You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2010, 2009, 2008.
Results: Otago Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#21
TIMC
Coached by: Glen Patterson & John Harmon
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: James Haig
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Evan France
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Andrew Jolly
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Evan France
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Andrew Jolly
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Tim Hopkins & Kendal Everest
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
Coached by: Evan France
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Penny Farrell
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#4
WHOC
Coached by: Evan France
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#21
TIMC
Coached by: Glen Patterson & John Harmon
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: James Haig
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Evan France
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Andrew Jolly
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Tim Hopkins & Kendal Everest
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: James Haig
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#2
INVC
Coached by: Tom Elder
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Evan France
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#22
TIMC
Coached by: Glen Patterson & Brooke Clemett
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Andrew Jolly
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Penny Farrell
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#4
WHOC
Coached by: Evan France
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
Coached by: Evan France
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Tom Elder
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Matt Lilley & Stuart Wade
|
Social