Day sheets: Otago Champs
These are the day sheets for the 2018 Otago Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 8th December 2018
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | 07:54 | 3 | B U17 2X heat | Race: 2 | WTUC2 | ||||||||
H | 07:58 | 1,2->A Final +1 NF; Next Fastest 9->B Final | Race: 3 | WTUC1 | |||||||||
J | 08:06 | 4 | G U15 8X+ heat | Race: 1 | WTUC1 | ||||||||
L | 08:14 | 6 | W Clb 1X heat | Race: 1 | WTUC1 | ||||||||
N | 08:22 | 1,2->A Final +1 NF; Next Fastest 9->B Final | Race: 3 | WTUC2 | |||||||||
S | 08:42 | 8 | M Clb 2X heat | Race: 3 | WTUC1 | ||||||||
T | 08:46 | 9 | M Int 2X heat | Race: 1 | WTUC1 | ||||||||
X | 09:02 | 11 | M Nov 2X (1000m) heat | Race: 2 | WTUC1 | ||||||||
Y | 09:06 | 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final | Race: 3 | WTUC2 | |||||||||
B | 09:18 | 13a | W Mst 4X± final | Race: A | WTUC1 | ||||||||
E | 09:40 | 16 | G U16 4+ heat | Race: 1 | WTUC1 | ||||||||
I | 09:56 | 18 | B U18 4X+ heat | Race: 2 | WTUC1 | ||||||||
N | 10:16 | 23 | W Nov 8+ heat | Race: 1 | WTUC1 | ||||||||
Q | 10:32 | 25 | M Nov 4+ heat | Race: 2 | WTUC1 | ||||||||
X | 11:00 | 29 | G U17 1X heat | Race: 2 | WTUC1 | ||||||||
Z | 11:08 | 1->A Final +4NF; Next Fastest 9->B Final | Race: 4 | WTUC2 | |||||||||
H | 11:40 | 34 | B U17 4+ heat | Race: 1 | WTUC1 | ||||||||
J | 11:48 | 35 | M Clb 1X heat | Race: 1 | WTUC1 | ||||||||
Q | 12:24 | 42 | W Nov 4+ heat | Race: 1 | WTUC2 | ||||||||
R | 12:28 | 1,2,3,4->A Final + 1 Next Fastest Crew | Race: 2 | WTUC1 | |||||||||
T | 12:36 | 43 | W Clb 2X heat | Race: 2 | WTUC1 | ||||||||
X | 12:52 | 45 | B U17 1X heat | Race: 1 | WTUC2 | ||||||||
Y | 12:56 | 1,2->A Final +1 NF; Next Fastest 9->B Final | Race: 2 | WTUC3 | |||||||||
Z | 13:00 | Race: 3 | WTUC1 | ||||||||||
B | 13:08 | 47 | G U16 4X+ heat | Race: 1 | WTUC2 | ||||||||
D | 13:16 | 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final | Race: 3 | WTUC1 | |||||||||
Q | 14:12 | 56a | W Mst 2X (1000m) division | Race: 1 | WTUC1 | ||||||||
T | 14:24 | 57 | W Nov 2X (1000m) heat | Race: 2 | WTUC2 | ||||||||
U | 14:28 | 1->A Final +4NF; Next Fastest 9->B Final | Race: 3 | | |||||||||
V | 14:32 | Race: 4 | | ||||||||||
W | 14:36 | Race: 5 | WTUC1 | ||||||||||
C | 15:10 | 60 | M Nov 4X+ heat | Race: 2 | WTUC1 | ||||||||
F | 15:22 | 62 | B U18 2‑ heat | Race: 1 | WTUC1 | ||||||||
G | 15:26 | 63 | G U18 8+ heat | Race: 1 | WTUC1 | ||||||||
M | 15:58 | 68 | B U16 4X+ heat | Race: 2 | WTUC1 | ||||||||
P | 16:10 | 70 | G U16 2X heat | Race: 1 | WTUC2 | ||||||||
R | 16:18 | 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final | Race: 3 | WTUC1 | |||||||||
T | 16:26 | 71 | G U17 2X heat | Race: 2 | WTUC1 | ||||||||
V | 16:34 | 72 | W Nov 4X+ heat | Race: 1 | WTUC1 | ||||||||
W | 16:38 | 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final | Race: 2 | WTUC2 |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. WTUC4) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 9th December 2018
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
D | 07:15 | 3 | B U17 2X final | Race: B | WTUC2 | ||||||||
E | 07:20 | Race: A | WTUC1 | ||||||||||
F | 07:25 | 4 | G U15 8X+ final | Race: A | WTUC1 | ||||||||
K | 07:50 | 8 | M Clb 2X final | Race: B | WTUC1 | ||||||||
M | 08:00 | 9 | M Int 2X final | Race: A | WTUC1 | ||||||||
O | 08:10 | 11 | M Nov 2X (1000m) final | Race: B | WTUC2 | ||||||||
P | 08:15 | Race: A | WTUC1 | ||||||||||
U | 08:40 | 16 | G U16 4+ final | Race: A | WTUC1 | ||||||||
W | 08:50 | 18 | B U18 4X+ final | Race: A | WTUC1 | ||||||||
A | 09:10 | 23 | W Nov 8+ final | Race: A | WTUC1 | ||||||||
B | 09:15 | 25 | M Nov 4+ final | Race: A | WTUC1 | ||||||||
N | 10:15 | 35 | M Clb 1X final | Race: A | WTUC1 | ||||||||
S | 10:40 | 42 | W Nov 4+ final | Race: A | WTUC2 | | |||||||
T | 10:45 | 43 | W Clb 2X final | Race: B | | ||||||||
W | 11:00 | 45 | B U17 1X final | Race: B | WTUC3 | ||||||||
X | 11:05 | Race: A | WTUC1 | ||||||||||
Y | 11:10 | 47 | G U16 4X+ final | Race: B | WTUC1 | ||||||||
J | 12:05 | 55b | M Mst 2X (1000m) final | Race: A | WTUC1 | ||||||||
L | 12:15 | 57 | W Nov 2X (1000m) final | Race: B | WTUC2 | ||||||||
M | 12:20 | Race: A | WTUC1 | ||||||||||
P | 12:35 | 60 | M Nov 4X+ final | Race: A | WTUC1 | ||||||||
S | 12:50 | 62 | B U18 2‑ final | Race: A | WTUC1 | ||||||||
T | 12:55 | 63 | G U18 8+ final | Race: A | WTUC1 | ||||||||
X | 13:20 | 68 | B U16 4X+ final | Race: A | WTUC1 | ||||||||
A | 13:35 | 70 | G U16 2X final | Race: B | WTUC2 | ||||||||
B | 13:40 | Race: A | WTUC1 | ||||||||||
D | 13:50 | 71 | G U17 2X final | Race: A | |
||||||||
F | 14:00 | 72 | W Nov 4X+ final | Race: A | WTUC1 | WTUC2 |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. WTUC1) was scratched after being drawn in the race.
Social