Entrants list: University Rowing Champs
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AKLU
Jack Holmes (stroke), Hao-Wei Lee, Hsiang-Yu Chao, Nathan Kini, Daniel Taylor, Tom Jury, Thomas Bryan, Sam Bright + Isabella Farnell (cox)
Coached by: Lewis Morrell
- Click to expand crew ⇨
AKLU
AKLU
Auckland
Auckland
Crew
#1
CANU
Jacob Wadley (stroke), Charlie Mackintosh, Lawrence Birch, Zachary Jenkins, James Martin, Flynn Dijkstra, Joe Young, Sam Evans + Oliver Horton (cox)
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
- Click to expand crew ⇨
CANU
CANU
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
CANU
Jasper Maling (stroke), Benjamin Welch, Will Knight, Lachlan Matla, Ryan Owen, Logan Jenner, Robbie Bass, Ollie Pennington + Lily Davidson (cox)
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
- Click to expand crew ⇨
CANU
CANU
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
LIN*
Freddie Eadie (stroke) (LINU), Didier Marx (LINU), James Tavendale (CANU), Louie Murden (LINU), Jack Dennehy-Coles (LINU), Hamish Yeatman (LINU), Ben Parker (LINU), William Talbot (LINU) + Cameron Natta (cox) (LINU)
Composite crew. Coached by: Louie Murden
- Click to expand crew ⇨
LIN*
LIN*
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
OTAU
Sam Barnett (stroke), Toby Robinson, Jacob Kearns, Gane Harbutt, Edwin George, Simon Geertsema, Jed Mcintosh, Charlie Moon + Fred Phillips (cox)
Coached by: Jared Glue
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
Crew
#2
OTAU
Aaryan Goel (stroke), Alex Bavin, Sam Hickey, Thaddeus Cryer, Eugene Farrell, Kaia Sheehy Wikio, Tim Connelly-Whyte, Liam Kirkland + Lilian Kidd (cox)
Coached by: Glen Sinclair
- Click to expand crew ⇨
OTAU
OTAU
Otago
Otago
Crew
#1
VICU
Cameron Aylward (stroke), Hugo Bonning, Lochlan Rose, Guy Curry-Stanton, Finn McKeefry, Cade Watson, James Walsh, Daniel Fraser + Heidi Baldwin (cox)
Coached by: Georgia Coyne & Finn Pethers-Boak
- Click to expand crew ⇨
VICU
VICU
Wellington
Wellington
Crew
#2
VICU
Ben Neville (stroke), Read Connolly-Bright, Guy de Groot, Gordon Milne, Regan Joyce, Toby Cook, Max Wallace, Kael Raja + Tamara Turnbull (cox)
Coached by: Finn Pethers-Boak & Georgia Coyne
- Click to expand crew ⇨
VICU
VICU
Wellington
Wellington
Crew
#1
WKOU
Ethan Johnson (stroke), Seamus Foley, Lachie Bowker, James Slyfield, Lachlan Horne, Thomas Pilmore-Evans, Lucas Cooke, Finn Simmonds + Isabel Knight (cox)
Coached by: Pat Davenport
- Click to expand crew ⇨
WKOU
WKOU
Waikato
Waikato
Social