You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.
Results: University Rowing Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Holly Chaafe
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
Division 3 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#2
VICU
Coached by: Abbie Pritchard & Tom Walsh
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#4
CANU
Kate Wrigley (stroke), Libby Stewart, Alexandra Hopa-Parke, Aliana Henderson + Annabelle Scott (cox)
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#2
AUTU
Coached by: Holly Chaafe
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
VICU
VICU
Wellington |
Crew
#3
VICU
Coached by: Georgia Coyne & Finn Pethers-Boak
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Lewis Morrell
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#2
WKOU
Coached by: Pat Davenport
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Holly Chaafe
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#2
AUTU
Coached by: Holly Chaafe
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
OTAU
OTAU
Otago |
Crew
#1
OTAU
Coached by: Jared Glue
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#3
CANU
Coached by: Will Johnston & Bleed Maroon
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CANU
CANU
Canterbury |
Crew
#2
CANU
Coached by: Corbin Newlands & Bleed Maroon
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AUTU
AUTU
Auckland |
Crew
#1
AUTU
Coached by: Holly Chaafe
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#2
WKOU
Coached by: Pat Davenport
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#1
AKLU
Coached by: Daniel Tomlinson & Max Brown
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#3
WKOU
Jessica Brook-Watt (stroke), Dominique Robert, Bethany Cavalcante, Ellie Deane + Isabella Revell (cox)
Coached by: Megan Glenn
|
Division 1 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WKOU
WKOU
Waikato |
Crew
#1
WKOU
Coached by: Pat Davenport
|
Division 2 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AKLU
AKLU
Auckland |
Crew
#2
AKLU
Coached by: Lewis Morrell
|
Social