You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2010, 2010, 2009, 2008.
Results: Otago Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Dan Kelly & Aleeshia Wilson
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jack Allen
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Matt Adam & Natalie Matheson
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas & Kirstyn Hay
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Lily Graham (stroke), Tamara Gillingham, Loren Cunningham, Morgan Henderson + Lily Fincham-Wells (cox)
Coached by: Shaun Taylor & Courtney May
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Cam Abbey & Heather Knox
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Russell Jenkins & Doreen Evans
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie & Sarah Bruce
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Matt Adam & Natalie Matheson
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Shaun Taylor & Courtney May
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Laura Duxbury (stroke), Niamh Sullivan, Bonnie Jones, Victoria Broughton Hazlehurst + Claudia McKenna (cox)
Coached by: Fiona McKay
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Shannoah McAlister (stroke), Isabella Brokenshire, Giverny Penny, Ruby Norton + Sophie Gardyne (cox)
Coached by: James O'connor & Della Hammersley
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Annie Montgomery
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Chris Longbottom & Vanessa McIver
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jack Allen
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Dan Kelly & Aleeshia Wilson
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas & Kirstyn Hay
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Cam Abbey & Heather Knox
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Russell Jenkins & Doreen Evans
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie & Sarah Bruce
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
|
Social