You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2020, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2007.
Results: Porirua Goodwill
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Event
1
M Opn 2-
Sponsored by: Whiting Financial Services
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Mark Brown
|
Event
2
G U17 4X+
Sponsored by: Coastal Fasteners
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
WELC
[STMW]
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: David Campbell
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Mark Brown
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones & Michael Berry
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
PORC
[KAPI]
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Mark Brown
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Mark Brown
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tom Walsh
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Deb Debbage
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Tia McDougall (stroke), Ashley Manson, Madison Short, Hannah Moffatt, Sydney McLean, Paris Forster, Sam Tweedale, Adelle Gonzalez + Olivia Bixley (cox)
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Mia Parker (stroke), Geena Burns, Mia Weber, Antonea Zaloumis, Ruby Bradbrooke, Georgia Frederickson, Charlotte Wilson, Poppy Newall + Sally Bird (cox)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Nina Brown
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Nina Brown
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: David Campbell
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
no crew listed
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Leander Schubert (stroke), Zeke O'Connor-Sapsford, Hugo Findlay, Matthew Ryan + Maximilian Te Moananui (cox)
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Kade Sheely (stroke), John McClaren, Daniel Tait, Samual Baldwin-Holmes + Holindu Abhayagunawardena (cox)
Coached by: John Clark-Maxwell & Richard May
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Henry Lee
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: John Clark-Maxwell & Richard May
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Deb Debbage
|
Event
12
M Clb 4+
Sponsored by: TW1
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Chris Jones
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
|||
Entity
POR*
POR*
Wellington |
Crew
#2
POR*
Composite crew. Coached by: Richard Sheppard
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Scarlett Tacon (stroke), Elizabeth Pittman, Jorja Bramley, Eleanor Morris, Lucy Julian, Bryda Chamberlain, Kimberly Shum, Jasmine M'Nijel + Sarah Jackson (cox)
Coached by: Nina Brown
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Mia Parker (stroke), Antonea Zaloumis, Madison Short, Georgia Frederickson, Ruby Bradbrooke, Maria Price, Sam Tweedale, Adelle Gonzalez + Olivia Bixley (cox)
Coached by: Andrew Bird & Tracey Gardiner
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Georgia Barrett (stroke), Geena Burns, Mia Weber, Hannah Moffatt, Sydney McLean, Paris Forster, Charlotte Wilson, Ashley Manson + Sally Bird (cox)
|
Event
14
W Clb 2X
Sponsored by: Preston's Master Butchers
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Mark Brown
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#4
PORC
[KAPI]
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
no crew listed
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
POR*
POR*
Wellington |
Crew
#2
POR*
Composite crew. Coached by: Richard Sheppard
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Mark Brown
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Mark Brown
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
no crew listed
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tom Walsh
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Deb Debbage
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Mia Parker (stroke), Geena Burns, Mia Weber, Antonea Zaloumis, Ruby Bradbrooke, Maria Price, Charlotte Wilson, Georgia Frederickson + Olivia Bixley (cox)
Coached by: Andrew Bird & Tracey Gardiner
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Georgia Barrett (stroke), Ashley Manson, Sydney McLean, Hannah Moffatt, Madison Short, Paris Forster, Sam Tweedale, Adelle Gonzalez + Sally Bird (cox)
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
no crew listed
|
|||
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#3
PET*
no crew listed
Composite crew.
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Macy Burns (stroke), Bronte Tuffery, Alex Siatiras, Bernadette Fischer, Valerie Chan, Isabella Cooke, Isabella Logan, Bridie Logan + Liam Avery (cox)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
Event
22
G U17 2X
Sponsored by: Fiona Sterling
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
WELC
[STMW]
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#1
PORC
[KAPI]
Coached by: David Campbell
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
WELC
[STMW]
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: David Campbell
|
Event
23
W Clb 4+
Sponsored by: The Elegant Apron
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Mark Brown
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Mark Brown
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Tim Parker
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Connor Kennedy (stroke), John McClaren, Kade Sheely, Daniel Tait, Patrick Cook, Jack Morris, Stephen Stokes, Samual Baldwin-Holmes + Steph Taylor (cox)
Coached by: John Clark-Maxwell & Richard May
|
Event
25
M Opn 2X
Sponsored by: Window Cleaning Contractors Ltd
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Mark Brown
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#4
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Mark Brown
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#4
PORC
Coached by: Tim Parker
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: David Campbell
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
WELC
[STMW]
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Holly Alloway (stroke), Bridgette Abernethy, Ella Murdoch, Izzy Rumble + Maximilian Te Moananui (cox)
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Joel Rihari Watene (stroke), Tim Winkler, Josh Williams, Blaine Abraham, Jamie Hindle-Daniels, Connor McLeod, Daniel Benton, Brad Carter + Heather Scott (cox)
Coached by: Chris Jones & Dick Joyce
|
|||
Entity
POR*
POR*
Wellington |
Crew
#2
POR*
Composite crew. Coached by: Richard Sheppard
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
||||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Deb Debbage
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
|
Event
32
W Opn 4X-
Sponsored by: Fiona Sterling
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Mark Brown
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Mark Brown
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
SHLH
SHLH
Wellington |
Crew
#2
PETC
[SHLH]
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington
Entity
SHLH
SHLH
Wellington |
Crew
#1
PETC
[SHLH]
Coached by: Axel Dickinson
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird & Tracey Gardiner
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Nina Brown
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: David Campbell
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Nina Brown
|
Event
35
M Clb 2X
Sponsored by: Debbage family
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#3
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
TAWA
TAWA
Wellington |
Crew
#3
PORC
[TAWA]
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#4
PORC
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
AOTE
AOTE
Wellington |
Crew
#1
PORC
[AOTE]
Coached by: Tim Parker
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
Event
38
M Nov 4+
Sponsored by: The Lockshop Ltd
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: John Clark-Maxwell & Richard May
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Henry Lee
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Deb Debbage
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Connor Kennedy (stroke), Jack Morris, Stephen Stokes, Samual Baldwin-Holmes + Holindu Abhayagunawardena (cox)
Coached by: John Clark-Maxwell & Richard May
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tom Walsh
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Richard Sheppard
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington
Entity
KAPI
KAPI
Wellington |
Crew
#4
PORC
[KAPI]
Coached by: Tim Parker
|
Event
40
M Opn 8+
Sponsored by: Wayne Dorgan Auto
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Joel Rihari Watene (stroke), Tim Winkler, Josh Williams, Blaine Abraham, Jamie Hindle-Daniels, Connor McLeod, Daniel Benton, Brad Carter + Heather Scott (cox)
Coached by: Chris Jones & Dick Joyce
|
Social