Draft day sheets: Otago Champs
These are the day sheets for the 2023 Otago Championships.
click a filter below to remove it
The following day sheets are a DRAFT ONLY and subject to change without notice.
Saturday, 9th December 2023
Race 16 (P) @ 08:30: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark James
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#3
NELC
Coached by: Brent Smith
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
Race 17 (Q) @ 08:34: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#4
AVNC
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Daniel McDowell & David Knight
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Rob Bruce
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
Race 18 (R) @ 08:38: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
OBHC
OBHC
Otago
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#5
AVNC
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Julie Dyer & Penny Barnsdale
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Brent Smith
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 10th December 2023
Race 161 (L) @ 14:40: B Final | ||
---|---|---|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Julie Dyer & Penny Barnsdale
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#3
NELC
Coached by: Brent Smith
|
|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Daniel McDowell & David Knight
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Brent Smith
|
|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#5
AVNC
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Rob Bruce
|
Race 162 (M) @ 14:44: A Final | ||
---|---|---|
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark James
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#4
AVNC
|
Social