Day sheets: Otago Champs
These are the day sheets for the 2022 Otago Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 10th December 2022
Race 75 (W) @ 12:56: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Molly Meates
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
Coached by: Matt Straker
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Charlie Wallis
Boat: Dart
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
KHSD
KHSD
Otago |
Crew
#1
NOEC
[KHSD]
Coached by: Dave Hanan
|
|
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#4
OBHC
Coached by: Thomas Ryan
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#3
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
|
Entity
CROC
CROC
Otago
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROC
[CROM]
|
Race 76 (X) @ 13:00: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#4
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Arrow
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#1
OBHC
Coached by: Thomas Ryan
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#41
TIMC
[RONC]
Coached by: Antonio Frances-Rees & Jan Kuepper
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#32
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Matt Jenkins
|
|
Entity
STCC
STCC
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
[AVNC]
Coached by: Alex Coulthard
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 11th December 2022
Race 184 (D) @ 11:10: B Final | ||
---|---|---|
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#3
OBHC
Coached by: Thomas Ryan
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BURN
[AVNC]
Coached by: Molly Meates
|
|
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#2
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Millie Davenport
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#2
WRAC
Coached by: Matt Straker
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Matt Straker
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#4
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Arrow
|
|
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#2
OBHC
Coached by: Lauren Gibb
|
|
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#4
OBHC
Coached by: Thomas Ryan
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social