Day sheets: Otago Champs
These are the day sheets for the 2018 Otago Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 8th December 2018
Race 71 (S) @ 12:32: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#21
TIMC
Coached by: Glen Patterson & John Harmon
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
Coached by: Jamie Vou
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jack Allan
|
Race 72 (T) @ 12:36: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Chris Everitt
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: James Haig
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Dougal Macdonald & Danny Young
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#3
CURC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Andrew Jolly
|
|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Tim Hopkins & Kendal Everest
|
Race 73 (U) @ 12:40: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Trevor Wilson
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: James Haig
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Dougal Macdonald & Danny Young
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#2
CASH
Coached by: Chris Everitt & Max Keene
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: David Hatton
|
Sunday, 9th December 2018
Race 180 (T) @ 10:45: B Final | ||
---|---|---|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#2
CASH
Coached by: Chris Everitt & Max Keene
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#3
CURC
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: James Haig
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: James Haig
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Andrew Jolly
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
Race 181 (U) @ 10:50: A Final | ||
---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
Coached by: Jamie Vou
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#21
TIMC
Coached by: Glen Patterson & John Harmon
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Chris Everitt
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: David Hatton
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Jack Allan
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Dougal Macdonald & Danny Young
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Dougal Macdonald & Danny Young
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social