You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2010, 2009, 2008.
Results: Otago Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#3
CGHS
[CTYC]
Coached by: Zoe McBride & Ian Seymour
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Tim Babbage & Phil Knight
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
VILL
[AVNC]
Coached by: Kevin Meates
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Kaye Surgenor & Matt Straker
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#3
CURC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Jack McLaughlin
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#11
WRAC
[MLBB]
Coached by: Clayton Lindstrom
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#1
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Brent Smith
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
BGBX
BGBX
non-NZ |
Crew
#1
BGBX
Coached by: Richard Powell & Andy Botting
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#2
OBHC
Coached by: Beth Anderson & Cameron McFarlane
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Bendemeer Bay
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Georgia Clarke
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Tim Chapman & David Knight
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#11
WRAC
[MLBB]
Coached by: Clayton Lindstrom
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
[AVNC]
Coached by: Ben Wright & Xavier Anisy Jack Wassell
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#11
WRAC
[MLBB]
Coached by: Clayton Lindstrom
|
|||
Entity
BGBX
BGBX
non-NZ |
Crew
#1
BGBX
Coached by: Richard Powell & Andy Botting
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STBD
[AVNC]
Coached by: Dale Maher & Aaron Maxwell
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Brent Smith
|
|||
Entity
BGBX
BGBX
non-NZ |
Crew
#3
BGBX
Coached by: Richard Powell & Andy Botting
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Matt Jenkins
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CHCC
CHCC
Canterbury |
Crew
#1
CHCC
Coached by: Tony O'Connor & Henry Smith
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
BGBX
BGBX
non-NZ |
Crew
#1
BGBX
Coached by: Richard Powell & Andy Botting
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#4
AVNC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Daniel McDowell & David Knight
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#21
TIMC
[TIMG]
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Matt Rickard
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Emily Brown
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Alex Kennedy
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#3
INVC
[SLDG]
Coached by: Penny Barnsdale & Julie Dyer
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#4
NOEC
[QHSD]
Coached by: Dave Hanan
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
WTU*
WTU*
Southland |
Crew
#1
WTU*
Composite crew. Coached by: Jimmy Cavanagh
Boat: Foley 2x
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#5
OTAC
[JMCG]
Coached by: Lily Rawson & Georgia Clarke
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#2
OBHC
Coached by: Matt Thompson & Kellie Hageman
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STBD
[AVNC]
Coached by: Thomas Polo & Aaron Maxwell
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
[AVNC]
Coached by: Daniel Ryan
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#21
WRAC
[MLBG]
Coached by: Joe Bennion & Hannah Starnes
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#3
CGHS
[CTYC]
Coached by: Dave Hatton & Andrew Blake
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
[CTYC]
Coached by: Dave Hatton & Andrew Blake
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Penny Barnsdale & Julie Dyer
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NEL*
NEL*
Marlborough |
Crew
#2
NEL*
Composite crew. Coached by: Tim Babbage & Kaye Surgenor
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Jack McLaughlin
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt & Joe Young
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#4
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#4
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Chris Brooks
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
[CTYC]
Coached by: Zoe McBride & Ian Seymour
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
[CTYC]
Coached by: Ash Fleming & Marewa Cryer
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#11
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#12
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Brent Smith
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#2
OBHC
Coached by: Beth Anderson & Cameron McFarlane
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
OAMC
[STKV]
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Jimmy Cavanagh
Boat: Foley 2x
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
[AVNC]
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
STCC
[AVNC]
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Lily Rawson & Georgia Clarke
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Nat Renouf & Sam Clarke
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Lewis Meates & Molly Judson, Joe Young
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Daniel McDowell & David Knight
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Matt Jenkins
|
|||
Entity
UNC*
UNC*
Canterbury |
Crew
#1
UNC*
Harry Pierce (stroke) (UNCC), Hugh Thompson (UNCC), Aiden Marriott (UNCC), Ryota Tezuka (UNCC) + Hannah Thompson (cox) (CURC)
Composite crew. Coached by: Lisa Owen & Connor Fraher
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Bendemeer Bay
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
INVC
[JHAR]
Coached by: Nigel Jack
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#4
WHOC
Coached by: Danny Young & Scott Cundall
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
Coached by: Cameron Moffat
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
[CTYC]
Coached by: Ash Fleming & Marewa Cryer
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
MARN
[AVNC]
Coached by: Izzy Crowther & Tori Cox
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage & Kylie Johnson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#21
TIMC
[TIMG]
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
OAMC
[WTKG]
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
MARN
[AVNC]
Coached by: Izzy Crowther & Tori Cox
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#2
INVC
Coached by: Penny Barnsdale & Julie Dyer
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
STBD
[AVNC]
Coached by: Dale Maher & Aaron Maxwell
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#5
AVNC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#3
CURC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#11
WRAC
[MLBB]
Coached by: Clayton Lindstrom
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
STAN
[AVNC]
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#2
OAMC
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Lewis Meates & Molly Judson, Joe Young
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
[CTYC]
Coached by: Tasman O'Sullivan & Marewa Cryer
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Georgina Scott-Lindfield (stroke), Alice Beesley, Sadie McFadyen, Isla Anderson + Libby Greaves (cox)
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: SLR2.2
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#2
OBHC
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#1
OBHC
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|||
Entity
BGBX
BGBX
non-NZ |
Crew
#1
BGBX
Coached by: Richard Powell & Andy Botting
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
[AVNC]
Coached by: Paddy Dowling
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROC
[CROM]
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Ritchie
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STBD
[AVNC]
Coached by: Dale Maher & Aaron Maxwell
|
|||
Entity
CHCC
CHCC
Canterbury |
Crew
#3
CHCC
Coached by: Jack Chapman & Liam O'Leary
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
[AVNC]
Coached by: Ben Wright & Xavier Anisy Jack Wassell
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#3
SHIR
Coached by: Tim Chapman & Daniel McDowell
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Tim Chapman & Daniel McDowell
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STBD
[AVNC]
Coached by: Dale Maher & Aaron Maxwell
|
|||
Entity
BGBX
BGBX
non-NZ |
Crew
#1
BGBX
Coached by: Richard Powell & Andy Botting
|
|||
Entity
CHCC
CHCC
Canterbury |
Crew
#1
CHCC
Coached by: Henry Smith & Tony O'Connor
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#1
OBHC
Coached by: Lauren Gibb & Thomas Ryan
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
STAN
[AVNC]
Coached by: Guy Williams
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#2
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#3
CURC
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Lonestar
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage & Phil Knight
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
OAMC
[WTKG]
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Matt Rickard
Boat: No name Lazlo small
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#22
WRAC
[MLBG]
Coached by: Joe Bennion & Hannah Starnes
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Alta
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
MARN
[AVNC]
Coached by: Izzy Crowther & Tori Cox
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage & Phil Knight
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#21
WRAC
[MLBG]
Coached by: Joe Bennion & Hannah Starnes
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#3
NELC
Coached by: Brent Smith
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#12
WRAC
[MLBB]
Coached by: Clayton Lindstrom
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#3
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Jack McLaughlin
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: David Knight & Daniel McDowell
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Hudson 1x
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#2
OAMC
[STKV]
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
STBD
[AVNC]
Coached by: Dale Maher & Aaron Maxwell
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#5
OBHC
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Brent Smith
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Julie Dyer & Penny Barnsdale
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#11
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#2
OBHC
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#3
OBHC
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Ellen Foley
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
VILL
[AVNC]
Coached by: George Johnson
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#40
TIMC
Maisy-Jane Chapman (stroke), Caelyn Morrison, Scout Phiskie, Briar Taylor + Irihapati McMillan-Megar (cox)
Coached by: Cameron Moffat
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
OAMC
[STKV]
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Tim Babbage & Phil Knight
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Danny Young & Scott Cundall
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
MARN
[AVNC]
Coached by: Izzy Crowther & Stuart Wade
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Ritchie
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
AVSG
[CTYC]
Coached by: Ash Fleming & Marewa Cryer
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STAN
[AVNC]
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Coached by: Josh Schmidt
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#21
TIMC
[TIMG]
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
VILL
[AVNC]
Coached by: Phoebe Collier
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
[CTYC]
Coached by: Sophie Chapman & Gary Hay
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Olivia Ollerenshaw & Jas McIntosh
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: Scott Arlett
Boat: Woodbury
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Nigel Jack
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#3
WNKC
Coached by: Chris Brooks
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage & Phil Knight
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#3
AVSG
[CTYC]
Coached by: Ash Fleming & Marewa Cryer
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CHCC
CHCC
Canterbury |
Crew
#1
CHCC
Coached by: Henry Smith & Nathan Luff
|
|||
Entity
BGBX
BGBX
non-NZ |
Crew
#1
BGBX
Coached by: Richard Powell & Andy Botting
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
[AVNC]
Coached by: Paddy Dowling
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#1
OBHC
Coached by: Lauren Gibb & Thomas Ryan
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#11
OTAC
Sebastian Hattrell (stroke), Jonathan Brauning, Maxwell Cleavin, Alexander Hattrell + Olivia Duffy (cox)
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Morrison
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#21
WRAC
[MLBG]
Coached by: Joey Bennion & Marion Horwell
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Matt Rickard
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
VILL
[AVNC]
Coached by: Kevin Meates
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Tim Babbage & Phil Knight
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
[CTYC]
Coached by: Dave Hatton & Andrew Blake
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Connor Fraher
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Scott Arlett
Boat: Muir
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: Russell Jenkins & Diane Jenkins
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Olivia Ollerenshaw & Jas McIntosh
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#4
MARN
[AVNC]
Coached by: Stuart Wade
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Max Wallace
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STCC
STCC
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
[AVNC]
Coached by: Daniel Ryan
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#3
SHIR
Coached by: Nat Renouf & Sam Clarke
|
|||
Entity
CHCC
CHCC
Canterbury |
Crew
#3
CHCC
Toby Buchan (stroke), George Campbell, Jonty Ramsden, Max Nelson + Sebastian Hamilton-Lemonnier (cox)
Coached by: Andrew Taylor & Anna Johnston
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
STBD
[AVNC]
Coached by: Thomas Polo & Aaron Maxwell
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#2
SHIR
Coached by: Nat Renouf & Sam Clarke
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
STAN
[AVNC]
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Lily Rawson & Georgia Clarke
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
|
|||
Entity
UNC*
UNC*
Canterbury |
Crew
#1
UNC*
Ethan McGrath (stroke) (CURC), Liam Barrett (CURC), Aiden Marriott (UNCC), Ryota Tezuka (UNCC) + Hannah Thompson (cox) (CURC)
Composite crew. Coached by: Connor Fraher
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Jimmy Cavanagh
Boat: Moonlight
|
|||
Entity
CHCC
CHCC
Canterbury |
Crew
#1
CHCC
Coached by: Liam O'Leary & Jack Chapman
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STBD
[AVNC]
Brody Clemence (stroke), Ashton Corcoran, Harry Hill, Cooper Titterton-Leckie + Theodore Gilson (cox)
Coached by: Thomas Polo & Aaron Maxwell
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#1
OBHC
Coached by: Matt Thompson & Kellie Hageman
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#2
OBHC
Coached by: Thomas Ryan & Lauren Gibb
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
STBD
[AVNC]
Coached by: Dale Maher & Aaron Maxwell
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
BGBX
BGBX
non-NZ |
Crew
#1
BGBX
Coached by: Richard Powell & Andy Botting
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
CHCC
CHCC
Canterbury |
Crew
#1
CHCC
Coached by: Nathan Luff
|
|||
Entity
CHCC
CHCC
Canterbury |
Crew
#3
CHCC
Coached by: Nathan Luff
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STBD
[AVNC]
Coached by: Dale Maher & Aaron Maxwell
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Jolly
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Ritchie
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#32
TIMC
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
[AVNC]
Coached by: Ben Wright & Xavier Anisy Jack Wassell
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#1
OBHC
Coached by: Beth Anderson & Cameron McFarlane
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
SHIR
SHIR
Canterbury |
Crew
#3
SHIR
James Jones (stroke), Ajay Jordan, Silas Freeman, Otto Montgomery-McCarthy + Hector Gabrielsson (cox)
Coached by: Tim Chapman & David Knight
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|||
Entity
CRO*
CRO*
Otago |
Crew
#1
CRO*
Ryan Sarginson (stroke) (CROC), Jakub Lapcik (CROC), Connor Haig (CROC), Alex Pedersen (WNKC) + Elizabeth Engstrom (cox) (CROC)
Composite crew. Coached by: Maude O'Connell
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CROC
CROC
Otago
Entity
CROM
CROM
Otago |
Crew
#1
CROC
[CROM]
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Muir
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Nigel Jack
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#3
NELC
Coached by: Tim Babbage & Phil Knight
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
MARN
[AVNC]
Coached by: Stuart Wade & Tori Cox
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
NOEC
[STHI]
Coached by: Jas McIntosh
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
VILL
[AVNC]
Coached by: Phoebe Collier
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#5
WHOC
Coached by: Danny Young & Scott Cundall
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
Coached by: Danny Young & Scott Cundall
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
[CTYC]
Coached by: Ash Fleming & Marewa Cryer
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#2
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
Coached by: Tim Babbage & Phil Knight
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
STAN
[AVNC]
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#3
RRGS
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
Coached by: Tim Babbage & Kylie Johnson
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir & Scott Arlett
Boat: Moonlight
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
[CTYC]
Coached by: Alice Drummond & Ruby Burge
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
Coached by: Jared Brenssell
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
MARN
[AVNC]
Coached by: Stuart Wade & Izzy Crowther
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
STAN
[AVNC]
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Amelie Sutherland-Harris (stroke), Charlotte Crosbie, Emily Bisset, Milla Okane + Holly Brooks (cox)
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Connor Fraher
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: Russell Jenkins & Diane Jenkins
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Olivia Ollerenshaw & Jas McIntosh
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Scott Arlett
Boat: Moonlight
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: Alice Drummond & Ruby Burge
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
[CTYC]
Coached by: Tasman O'Sullivan & Marewa Cryer
|
Social