You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2010, 2009, 2008.
Results: Otago Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Matt Rickard & David Ayres
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Tim Hopkins & Kendal Everest
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Russell Everett & Tilly Woods
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Russell Jenkins
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#50
TIMC
Rosara Delury-Gorrie (stroke), Jorja Kitching, Hayley Wratt, Phoebe Rolleston + Samantha Sorenson (cox)
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Tilly Woods & Russell Everett
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Matt Rickard & David Ayres
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Stuart Wade & Izzy Crowther
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: David Hatton & Jacinda Bamford
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: James Haig
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Tim Hopkins & Kendal Everest
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Russell Everett & Tilly Woods
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#50
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Stuart Wade & Izzy Crowther
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: James Haig
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Jacinda Bamford & David Hatton
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Craig De Blecourt
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Tilly Woods & Russell Everett
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: David Hatton & Jacinda Bamford
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Matt Rickard & David Ayres
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
Shayla Tamakehu (stroke), Olivia Piebenga, Simone Wilson, Kaia Hutchinson + Mackenzie Anderson (cox)
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Tom Elder
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Matt Rickard & David Ayres
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Russell Jenkins
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#3
CGHS
Coached by: Jacinda Bamford & David Hatton
|
Social