Draft day sheet: University Rowing Champs
This is the day sheet for the 2024 University Rowing Championships.
click a filter below to remove it
The following day sheet is a DRAFT ONLY and subject to change without notice.
Saturday, 30th March 2024
Race 13 (B) @ 08:00: Event 4, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
Race 14 (C) @ 08:05: Event 4, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
Race 15 (D) @ 08:10: Event 4, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
Race 17 (F) @ 08:40: Event 7, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
Race 18 (G) @ 08:45: Event 7, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#4
CANU
Kate Wrigley (stroke), Libby Stewart, Alexandra Hopa-Parke, Aliana Henderson + Annabelle Scott (cox)
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
Race 19 (H) @ 09:00: Event 8, A Final | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Hunter Pethers-Boak & Bleed Maroon
|
Race 20 (I) @ 09:10: Event 9, A Final | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon & Tim Hopkins
|
Race 21 (J) @ 09:20: Event 10, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Jacob Wadley (stroke), Charlie Mackintosh, Lawrence Birch, Zachary Jenkins, James Martin, Flynn Dijkstra, Joe Young, Sam Evans + Oliver Horton (cox)
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
Race 22 (K) @ 09:25: Event 10, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Jasper Maling (stroke), Benjamin Welch, Will Knight, Lachlan Matla, Ryan Owen, Logan Jenner, Robbie Bass, Ollie Pennington + Lily Davidson (cox)
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
Race 24 (M) @ 09:50: Event 12, A Final | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
Race 25 (N) @ 10:10: Event 13, A Final | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Hunter Pethers-Boak & Bleed Maroon
|
|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Fergus Johnston (stroke), Oliver Welch, William Mackintosh, Sam Wilson + Annabel Wynn-Williams (cox)
Coached by: Hunter Pethers-Boak & Bleed Maroon
|
Race 26 (O) @ 10:20: Event 14, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
Race 27 (P) @ 10:25: Event 14, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
Race 28 (Q) @ 10:30: Event 15, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Isabelle Welch (stroke), Tyler Stewart, Lucy Eastwood, Tori Cox, Emma Spittle, Stella Cook, Sophie Strang, Julia Middleditch + Lily Davidson (cox)
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
Race 29 (R) @ 10:35: Event 15, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Jenna Brangwynne (stroke), Anna Sturgeon, Alexandra Hopa-Parke, Jess Sutherland, Molly Judson, Libby Stewart, Martine Sandberg, Tobi Rees + Timmy Heritage (cox)
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Kate Wrigley (stroke), Annabelle Scott, Natascha Casey, Daisy Parke, Stella Hill, Isla Robinson, Aliana Henderson, Meredith Lewis + Oliver Horton (cox)
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
Race 31 (T) @ 11:20: Event 17, A Final | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon & Tim Hopkins
|
|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Bleed Maroon & Tim Hopkins
|
Race 32 (U) @ 11:30: Event 18, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
Race 33 (V) @ 11:35: Event 18, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
Race 34 (W) @ 11:50: Event 19, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
Race 35 (X) @ 11:55: Event 19, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
Race 36 (Y) @ 12:00: Event 19, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#4
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
Race 37 (Z) @ 12:10: Event 20, A Final | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Phoebe Collier (stroke), Georgie Bethell, Phoebe Wallis, Sophie Strang + Annabel Wynn-Williams (cox)
Coached by: Bleed Maroon & Tim Hopkins
|
|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Bleed Maroon & Tim Hopkins
|
Race 39 (B) @ 12:30: Event 22, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Hunter Pethers-Boak & Bleed Maroon
|
|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Hunter Pethers-Boak & Bleed Maroon
|
Race 42 (E) @ 12:50: Event 24, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
Race 43 (F) @ 12:55: Event 24, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#4
CANU
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
Race 44 (G) @ 13:10: Event 25, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
Race 45 (H) @ 13:15: Event 25, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
Race 46 (I) @ 13:30: Event 27, A Final | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Will Johnston & Hunter Pethers-Boak
|
Race 47 (J) @ 14:00: Event 30, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
Race 48 (K) @ 14:05: Event 30, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
Race 49 (L) @ 14:20: Event 31, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Jacob Wadley (stroke), Matthew Smith, James Martin, Theodore Giannakogiorgos + Annabelle Scott (cox)
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
Race 50 (M) @ 14:25: Event 31, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
Race 52 (O) @ 15:00: Event 34, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#4
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
Race 53 (P) @ 15:05: Event 34, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#1
CANU
Coached by: Bleed Maroon & Corbin Newlands
|
Social