You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2010, 2009, 2008.
Results: Otago Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Evan France
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Lisa Owen & Connor Fraher
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
Holly Dalzell (stroke), Molly Christiansen, Samantha Earl, Jemmimah McCombe-Rae + Shayla Tamakehu (cox)
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Andrew Jolly
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#21
TIMC
Coached by: Glen Patterson & Brooke Clemett
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley & Stuart Wade
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Tim Hopkins & Kendal Everest
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: James Haig
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
Coached by: Kevin Meates
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Evan France
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
Holly Dalzell (stroke), Molly Christiansen, Samantha Earl, Jemmimah McCombe-Rae + Shayla Tamakehu (cox)
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: James Haig
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Tim Hopkins & Kendal Everest
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
Coached by: Kevin Meates
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Tilly Woods & Russell Everett
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Lisa Owen & Connor Fraher
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Evan France
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#2
AVSG
Coached by: Tim Hopkins & Kendal Everest
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Evan France
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#21
TIMC
Coached by: Glen Patterson & Brooke Clemett
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley & Stuart Wade
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Andrew Jolly
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Tom Elder
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#3
CROC
|
Social