Scott (cox)
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Fred Vavasour (stroke), Tom Tothill, Kobe Miller, Oliver Fahey, Oscar Ruston, Connor Bacchus, Henry Clatworthy, Germain Hellriegel-White + Phoebe Barratt (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Samuel Shotter (stroke), Jesse Homer-Pilcher, Waldo Singleton, Lewis Brown, Jack MacDonald, Luke Shannon, Callum Booth, Lachlan Pearce + Camille Dignadice (cox)
Coached by: Mat Jensen
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Patrick Griffin (stroke), Angus Wilson, Lochlan Rose, Oliver Ransom, Lewis Aitchison, Jason Nel, Toby Cook, Finn Pethers-Boak + Toby Aspden (cox)
Coached by: Dylan Maynard & Oliver Ransom
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Mat Jensen
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Dylan Maynard & Oliver Kumarich
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#2
VICU
Coached by: Dylan Maynard & Oliver Kumarich
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#4
CANU
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#5
CANU
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Dylan Maynard & Tom Walsh
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Emma Napper
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Bernard Pieters (stroke), Jonathan Sangkamyong, Thomas Robinson, Fergus Congdon + Claire Taylor (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Summer Phillips (stroke), Hannah Matehaere, Manaia Butler, Leilani Jones, Maddie Thorley, Olivia Andrew, Georgia Reynolds, Megan Cox + Lotte Hope (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
VIC*
VIC*
Wellington |
Crew
#1
VIC*
Charlotte Nielsen (stroke), Ella Ross, Darcy Walker, Libby Hine, Erika Wind, Cushla Carey, Ellie Deane, Porsha McCorry + Aimee Cornhill (cox)
Composite crew.
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hugo Verdonk
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Emma Napper
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Sydney Telfer & Sasha Cullum
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AUT*
AUT*
Auckland |
Crew
#2
AUT*
Emma Ffowcs Williams (stroke), Annalise Taylor, Jazlyn Edmonds, Madison Farrely + Leonardo Penny (cox)
Composite crew.
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Oliver Kumarich & Dylan Maynard
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#2
AKLU
Coached by: Emma Napper
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hugo Verdonk
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Sydney Telfer & Sasha Cullum
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#3
WKOU
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#2
WKOU
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AKL*
AKL*
Auckland |
|||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Riley Barret & Lucas Earley
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Samuel Shotter (stroke), Jesse Homer-Pilcher, Waldo Singleton, Lewis Brown + Camille Dignadice (cox)
Coached by: Mat Jensen
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Dylan Maynard & Oliver Kumarich
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
MSSU
MSSU
Whanganui/Manawatu |
Crew
#1
MSSU
Coached by: Dave Dudley
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#2
VICU
Coached by: Dylan Maynard & Oliver Kumarich
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#2
AUTU
Coached by: Hugo Verdonk
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Alexandra Kinder (stroke), Caitlin Revell, Estelle Bilbe, Holly Williams, Jaime Breen, Rachel James, Sabine H Lapointe, Tyla Alexander + Beth Anderson (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AKL*
AKL*
Auckland |
Crew
#1
AKL*
Fenella Hemi (stroke), Marieke Richards, Charlotte Lobb, Brooke Vincent, Zoe Corboy, Chloe Bingham, Madison Farrely, Annalise Taylor + Kate Hamilton (cox)
Composite crew.
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
|
||||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hugo Verdonk
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Sasha Cullum & Sydney Telfer
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#2
WKOU
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#3
WKOU
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Mat Jensen
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Lucas MacDonald (stroke), James Tavendale, Jonty Thomson, George Johnson + Isabella-Hope Murray (cox)
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Oliver Kumarich & Dylan Maynard
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#2
AKLU
Coached by: Mat Jensen
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hugo Verdonk
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
|
||||
Entity
MSSU
MSSU
Whanganui/Manawatu |
Crew
#1
MSSU
Coached by: Dave Dudley
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Sasha Cullum & Sydney Telfer
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#3
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#2
WKOU
|
||||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#2
AUTU
Coached by: Hugo Verdonk
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#2
VICU
Coached by: Sasha Cullum & Sydney Telfer
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#3
VICU
Coached by: Sasha Cullum & Sydney Telfer
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Sam Barnett (stroke), Thomas Robinson, Lachlan Colquhoun, Alex Liu, William Missen, Fergus Congdon, Jonathan Sangkamyong, Bernard Pieters + Claire Taylor (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Tom Davidson (stroke), Riley Barrett, Christian Lindsay, Reuben Neely, Joshua Turnbull, Samuel Turner, Tiernan Keane, Angel Lara-Dixon + Toby Aspden (cox)
Coached by: Riley Barret & Lucas Earley
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#3
WKOU
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#2
WKOU
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hugo Verdonk
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Riley Barret & Lucas Earley
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Oliver Kumarich & Dylan Maynard
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#2
VICU
Coached by: Dylan Maynard & Oliver Kumarich
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Emma Napper
|
||||
Entity
MSSU
MSSU
Whanganui/Manawatu |
Crew
#1
MSSU
Coached by: Dave Dudley
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hugo Verdonk
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MSSU
MSSU
Whanganui/Manawatu |
Crew
#2
MSSU
Coached by: Dave Dudley
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#2
WKOU
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hugo Verdonk
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Lachlan Colquhoun (stroke), Alex Liu, Thomas Robinson, Fergus Congdon, Manaia Butler, Hannah Matehaere, Jonathan Sangkamyong, Bernard Pieters + Claire Taylor (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
VIC*
VIC*
Wellington |
Crew
#1
VIC*
Christian Lindsay (stroke), Reuben Neely, Joshua Turnbull, Samuel Turner, Rui Kerr, Ravi Kerr, Alexandros Andronikos, Charlotte Nielsen + Zoe Corboy (cox)
Composite crew.
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Dylan Maynard & Oliver Kumarich
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Mat Jensen
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Emma Napper
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
MSSU
MSSU
Whanganui/Manawatu |
Crew
#1
MSSU
Coached by: Dave Dudley
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Mat Jensen
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Dylan Maynard & Oliver Kumarich
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Matthew Smith (stroke), Theodore Giannakogiorgos, Samuel Feltham, John-Luke Fenn + Robbie Bass (cox)
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#2
VICU
Coached by: Dylan Maynard & Oliver Kumarich
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#2
AKLU
Coached by: Mat Jensen
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Joshua Larsson (stroke), Robert Walls-Harris, Cameron Daignault, Mohamed Khalil + Matthew McIvor (cox)
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#2
WKOU
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hugo Verdonk
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Leilani Jones (stroke), Georgia Reynolds, Olivia Andrew, Sophie Hunter, Hannah Matehaere, Manaia Butler, Sophie Lucas, Summer Phillips + Lotte Hope (cox)
Coached by: Glen Sinclair
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Emma Napper
|
||||
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Hugo Verdonk
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
|
||||
Entity
MSSU
MSSU
Whanganui/Manawatu |
Crew
#1
MSSU
Coached by: Dave Dudley
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Sasha Cullum & Sydney Telfer
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
AUT*
AUT*
Auckland |
Crew
#2
AUT*
Composite crew.
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#2
VICU
Leah Scholefield (stroke), Sylvie Tulloch Gray, Jessica Bishop, Aimee Cornhill + Patrick Griffin (cox)
Coached by: Sydney Telfer & Sasha Cullum
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
|
||||
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Mat Jensen
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
|
||||
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Dylan Maynard & Oliver Kumarich
|
||||
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
||||
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#2
AKLU
Coached by: Mat Jensen
|
Social