Day sheets: Otago Champs
These are the day sheets for the 2019 Otago Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 14th December 2019
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | Lane 10 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
C | 08:08 | 2 | M Opn 1X heat | Race: 2 | ||||||||||
D | 08:12 | 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final | Race: 3 | |||||||||||
E | 08:16 | 3 | W Opn 2‑ heat | Race: 1 | ||||||||||
F | 08:20 | 4 | B U16 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
H | 08:28 | 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final | Race: 3 | |||||||||||
I | 08:32 | 5 | B U17 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
J | 08:36 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
N | 08:52 | 8 | M Clb 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
O | 08:56 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
P | 09:00 | 9 | W Clb 1X heat | Race: 1 | ||||||||||
Q | 09:04 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
R | 09:08 | 10 | M Nov 2X (1000m) heat | Race: 1 | ||||||||||
S | 09:12 | 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final | Race: 2 | |||||||||||
T | 09:16 | Race: 3 | ||||||||||||
A | 09:48 | 14 | M Opn 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
F | 10:08 | 18 | B U15 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
G | 10:12 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
J | 10:28 | 21 | W Nov 8+ heat | Race: 2 | ||||||||||
K | 10:40 | 22 | M Clb 4+ heat | Race: 1 | ||||||||||
M | 10:52 | 23 | M Nov 4+ heat | Race: 2 | ||||||||||
N | 10:56 | 24 | W Opn 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
R | 11:28 | 28 | B U15 4+ heat | Race: 1 | ||||||||||
X | 11:52 | 31 | M Opn 2‑ heat | Race: 1 | ||||||||||
Y | 11:56 | Fastest 10 -> Final | Race: 2 | |||||||||||
Z | 12:00 | 32 | W Clb 4+ heat | Race: 1 | ||||||||||
B | 12:08 | 33 | W Nov 4+ heat | Race: 2 | ||||||||||
E | 12:20 | 35 | B U16 4+ heat | Race: 1 |
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 15th December 2019
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | Lane 10 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 07:00 | 37 | M Clb 1X heat | Race: 1 | ||||||||||
B | 07:04 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
D | 07:12 | 40 | W Opn 4‑ heat | Race: 1 | ||||||||||
E | 07:16 | 41 | M Opn 4X‑ heat | Race: 1 | ||||||||||
G | 07:24 | 44 | W Clb 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
J | 07:36 | 43 | W Int 4+ heat | Race: 1 | ||||||||||
K | 07:40 | 46 | B U17 1X heat | Race: 1 | ||||||||||
L | 07:44 | 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final | Race: 2 | |||||||||||
M | 07:48 | Race: 3 | ||||||||||||
V | 08:32 | 50 | M Nov 8+ heat | Race: 1 | ||||||||||
X | 08:40 | 52 | M Opn 4‑ heat | Race: 1 | ||||||||||
Y | 08:44 | 53 | W Opn 1X heat | Race: 1 | ||||||||||
D | 09:08 | 55 | W Int 2X heat | Race: 2 | ||||||||||
E | 09:12 | 56 | W Clb 4X‑ heat | Race: 1 | ||||||||||
F | 09:16 | 57 | B U17 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||||
I | 09:28 | 59a | M Mst 4± (1000m) final | Race: A | ||||||||||
N | 10:00 | 61 | W Nov 2X (1000m) heat | Race: 4 | ||||||||||
O | 10:08 | 62 | B U15 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||||
Q | 10:16 | 63 | M Nov 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||||
R | 10:20 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
S | 10:24 | 64 | M Clb 4X‑ heat | Race: 1 | ||||||||||
U | 10:32 | 66 | W Opn 8+ heat | Race: 1 | ||||||||||
Z | 10:56 | 68 | B U16 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||||
H | 11:28 | 72 | W Nov 4X+ heat | Race: 3 | ||||||||||
J | 11:40 | 74 | W Opn 4X‑ heat | Race: 1 | ||||||||||
K | 11:44 | 75 | M Clb 8+ heat | Race: 1 | ||||||||||
L | 11:48 | 76 | M Opn 8+ heat | Race: 1 | ||||||||||
N | 12:20 | 2 | M Opn 1X final | Race: B | ||||||||||
P | 12:28 | 3 | W Opn 2‑ final | Race: A | ||||||||||
Q | 12:32 | 4 | B U16 2X final | Race: B | ||||||||||
R | 12:36 | Race: A | ||||||||||||
S | 12:40 | 5 | B U17 2X final | Race: A | ||||||||||
V | 13:00 | 8 | M Clb 2X final | Race: A | ||||||||||
W | 13:04 | 9 | W Clb 1X final | Race: A | ||||||||||
X | 13:08 | 10 | M Nov 2X (1000m) final | Race: B | ||||||||||
Z | 13:16 | 11b | M Mst 4X± (1000m) final | Race: A | ||||||||||
D | 13:32 | 14 | M Opn 2X final | Race: A | ||||||||||
H | 13:56 | 18 | B U15 2X final | Race: A | ||||||||||
J | 14:04 | 21 | W Nov 8+ final | Race: A | ||||||||||
K | 14:08 | 22 | M Clb 4+ final | Race: A | ||||||||||
L | 14:28 | 23 | M Nov 4+ final | Race: A | ||||||||||
M | 15:02 | 24 | W Opn 2X final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
Q | 15:30 | 28 | B U15 4+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
U | 15:46 | 31 | M Opn 2‑ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
V | 15:50 | 32 | W Clb 4+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
Y | 16:02 | 35 | B U16 4+ final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||
Z | 18:06 | 59b | M Mst 2X (1000m) final | Race: A | - - CANCELLED - - |
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social