You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2010, 2009, 2008.
Results: Otago Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OGHS
[OTAC]
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Alta
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Ivan Docherty & Damien Goodsir
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Foley 2x
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
Coached by: Maude O'Connell
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#41
TIMC
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage & Annabelle Curry
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
Coached by: Maude O'Connell
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
[CTYC]
Coached by: Marewa Cryer
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Sean O'Neill
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Alta
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage & Annabelle Curry
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
Coached by: Maude O'Connell
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
AVSG
[CTYC]
Coached by: Marewa Cryer
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Foley 2x
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
Coached by: Maude O'Connell
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#41
TIMC
Coached by: Antonio Frances-Rees & Cameron Moffat
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
[CTYC]
Coached by: Marewa Cryer
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Mike Hill
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Tim Babbage & Annabelle Curry
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGHS
OGHS
Otago
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OGHS
[OTAC]
Coached by: Mike Goldsmith & Matt Thompson
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Ivan Docherty & Damien Goodsir
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Matt Lilley
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Sean O'Neill
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
INVC
[SLDG]
Coached by: Julie Dyer & Ian Smith
|
This regatta provides for recognition of more than one class within an event. You can swap to an expanded version of the results, which shows the various classes. Because an event can cover several classes the event class code listed here is a 'common denominator' class.
Social