Gender mixed
Class
School class
Club (ability) senior premier
Masters class
Boat and and
Seats

Saturday, 9th December 2017

Alpha Time Event   Division Progression
A 07:00 1 B U16 2X
heat
Race: 1 1,2 + 2NF->A Final;
B 07:04     Race: 2  
C 07:08     Race: 3  
D 07:12 2 B U17 2X
heat
Race: 1 1,2 + 2NF->A Final;
E 07:16     Race: 2  
F 07:20     Race: 3  
G 07:24 3 W Clb 4+
heat
Race: 1 All->Final
H 07:28 4 G U18 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
I 07:32     Race: 2  
J 07:36 5 W Opn 2-
heat
Race: 1 All->Final
K 07:40 6 M Clb 4+
heat
Race: 1 All->Final
L 07:44 7 B U18 4+
heat
Race: 1 Fastest 8 -> Final
M 07:48 8 B U15 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
N 07:52     Race: 2  
O 07:56 9 M Int 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
P 08:00     Race: 2  
Q 08:04 10 M Nov 2X (1000m)
heat
Race: 1 1,2,3,4->A Final;
R 08:08     Race: 2  
S 08:12 11a M Mst 1X (1000m)
final
Race: A  
S   12a W Mst 4X±
final
Race: A  
T 08:24 13 G U16 4+
heat
Race: 1 Fastest 8 -> Final
U 08:28 14 G U17 4+
heat
Race: 1 All->Final
V 08:44 15 B U16 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
W 08:48     Race: 2  
X 08:52 16 B U17 8+
heat
Race: 1 All->Final
Y 08:56 17 M Opn 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
Z 09:00     Race: 2  
A 09:04 18 B U18 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->A Final;
B 09:08     Race: 2  
C 09:12 19 W Clb 2-
heat
Race: 1 All->Final
D 09:16 20 G U18 2-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
E 09:20     Race: 2  
F 09:24 21 M Nov 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
G 09:28     Race: 2  
H 09:32 22 B U15 4+
heat
Race: 1 All->Final
I 09:36 23 M Int 4+
heat
Race: 1 All->Final
J 09:40 24 W Nov 8+
heat
Race: 1  
K 09:44     Race: 2  
L 09:52 26 W Int 8+
heat
Race: 1 All->Final
L   27 G U15 8X+
heat
Race: 1 All->Final
M 09:56 28 G U17 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
N 10:00     Race: 2  
O 10:04     Race: 3  
P 10:08     Race: 4  
Q 10:12 29 G U18 1X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
R 10:16     Race: 2  
S 10:20 30 W Opn 2X
heat
Race: 1 Fastest 8 -> Final
T 10:24 31 M Opn 2-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
U 10:28     Race: 2  
V 10:32 32 B U16 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
W 10:36     Race: 2  
X 10:40 33 B U17 4+
heat
Race: 1 All->Final
Y 10:44 34 G U18 4X+
heat
Race: 1 Fastest 8 -> Final
Z 10:48 35 M Clb 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
A 10:52     Race: 2  
B 10:56 36 B U18 2X
heat
Race: 1 1,2 + 2NF->A Final;
C 11:00     Race: 2  
D 11:04     Race: 3  
E 11:08 37 G U16 8+
heat
Race: 1 All->Final
E   38 G U17 8+
heat
Race: 1 All->Final
F 11:16 39 W Clb 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4->A Final;
G 11:20     Race: 2  
H 11:24 40 G U18 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4->A Final;
I 11:28     Race: 2  
J 11:32 41 B U17 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final;
K 11:36     Race: 2  
L 11:40     Race: 3  
M 11:44     Race: 4  
N 11:48 42 B U18 1X
heat
Race: 1 1,2 + 2NF->A Final;
O 11:52     Race: 2  
P 11:56     Race: 3  
Q 12:00 43 M Opn 4X-
heat
Race: 1 All->Final
R 12:04 44 M Clb 4X-
heat
Race: 1 All->Final
S 12:08 45 W Nov 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->A Final;
T 12:12     Race: 2  
U 12:16 46 G U15 4+
heat
Race: 1 All->Final
V 12:20 48 W Opn 4-
heat
Race: 1 All->Final
W 12:24 49 M Nov 8+
heat
Race: 1 All->Final
X 12:28 50 B U15 8+
heat
Race: 1 All->Final
Y 12:32 51 M Int 8+
heat
Race: 1 All->Final
Y   52 B U15 8X+
heat
Race: 1 All->Final
Z 12:48 53 G U16 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->A Final;
A 12:52     Race: 2  
B 12:56 54 G U17 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
C 13:00     Race: 2  

Sunday, 10th December 2017

Alpha Time Event   Division Progression
A 07:00 55 M Opn 4-
heat
Race: 1 All->Final
B 07:04 56 W Opn 1X
heat
Race: 1 Fastest 8 -> Final
C 07:08 57 W Clb 1X
heat
Race: 1 1,2 + 2NF->A Final; 8 Next Fastest->B Final
D 07:12     Race: 2  
E 07:16     Race: 3  
F 07:24 58 G U15 2X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
G 07:28     Race: 2  
H 07:32 59 W Int 2X
heat
Race: 1 All->Final
I 07:36 60 W Nov 2X (1000m)
heat
Race: 1 1,2 + 2NF->A Final; 8 Next Fastest->B Final
J 07:40     Race: 2  
K 07:44     Race: 3  
L 07:48 61a M Mst 4± (1000m)
final
Race: A  
L   62a W Mst 2X (1000m)
final
Race: A  
M 07:52 63 B U16 4X+
heat
Race: 1 1,2 + 2NF->A Final; 8 Next Fastest->B Final
N 07:56     Race: 2  
O 08:00     Race: 3  
P 08:04 64 B U17 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
Q 08:08     Race: 2  
R 08:12 65 G U18 8+
heat
Race: 1 All->Final
R   66 W Clb 8+
heat
Race: 1 All->Final
R   67 W Opn 8+
heat
Race: 1 All->Final
S 08:28 68 M Clb 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
T 08:32     Race: 2  
U 08:36     Race: 3  
V 08:40     Race: 4  
W 08:44 69 M Opn 1X
heat
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
X 08:48     Race: 2  
Y 08:52 70 M Nov 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
Z 08:56     Race: 2  
A 09:00 71 B U15 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
B 09:04     Race: 2  
C 09:08 72 M Int 4X+
heat
Race: 1 All->Final
D 09:12 73 G U16 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
E 09:16     Race: 2  
F 09:20     Race: 3  
G 09:24     Race: 4  
H 09:28 74 G U17 2X
heat
Race: 1 1,2 + 2NF->A Final; 8 Next Fastest->B Final
I 09:32     Race: 2  
J 09:36     Race: 3  
K 09:40 75 M Clb 2-
heat
Race: 1 All->Final
L 09:44 76 B U18 2-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
M 09:48     Race: 2  
N 09:56 77 W Clb 4X-
heat
Race: 1 Fastest 8 -> Final
O 10:00 78 W Opn 4X-
heat
Race: 1 Fastest 8 -> Final
P 10:04 79 W Nov 4X+
heat
Race: 1 1,2 + 2NF->A Final; 8 Next Fastest->B Final
Q 10:08     Race: 2  
R 10:12     Race: 3  
S 10:16 80 G U15 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
T 10:20     Race: 2  
U 10:24 81 W Int 4X+
heat
Race: 1 All->Final
V 10:28 82 B U18 8+
heat
Race: 1 All->Final
V   83 M Clb 8+
heat
Race: 1 All->Final
W 10:32 84 M Opn 8+
heat
Race: 1 All->Final
X 11:00 1 B U16 2X
final
Race: A  
Y 11:05 2 B U17 2X
final
Race: A  
Z 11:10 3 W Clb 4+
final
Race: A  
A 11:15 4 G U18 4+
final
Race: A  
B 11:20 5 W Opn 2-
final
Race: A  
C 11:25 6 M Clb 4+
final
Race: A  
D 11:30 7 B U18 4+
final
Race: A  
E 11:35 8 B U15 2X
final
Race: A  
F 11:40 9 M Int 2X
final
Race: A  
G 11:45 10 M Nov 2X (1000m)
final
Race: A  
H 11:50 11b M Mst 4X± (1000m)
final
Race: A  
H   12b W Mst 1X (1000m)
final
Race: A  
I 12:00 13 G U16 4+
final
Race: A  
J 12:05 14 G U17 4+
final
Race: A  
K 12:10 15 B U16 8+
final
Race: A  
L 12:15 16 B U17 8+
final
Race: A  
M 12:20 17 M Opn 2X
final
Race: A  
N 12:25 18 B U18 4X+
final
Race: A  
O 12:30 19 W Clb 2-
final
Race: A  
P 12:40 20 G U18 2-
final
Race: A  
Q 12:45 21 M Nov 4+
final
Race: A  
R 12:50 22 B U15 4+
final
Race: A  
S 12:55 23 M Int 4+
final
Race: A  
T 13:00 24 W Nov 8+
final
Race: A  
U 13:05 26 W Int 8+
final
Race: A  
U   27 G U15 8X+
final
Race: A  
V 13:10 28 G U17 1X
final
Race: A  
W 13:15 29 G U18 1X
final
Race: A  
X 13:20 30 W Opn 2X
final
Race: A  
Y 13:25 31 M Opn 2-
final
Race: A  
Z 13:30 32 B U16 4+
final
Race: A  
A 13:35 33 B U17 4+
final
Race: A  
B 13:40 34 G U18 4X+
final
Race: A  
C 13:45 35 M Clb 2X
final
Race: A  
D 13:50 36 B U18 2X
final
Race: A  
E 13:55 37 G U16 8+
final
Race: A  
E   38 G U17 8+
final
Race: A  
F 14:05 39 W Clb 2X
final
Race: A  
G 14:15 40 G U18 2X
final
Race: A  
H 14:20 41 B U17 1X
final
Race: A - - CANCELLED - -
I 14:25 42 B U18 1X
final
Race: A - - CANCELLED - -
J 14:30 43 M Opn 4X-
final
Race: A - - CANCELLED - -
K 14:35 44 M Clb 4X-
final
Race: A - - CANCELLED - -
L 14:40 45 W Nov 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
M 14:45 46 G U15 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
N 14:50 48 W Opn 4-
final
Race: A - - CANCELLED - -
O 14:55 49 M Nov 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
P 15:00 50 B U15 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
Q 15:05 51 M Int 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
Q   52 B U15 8X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
R 15:10 53 G U16 4X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
S 15:15 54 G U17 4X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
T 15:20 55 M Opn 4-
final
Race: A - - CANCELLED - -
U 15:25 56 W Opn 1X
final
Race: A - - CANCELLED - -
V 15:30 57 W Clb 1X
final
Race: B - - CANCELLED - -
W 15:35     Race: A - - CANCELLED - -
X 15:40 58 G U15 2X
final
Race: A - - CANCELLED - -
Y 15:45 59 W Int 2X
final
Race: A - - CANCELLED - -
Z 15:50 60 W Nov 2X (1000m)
final
Race: B - - CANCELLED - -
A 15:55     Race: A - - CANCELLED - -
B 16:00 61b M Mst 2X (1000m)
final
Race: A - - CANCELLED - -
B   62b W Mst 4+ (1000m)
final
Race: A - - CANCELLED - -
C 16:05 63 B U16 4X+
final
Race: B - - CANCELLED - -
D 16:10     Race: A - - CANCELLED - -
E 16:15 64 B U17 4X+
final
Race: B - - CANCELLED - -
F 16:20     Race: A - - CANCELLED - -
H 16:30 68 M Clb 1X
final
Race: B - - CANCELLED - -
I 16:35     Race: A - - CANCELLED - -
J 16:40 69 M Opn 1X
final
Race: B - - CANCELLED - -
K 16:45     Race: A - - CANCELLED - -
L 16:50 70 M Nov 4X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
M 16:55 71 B U15 4X+
final
Race: B - - CANCELLED - -
N 17:00     Race: A - - CANCELLED - -
O 17:05 72 M Int 4X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
P 17:10 73 G U16 2X
final
Race: B - - CANCELLED - -
Q 17:15     Race: A - - CANCELLED - -
R 17:20 74 G U17 2X
final
Race: B - - CANCELLED - -
S 17:25     Race: A - - CANCELLED - -
T 17:30 75 M Clb 2-
final
Race: A - - CANCELLED - -
U 17:35 76 B U18 2-
final
Race: A - - CANCELLED - -
V 17:40 77 W Clb 4X-
final
Race: A - - CANCELLED - -
W 17:45 78 W Opn 4X-
final
Race: A - - CANCELLED - -
X 17:50 79 W Nov 4X+
final
Race: B - - CANCELLED - -
Y 17:55     Race: A - - CANCELLED - -
Z 18:00 80 G U15 4X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
A 18:05 81 W Int 4X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
C 18:15 84 M Opn 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.