Day sheets: Otago Champs
These are the day sheets for the 2022 Otago Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 10th December 2022
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | Lane 10 | Lane 11 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 08:40 | 6 | G U15 8X+ heat | Race: 2 | UNCC1 | ||||||||||
O | 08:56 | 9 | W Clb 1X heat | Race: 1 | UNCC4 | UNCC3 | |||||||||
P | 09:00 | 1,2,3->A Final + 1 Next Fastest Crew | Race: 2 | UNCC1 | |||||||||||
Q | 09:04 | Race: 3 | UNCC2 | ||||||||||||
U | 09:20 | 11a | M Mst 1X (1000m) final | Race: A | UNCC3 | ||||||||||
V | 09:24 | Race: B | UNCC1 | UNCC2 | |||||||||||
P | 10:44 | 25 | W Opn 2X heat | Race: 1 | UNCC1 | ||||||||||
W | 11:12 | 31 | G U18 1X heat | Race: 1 | UNCC1 | ||||||||||
Y | 11:20 | 1,2,3->A Final + 1 Next Fastest Crew | Race: 3 | | |||||||||||
R | 12:36 | 46 | W Clb 2X heat | Race: 1 | UNCC1 | ||||||||||
T | 12:44 | 47 | G U18 2X heat | Race: 1 | UNCC1 | ||||||||||
U | 12:48 | 1,2,3,4,5->A Final; Rest->B Final | Race: 2 | | |||||||||||
O | 14:08 | 58 | W Clb 4X‑ heat | Race: 1 | UNCC1 | ||||||||||
U | 14:32 | 62a | W Mst 2X (1000m) final | Race: A | UNCC1 | ||||||||||
V | 14:36 | 63 | W Nov 2X (1000m) heat | Race: 1 | UNCC2 | ||||||||||
W | 14:40 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | UNCC3 | |||||||||||
X | 14:44 | Race: 3 | UNCC1 | ||||||||||||
Y | 14:48 | Race: 4 | UNCC4 | ||||||||||||
Z | 14:52 | Race: 5 | UNCC5 | ||||||||||||
R | 16:04 | 74 | W Nov 4X+ heat | Race: 1 | UNCC1 | ||||||||||
S | 16:08 | 1,2,3->A Final + 1 Next Fastest Crew | Race: 2 | UNCC2 |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. UNCC2) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 11th December 2022
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | Lane 10 | Lane 11 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
I | 08:02 | 6 | G U15 8X+ final | Race: A | UNCC1 | ||||||||||
L | 08:14 | 9 | W Clb 1X final | Race: B | UNCC1 | UNCC3 | |||||||||
P | 08:30 | 11b | M Mst 4X± (1000m) final | Race: A | UNCC1 | ||||||||||
Q | 08:34 | 12b | W Mst 1X (1000m) final | Race: A | UNCC1 | ||||||||||
D | 09:26 | 25 | W Opn 2X final | Race: A | | ||||||||||
J | 09:50 | 31 | G U18 1X final | Race: B | UNCC1 | ||||||||||
A | 10:58 | 46 | W Clb 2X final | Race: A | UNCC1 | ||||||||||
B | 11:02 | 47 | G U18 2X final | Race: B | | ||||||||||
R | 12:06 | 58 | W Clb 4X‑ final | Race: A | UNCC1 | ||||||||||
V | 12:22 | 61b | M Mst 2X (1000m) final | Race: A | UNCC1 | ||||||||||
W | 12:26 | 63 | W Nov 2X (1000m) final | Race: B | UNCC2 | ||||||||||
X | 12:30 | Race: A | UNCC1 | ||||||||||||
M | 13:30 | 74 | W Nov 4X+ final | Race: A | UNCC1 |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. UNCC1) was scratched after being drawn in the race.
Social