You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2010, 2009, 2008.
Results: Otago Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir & Chris Brooks
Boat: Muir
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#4
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage & Annabelle Curry
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Chloe Haglund
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OGHS
[OTAC]
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Chloe Haglund
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Tim Babbage & Annabelle Curry
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGHS
OGHS
Otago
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OGHS
[OTAC]
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir & Chris Brooks
Boat: Muir
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#4
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Tim Babbage & Annabelle Curry
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#21
TIMC
[TIMG]
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#22
TIMC
[TIMG]
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
MARN
[AVNC]
Coached by: Matt Lilley
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage & Annabelle Curry
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Chloe Haglund
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Chloe Haglund
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#42
TIMC
Coached by: Antonio Frances-Rees & Jan Kuepper
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OGHS
[OTAC]
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
This regatta provides for recognition of more than one class within an event. You can swap to an expanded version of the results, which shows the various classes. Because an event can cover several classes the event class code listed here is a 'common denominator' class.
Social