Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2011, 2010, 2010, 2009, 2008.
Results: Otago Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
PICC
PICC
Marlborough |
Crew
#1
PICC
Coached by: Dave Bugler
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Shaun Taylor
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Dr Jack Dzenis
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#3
OAMC
Coached by: Shaun Taylor
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Russell Everett
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#2
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Nrc
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Glen Patterson
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#3
STAN
Coached by: Gabby Peach
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Dr Jack Dzenis
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Danny Blair
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#3
RRGS
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Russell Everett
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#6
OAMC
Coached by: Shaun Taylor
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#2
INVC
Coached by: Bailey McCulloch
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#7
OAMC
Coached by: Shaun Taylor
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Christie Sinclair
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#3
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Dr Jack Dzenis
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#5
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
PCUC
PCUC
Otago |
Crew
#1
PCUC
Coached by: Hazel Cunliffe
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Shaun Taylor
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#2
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Nrc
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
Coached by: Russell Jenkins
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Jacque Van Dam
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#3
OAMC
Coached by: Shaun Taylor
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Glen Patterson
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#3
STAN
Coached by: Gabby Peach
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#4
STAN
Coached by: Gabby Peach
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#4
OAMC
Coached by: Stew Mitchell
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
Coached by: Christie Sinclair
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHS
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Nrc
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Lauren Farnden & Katherine Millar
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: Dean Winton
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
PICC
PICC
Marlborough |
Crew
#1
PICC
Coached by: Dave Bugler
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Russell Everett
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Bailey McCulloch
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
|
Social