Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2011, 2010, 2010, 2009, 2008.
Results: Otago Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Nrc
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Nrc
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: James Smith
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Peter Sinclair & Alan Thomas
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Dr Jack Dzenis
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: James Smith
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Bill Campbell
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: Bill Campbell
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dan Kelly
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Nrc
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: James Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dan Kelly
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: Bill Campbell
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: James Smith
|
|||
Entity
CHCC
CHCC
Canterbury |
Crew
#1
CHCC
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Jack Dzenis
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Nrc
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Peter Sinclair & Alan Thomas
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Dr Jack Dzenis
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Bill Campbell
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Ian Hamilton
|
Social