Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2010, 2009, 2008.
Results: Otago Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Megan Laas
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Coached by: Matt Smaill
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Nathan Cohen
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#2
OGUC
Coached by: Matt Smaill
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
PCUC
PCUC
Otago |
Crew
#1
PCUC
Coached by: Ray Sinclair
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Penny Farrell & Sarah Taylor
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#6
TIMC
Coached by: Jaimee Harrison
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: Doug Bull
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Coached by: Hayden Cohen
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
Coached by: Nathan Cohen
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#3
OGUC
Coached by: Kit Croxford
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Doug Bull
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#5
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Michael Petherick
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Nathan Cohen
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#3
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#3
NELC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Brian Stephenson
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#4
WHOC
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#3
CTYC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Lisa Owen
|
Social