You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: University Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Georgia Coyne & Finn Pethers-Boak
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#2
WKOU
Coached by: Pat Davenport
|
Division 3 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#3
VICU
Coached by: Finn Pethers-Boak & Georgia Coyne
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Anna De Long
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#2
WKOU
Chloe Parker (stroke), Bethany Cavalcante, Jessica Brook-Watt, Isabella Hunter-Willetts + Kate Stewart (cox)
Coached by: Anna De Long
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Ethan Johnson (stroke), Seamus Foley, Lachie Bowker, James Slyfield, Lachlan Horne, Thomas Pilmore-Evans, Lucas Cooke, Finn Simmonds + Isabel Knight (cox)
Coached by: Pat Davenport
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#2
VICU
Ben Neville (stroke), Read Connolly-Bright, Guy de Groot, Gordon Milne, Regan Joyce, Toby Cook, Max Wallace, Kael Raja + Tamara Turnbull (cox)
Coached by: Finn Pethers-Boak & Georgia Coyne
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#3
AUTU
Coached by: Holly Chaafe
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Ava Woodbury-Rinkle (stroke), Setai Setoga, Taya Lewis, Alex Sorensen, Kate Stewart, Ellie Deane, Grace Iremonger, Isabella Revell + Isabel Knight (cox)
Coached by: Anna De Long
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#2
WKOU
Holly Hay (stroke), Chloe Parker, Savanna Bourke, Caitlin Foote, Isabella Hunter-Willetts, Bethany Cavalcante, Jessica Brook-Watt, Dominique Robert + Rylee Andrew (cox)
Coached by: Anna De Long
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
LINU
LINU
Canterbury |
Crew
#1
LINU
Coached by: Louie Murden
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#2
VICU
Coached by: Georgia Coyne & Finn Pethers-Boak
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Megan Glenn
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
Division 3 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#4
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
LINU
LINU
Canterbury |
Crew
#1
LINU
Coached by: Louie Murden
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
LINU
LINU
Canterbury |
Crew
#2
LINU
Coached by: Louie Murden
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Jared Glue
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#3
OTAU
Coached by: Jared Glue
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: George, Lawson, Ellen
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Anna De Long
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#2
AKLU
Coached by: Daniel Tomlinson & Max Brown
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Georgia Coyne & Finn Pethers-Boak
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#3
VICU
Coached by: Finn Pethers-Boak & Georgia Coyne
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#1
VICU
Coached by: Tom Walsh & Abbie Pritchard
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Megan Glenn
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#4
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Hunter Pethers-Boak & Bleed Maroon
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#2
OTAU
Coached by: Glen Sinclair
|
Social