Event Sponsor
Entrants list: Otago Champs
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
BURN
Sharni Ross (stroke), Keira Jonkers, Alex Landon-Lane, Olivia Smith, Abi-Rose Withers, Millie Stringer, Harriet Fraser, Sophie Rowland + Taleisha Hancox (cox)
Coached by: Sarah Lindley
- Click to expand crew ⇨
BURN
BURN
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
CGHS
Zoe Levien (stroke), Amelia Davies, Gabriella Goodenbour, Emma Hartnell, Sophie Hill, Caitlin Jamieson, Nina Tudehope, Olivia Kikstra + Julia Coppens (cox)
Coached by: Daniel Hickling
- Click to expand crew ⇨
CGHS
CGHS
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
CGHS
Sophie Walsh (stroke), Zulfiah Kitson, Cleo Harnett, Mikayla Cotter, Grace Carter, Sophie Fitchett, Isabella Millar, Claudia Gale + Emily Brown (cox)
Coached by: Sophie Jackson
- Click to expand crew ⇨
CGHS
CGHS
Canterbury
Canterbury
Crew
#3
CGHS
Manawa Greenwood (stroke), Greer Poulsen, Isabella Talarico, Kathleen King, Sophie Radcliffe, Neve Maguire, Georgia Matheson, Lucianna Crawford + Alyx Day (cox)
Coached by: Tommy Reeves
- Click to expand crew ⇨
CGHS
CGHS
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
CTYC
Helen Gunn (stroke), Kelsee Hamilton, Jess Kokshoorn, Alesha Harley, Judith Boeren, Georgia Rutter, Abby Chiplin, Phoebe Sopp + Georgia Scott (cox)
Coached by: David Hatton
- Click to expand crew ⇨
CTYC
CTYC
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
CURC
Natasha Metcalf (stroke), Hayley MacDonald, Georgia Walker, Shannon Smart, Bryn Johnstone, Henrietta Clapham, Cameo Brown, Sophie Goodin + Ashley Maxwell (cox)
Coached by: Armin Svoboda
- Click to expand crew ⇨
CURC
CURC
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
MARN
Renee Davies-MacLean (stroke), Ruby Crowther, Abby Stokes, Lucy Jackson, Gina Weston, Elizabeth Wylaars, Sian Taylor, Kate Mathie + Jenna Hoban-Watson (cox)
Coached by: Connor Robinson & Claudia McKenna
- Click to expand crew ⇨
MARN
MARN
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
NELC
Maya Speers (stroke), Lache Melvin, Maddi Robinson, Anna Wilson, Rosalind Walker, Annabel Reburn, Annabelle Curry, Alex Whitfield + Jaslyn Humphries (cox)
- Click to expand crew ⇨
NELC
NELC
Marlborough
Marlborough
Crew
#1
NOEC
Aaliyah Cumming (stroke), Charlotte Mason, Katie Hawkins, Charlotte Williams, Devon Wilson, Harriet Jolly, Olivia Whelan-Henderson, Sophie Sinclair + Lily Stedman (cox)
Coached by: Lauren Farnden & S Taylor
- Click to expand crew ⇨
NOEC
NOEC
Otago
Otago
Crew
#1
RRGS
- Click to expand crew ⇨
RRGS
RRGS
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
RRGS
Niamh Kilpatrick (stroke), Holly Manning, Asta Kain, Alice Rae, Meg West, Jemima Porter, Franny Ullrich, Grace Brownrigg + Sophie Pye (cox)
- Click to expand crew ⇨
RRGS
RRGS
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
STAN
Olivia Clark (stroke), Matilda Evatt, Cecille Grant, Abby McBreen, Katelyn Boon, Ruby Cox, Genevieve Henstock, Sophie Steel + Grace Adam (cox)
Coached by: Connor Frahar
- Click to expand crew ⇨
- Scratched entry
STAN
STAN
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
TIMC
Annie Kennedy (stroke), Blaize Lawrence, Briar Mallinson, Charlotte Hall, Gabby Husband, Grace Waller, Gabbie Peake, Emily Black + Jessie Hernawan (cox)
Coached by: Jaimee Harrison
- Click to expand crew ⇨
TIMC
TIMC
Canterbury
Canterbury
Crew
#2
TIMC
Nikita Clemens (stroke), Sophie Lightbourne, Sarah Millar, Grace Williams, Emma Jarvie, Victoria Shore, Zoliekah Judd, Anna Higgins + Grace O'Sullivan (cox)
Coached by: Dean Milne
- Click to expand crew ⇨
TIMC
TIMC
Canterbury
Canterbury
Crew
#1
WTUC
Nieve Collin (stroke), Nell Watherston, Ella Jackson, Haley Adamson, Emma Bradley, Zoe Abbiss, Ella Lanuel, Ava Gilbert + Emma Saxon (cox)
- Click to expand crew ⇨
WTUC
WTUC
Southland
Southland
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social