You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2010, 2009, 2008.
Results: Otago Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#4
RRGS
Coached by: Rangi Ruru
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
[AVNC]
Coached by: Rangi Ruru
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
[CTYC]
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Matthew Adam & Saskia, Kaylin
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#3
CGHS
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Julia Middleditch (stroke), Lydia Fitzgerald, Molly Graham, Louisa McGoldrick + Sofie Tillard-Lowe (cox)
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STBD
[AVNC]
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#2
OBHC
Coached by: Jack McLaughlan & Thomas Ryan
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#3
WTUC
[WAKA]
Coached by: John Morrison
Boat: Foley 2x
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#3
CBHS
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Hamish Tomlinson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STBD
[AVNC]
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Muir
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
[CTYC]
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
OTAC
[JMCG]
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#2
OBHC
Coached by: Jack McLaughlan & Thomas Ryan
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#3
WRAC
Coached by: Mark James
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#4
WRAC
Coached by: Mark James
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#6
AVNC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#4
WRAC
Coached by: Mark James
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#3
WRAC
Coached by: Mark James
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#2
CURC
[RAHS]
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage & Annabelle Curry
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OGHS
[OTAC]
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#21
TIMC
[TIMG]
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#4
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STAN
[AVNC]
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Foley 2x
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
Coached by: Maude O'Connell
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#41
TIMC
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
[CTYC]
Coached by: Marewa Cryer
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Tim Babbage & Annabelle Curry
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & James Stevens
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
Coached by: Brendon Scott
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#3
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OGHS
[OTAC]
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Hamish Tomlinson
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#1
OBHC
Coached by: Jack McLaughlan & Thomas Ryan
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Scott Rogers
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
[AVNC]
Coached by: Rangi Ruru
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
OAMC
[STKV]
Coached by: Ivan Docherty & Damien Goodsir
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
[MLBG]
Coached by: Sean O'Neill
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#12
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
INVC
[SLDG]
Coached by: Julie Dyer & Ian Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#6
AVNC
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#1
OBHC
Coached by: Jack McLaughlan & Thomas Ryan
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Joe Bennion & Al Middleton
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
[CTYC]
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
STAN
[AVNC]
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
Coached by: Rangi Ruru
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
[CTYC]
Coached by: Megan Laas & Emily Brown
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Chris Brooks & Shane Muir
Boat: Moonlight
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Boult
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Joe Bennion & Al Middleton
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
[CTYC]
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan & Denzell Christian
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
INVC
[SLDG]
Coached by: Julie Dyer & Ian Smith
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#3
CROC
Coached by: Maude O'Connell
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#4
CROC
Coached by: Maude O'Connell
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#43
TIMC
[RONC]
Coached by: Antonio Frances-Rees & Jan Kuepper
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#5
CROC
Coached by: Maude O'Connell
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Kaye Surgenor
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
[CTYC]
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan & Denzell Christian
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
MARN
[AVNC]
Coached by: Matt Lilley
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Charlie Wallis & Lucy Travis
Boat: Moonlight
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
[CTYC]
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
[CTYC]
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
[AVNC]
Coached by: Ben Wright & Josh Dent
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Joe Bennion & Al Middleton
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark James
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
Coached by: Brendon Scott
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#6
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & James Stevens
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
Coached by: Kaye Surgenor
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Chris Brooks & Shane Muir
Boat: Muir
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
BUR*
BUR*
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BUR*
[AVNC]
Composite crew. Coached by: Christina Blackford
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
[CTYC]
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#4
CGHS
[CTYC]
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#3
CGHS
[CTYC]
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#21
TIMC
[TIMG]
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#2
OBHC
Coached by: Jack McLaughlan & Thomas Ryan
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Joe Bennion & Al Middleton
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
Coached by: Brendon Scott
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
STAN
[AVNC]
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
Sophie Cusiel (stroke), Sophie Schneideman, Brooke Cooper, Charlotte O'Reilly + Annabel Wynn-Williams (cox)
Coached by: Rangi Ruru
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Chloe Haglund
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#41
TIMC
Margaret Peters (stroke), Alana Berry-Rankin, Isabella McNaught, Brodie Young + Geraldine Moffat (cox)
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OGHS
[OTAC]
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer & Greta Hawke
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
Coached by: Maude O'Connell
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Kylie Johnson & Rosie Mirfin
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Ritchie
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
Coached by: Maude O'Connell
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
[CTYC]
Coached by: Marewa Cryer
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Lilla Harnett (stroke), Millie Blyth, Laura Turner, Georgia Limmer + Maeve Montgomery-McCarthy (cox)
Coached by: Matt Lilley
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Ivan Docherty & Damien Goodsir
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#12
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage & Annabelle Curry
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Chloe Haglund
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Chloe Haglund
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#42
TIMC
Coached by: Antonio Frances-Rees & Jan Kuepper
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OGHS
[OTAC]
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#2
UNCC
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Constanza Cuadrado (stroke), Amelia Chambers, Isla Connelly-Whyte, Ruby Leverton + Zane Cameron (cox)
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Chloe Haglund
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer & Greta Hawke
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Ritchie
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Matt Thompson & Gareth Vaughan
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
[CTYC]
Coached by: David Lindstrom & Richard Barnett
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Rangi Ruru
|
|||
Entity
BUR*
BUR*
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BUR*
[AVNC]
Composite crew. Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
[CTYC]
Coached by: Marewa Cryer
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Rachel O'Connell & A J Humphreys
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Marewa Cryer
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
Coached by: Natalie Wilson
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Kylie Johnson & Rosie Mirfin
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OGHS
[OTAC]
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
Coached by: Marewa Cryer & Greta Hawke
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#1
OBHC
Coached by: Jack McLaughlan & Thomas Ryan
|
|||
Entity
CUR*
CUR*
Canterbury |
Crew
#2
CUR*
Composite crew.
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Sebastian Hattrell (stroke), Jonathan Brauning, Glenn Ericsson, Ashton Fraser + Alice Anderson (cox)
Coached by: Gareth Vaughan & Denzell Christian
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Hamish Tomlinson
|
|||
Entity
CHCC
CHCC
Canterbury |
Crew
#1
CHCC
Coached by: Jimmy Healy & Andrew Taylor
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#1
OBHC
Coached by: Jack McLaughlan & Thomas Ryan
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Wilding 4
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Ruffell
|
|||
Entity
NOE*
NOE*
Otago |
Crew
#1
NOE*
Composite crew. Coached by: Dave Hanan
|
|||
Entity
CHCC
CHCC
Canterbury |
Crew
#1
CHCC
Coached by: Jimmy Healy & Andrew Taylor
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Izzy Crowther
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rachel O'Connell & A J Humphreys
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Rangi Ruru
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Rosie Mirfin & Kylie Johnson
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
Millie Bochel-Hunter (stroke), Alyssa Wilson, Rebekah Thomson, Amelia Dickey + Elizabeth Engstrom (cox)
Coached by: Natalie Wilson
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
This regatta provides for recognition of more than one class within an event. You can swap to an expanded version of the results, which shows the various classes. Because an event can cover several classes the event class code listed here is a 'common denominator' class.
Social