You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2020, 2018, 2017, 2017, 2015, 2014, 2012, 2011, 2010, 2009, 2007.
Results: Porirua Goodwill
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Event
1
M Opn 2-
Sponsored by: Ashton Paint & Panel
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: James Entwisle
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
Event
2
G U17 4X+
Sponsored by: J Trans Ltd
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Ariana Welch-Nattras (stroke), Mia Walsh, Rebecca O'Niell, Katie MacDonell + Rodah-Rose Rameka (cox)
Coached by: Andy Tuffin
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: James Watson
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Sophie McGill-Smith (stroke), Hannah Hodgkinson, Sarah Manners, Anastasia Burn + Megan Starnes (cox)
Coached by: Mark Ware & Nikki Wilson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Courtney Grant (stroke), Claudette Wicks, Natasha Pringle, Florence Underhill + Dion Blackmore (cox)
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Leon O'connell
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Coached by: Victoria Press & Nathan Wallace
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Mark Ware & Nikki Wilson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Mark Ware & Nikki Wilson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#5
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#7
STAC
Coached by: Alan Greer
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matt Hall
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Tim Wilson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Paddy O'reilly
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Matt Hall
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Gary Maude
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
Event
4
W Opn 2-
Sponsored by: Gordies Bins
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Andy Tuffin
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Joseph Graham (stroke), Benjamin Rowan, Daniel Ward, Finn Patric Juhan O'Connor + Joel de Rose (cox)
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Kirsten Stallard
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: James Entwisle
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Gary Maude
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#7
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
Event
6
M Opn 4-
Sponsored by: KCP Physiotherapy
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Paddy O'reilly
|
Event
7
G U17 8+
Sponsored by: The Elegant Apron
Event
8
B U17 1X
Sponsored by: Motor Doctors
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing & James Watson
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Kirsten Stallard
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Kirsten Stallard
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
Event
9
W Nov 2X
Sponsored by: J Trans Ltd
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Max
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Leon O'connell
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Jameswatson
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
Coached by: James Watson
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Leon O'connell
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
Event
10
W Opn 4-
Sponsored by: The Big Salami
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Paddy O'reilly
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: James Entwisle
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing & Jamws Watson
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: James Entwisle
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
no crew listed
|
Event
12
W Nov 8+
Sponsored by: Te Kohanga Reo Trust
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Niamey Izzett (stroke), Sophie Owen, Rachel Gill, Kristen de Lisle, Hailey Griffiths, Sofija Cvitanovich, Lily Giles, Wanita Lynn + Lucy Bird (cox)
Coached by: Martin Davies
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Grace Errington (stroke), Estelle Adlam, Florence Underhill, Ranie Luia'ana, Lise Jansen-Luke, Laila Smith, Melissa Blackmore, Natasha Healy + Charlotte Su (cox)
Coached by: Florence Blair
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Stella Parker (stroke), Shannon McKenzie, Breah McKay, Shania Tawhiwhirangi-Perry, Summer Mulligan, Juana Doyle, Anna Macquarrie, Olivia Robertson + Shariden Rose Darrah (cox)
Coached by: Leon O'connell
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Kate Johnson (stroke), Meg Crowley, Ciara Flynn, Bethany Petrovich, Marina Malaponti, Poppy Moody, Niamh Murphy, Sreymuch Soth + Zoe Psathas (cox)
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Nina Lawrence (stroke), Emma Turner, Sophie van Bunnik, Rosa Buxton, Olivia Gallagher, Kim Estall, Niamh Ireland-Blake, Rebecca Gallaway + Isabella Finlay (cox)
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Carly Wakeling (stroke), Briana Woodward, Ruby Leverington, Annabelle Skinner-Evers, Olivia Hausmann, Lily Marsh, Sophie Wickens, Lucy Hornabrook + Emily Young (cox)
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Maddie Ferrier (stroke), Claudia Cunningham, Jessie Jamieson, Grace Harvey, Olivia Smith, Meggie Morrison, Gothami Jayasinha, Sariya McGrath + Lucy Preston (cox)
Coached by: David Carr-Smith
|
Event
13
W Clb 2X
Sponsored by: PAK'nSAVE
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matt Hall
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Nick Tonkin
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Paddy O'reilly
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Matt Hall
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
Coached by: Andy Tuffin
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Coached by: Victoria Press
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#7
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#5
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
Event
14
Mst 4+
Sponsored by: Preston's Master Butchers
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing & James Watson
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matt Hall
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Tim Wilson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Paddy O'reilly
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#3
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
Event
16
B U17 4+
Sponsored by: Kiwi Asset Finance Ltd
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Benjamin Rowan (stroke), Daniel Ward, Finn Patric Juhan O'Connor, Joseph Graham + Dara Jagose-Dickens (cox)
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Kirsten Stallard
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Jahred Seumanutafa (stroke), Stephen O'Connell, Patrick Bull, Liam Hawthorne + Matthew Thompson (cox)
Coached by: Richard Sheppard
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#5
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#6
WELC
Coached by: Hamish Mitchell
|
Event
17
W Clb 8+
Sponsored by: J Trans Ltd
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Ella Pudney (stroke), Beth Ross, Ruby Willis, Samantha Legge, Alice Templeton, Bella Matthews, Lisa Rofe, Ellie O'Connell + Lucy Bird (cox)
Coached by: Paddy O'reilly
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Charlotte Robertson (stroke), Krystal Melendez, Kate Jordan, Maya Williams, Rochelle Harker, Rachel Masson, Christine Phillips, Amy Robson + Kyle Malone (cox)
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Ariana Welch-Nattras (stroke), Mia Walsh, Georgia Hickey, Holly Moody, Ariana Bell, Rebecca O'Niell, Gabrille Clarke-Cox, Katie MacDonell + Rodah-Rose Rameka (cox)
Coached by: Andy Tuffin
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Nina Lawrence (stroke), Emma Turner, Sophie van Bunnik, Rosa Buxton, Evie Howard, Kim Estall, Niamh Ireland-Blake, Rebecca Gallaway + Emili Shiraiwa (cox)
Coached by: Alan Greer
|
Event
18
M Nov 2X
Sponsored by: Toops Wholesale Ltd
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
no crew listed
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Huw Mitchell
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
Event
19
M Opn 4X-
Sponsored by: Winstone Wallboards
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Paddy O'reilly
|
Event
20
B U17 8+
Sponsored by: Strike Porirua
Event
21
G U17 2X
Sponsored by: Plimmerton School of Dance
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Nick Tonkin
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Martin Davies
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
no crew listed
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Victoria Press
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Coached by: Mark Ware & Nikki Wilson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#5
WELC
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
no crew listed
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#7
STAC
Coached by: Mark Ware & Nikki Wilson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#9
STAC
Coached by: Mark Ware & Nikki Wilson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#8
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#8
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#10
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#7
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
Event
22
W Clb 4+
Sponsored by: Smart Power
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Krystal Melendez (stroke), Rochelle Harker, Christine Phillips, Rachel Masson + Charlotte Robertson (cox)
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Andy Tuffin
|
Event
23
M Nov 8+
Sponsored by: VISION Wallcoverings
Event
24
M Opn 2X
Sponsored by: Johnston Ebbett Holden
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matt Hall
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Paddy O'reilly
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
Event
25
Mst 2X
Sponsored by: Window Cleaning Contractors Ltd
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
Coached by: James Watson & Andrew Bealing
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#3
HORC
Coached by: Andrew Bealing & James Watson
|
Event
26
W Opn 1X
Sponsored by: El Cheapo Cars
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matt Hall
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Matt Hall
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Victoria Press
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
Coached by: Matt Hall
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Nick Tonkin
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Victoria Press
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Alan Greer
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Natasha Bull (stroke), Claudette Wicks, Florence Underhill, Natasha Pringle + Wallis Greenslade (cox)
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Andy Tuffin
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Sophie McGill-Smith (stroke), Hannah Hodgkinson, Sarah Manners, Anastasia Burn + Megan Starnes (cox)
Coached by: Mark Ware & Nikki Wilson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Mark Ware & Nikki Wilson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Mark Ware & Nikki Wilson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
Event
28
M Clb 8+
Sponsored by: J H Whittaker & Sons Ltd
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Patrick Gibson (stroke), Robert Cookson, Connor Burns, Thomas Gray, Patrick McIntyre, Benjamin Taylor, Marcus Gamboni, Tasmin Wain + Matthew Chang (cox)
Coached by: James Entwisle
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Will Pearson (stroke), David Hack, Jordan Martin, Tayne Laird-Mahu, Tane Wahitapu, Caleb Soderberg, William Fahey, Josh Blackmore + James Marston (cox)
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
no crew listed
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Liam McGill (stroke), Michael Sheppard, Jahred Seumanutafa, Nathan Cuttance, Liam O'Shannassy, Stephen O'Connell, Patrick Bull, Liam Hawthorne + Matthew Thompson (cox)
Coached by: Richard Sheppard
|
Event
29
B U17 2X
Sponsored by: TW1
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Kirsten Stallard
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing & James Watson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Kirsten Stallard
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Kirsten Stallard
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Ray Hamilton & Kerry Wilkins
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Gary Maude
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Coached by: Gary Maude
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#6
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Michael Janis
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#5
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
Event
30
W Opn 4X-
Sponsored by: Spencer Construction
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matt Hall
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Paddy O'reilly
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Alan Greer
|
Event
31
G U17 1X
Sponsored by: The Goods Shed
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Victoria Press
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matt Hall
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Nick Tonkin
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Kim O'neill & Harry O'neill
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Andy Tuffin
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Victoria Press
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Mark Ware & Nikki Wilson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#6
STAC
Coached by: Mark Ware & Nikki Wilson
|
Event
32
W Nov 4+
Sponsored by: Leacroft Nursery
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Florence Blair
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: James Watson
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Olivia Taylor (stroke), Shannon McKenzie, Anna Macquarrie, Olivia Robertson + Shariden Rose Darrah (cox)
Coached by: Leon O'connell
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Mark Ware & Nikki Wilson
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Max
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Leon O'connell
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
Coached by: Leon O'connell
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Florence Blair
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#6
WELC
Briana Woodward (stroke), Maddie Ferrier, Claudia Cunningham, Gothami Jayasinha + Louise Griffin (cox)
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#5
WELC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Max
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#4
WELC
Ruby Leverington (stroke), Olivia Hausmann, Annabelle Skinner-Evers, Sophie Wickens + Emily Young (cox)
Coached by: David Carr-Smith
|
Event
33
M Clb 2X
Sponsored by: Firestone Porirua
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matt Hall
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: James Entwisle
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: James Entwisle
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Paddy O'reilly
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Kirsten Stallard
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: James Entwisle
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Toby Pearce
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Ella Pudney (stroke), Beth Ross, Ruby Willis, Samantha Legge, Alice Templeton, Bella Matthews, Lisa Rofe, Ellie O'Connell + Lucy Bird (cox)
Coached by: Paddy O'reilly
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Gabriella Giacon (stroke), Ivana Giacon, Jordyn Piripi, Holly Moody, Gabrille Clarke-Cox, Lucy Rutten, Georgia Hickey, Mia Walsh + Rodah-Rose Rameka (cox)
Coached by: Andy Tuffin
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Emma Rudge (stroke), Lizzie Holmes, Caitlin Grice, Anika Terry, Charlotte Russon, Bianca van Dyke, Ruby Wilson, Annabel Higgie + Lucy Rhodes (cox)
Coached by: Alan Greer
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
no crew listed
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Nick Tonkin
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing & Jameswatson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
Event
36
M Nov 4+
Sponsored by: Just Cabins
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Vanessa Harvey
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing & James Watson
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
David Sheppard (stroke), Christian Tuveve-Aiono, Mattson Darrah, Xavior Rapson + Brodie Lochore-Pye (cox)
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Fergus Murray (stroke), Connor Moore, Henry Horwood Verstappen, Harry Beasley + Thomas Entwisle (cox)
Coached by: Vanessa Harvey
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hamish Mitchell
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Coached by: Gary Maude
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Glen Matthew Gawe (stroke), Tim Loretto, Jamie Hindle-Daniels, Dylon van der Vental + Fraser McCabe (cox)
Coached by: Tina Manker
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
no crew listed
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Conor Mercer
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Dave Hanley
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#4
STAC
Coached by: Gary Maude
|
Event
37
W Opn 2X
Sponsored by: Gaia Gardeners
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'neill
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Matt Hall
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Nathan Wallace
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Matt Hall
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Paddy O'reilly
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Nick Tonkin
|
Event
38
M Opn 8+
Sponsored by: The Lockshop Ltd
Social