You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2010, 2009, 2008.
Results: Otago Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STBD
[AVNC]
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
OTAC
[JMCG]
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Glen Patterson & Dean Milne
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
[CTYC]
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#3
NELC
Coached by: Joe Bennion & Al Middleton
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Hudson 1x
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Glen Patterson & Dean Milne
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
[CTYC]
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
OTAC
[JMCG]
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Joe Bennion & Al Middleton
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
STBD
[AVNC]
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#4
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Dart
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#3
NELC
Coached by: Joe Bennion & Al Middleton
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
OTAC
[JMCG]
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Hudson 1x
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#4
STBD
[AVNC]
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
[AVNC]
Coached by: Ben Wright & Josh Dent
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#3
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
STBD
[AVNC]
Coached by: Dale Maher
|
This regatta provides for recognition of more than one class within an event. You can swap to an expanded version of the results, which shows the various classes. Because an event can cover several classes the event class code listed here is a 'common denominator' class.
Social