You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2018, 2017, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2007.
Results: Goodwill
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
PETC
[CHIL]
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
CHIL
CHIL
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
PETC
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
PETC
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 2nd
Crew
#3
PETC
[WLGC]
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 3: placed 3rd
Crew
#4
PETC
[STOR]
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
STOR
STOR
Wellington
Wellington
- Division 4: placed 2nd
Crew
#5
PETC
[HTVH]
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
HTVH
HTVH
Wellington
Wellington
- Division 4: placed 1st
Event
4
M Opn 2-
Sponsored by: Brent & Chrissy Albiston
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (NNS)
Crew
#1
PETC
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
PETC
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th
Event
11
W Nov 4X+
Sponsored by: Zenikon Investments
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st
Event
11
W Nov 4X+
Sponsored by: Zenikon Investments
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 2nd
Event
11
W Nov 4X+
Sponsored by: Zenikon Investments
Crew
#3
PETC
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
PETC
Callum Coyne (stroke), Conor Excell, Daniel Perkinson, Eddie Aitchison, Luke Soper, Rory Whitfield, Sam McRobbie, William Dee + Jemma Allwood (cox)
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
PETC
[CHIL]
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
CHIL
CHIL
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
PETC
[STOR]
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
STOR
STOR
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 3rd
Event
14
W Clb 4X+
Sponsored by: Empowered Technical Services
Crew
#1
PETC
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd
Event
14
W Clb 4X+
Sponsored by: Empowered Technical Services
Crew
#2
PETC
Coached by: Caroline Robertson
Boat: Carbo
Boat: Carbo
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 2nd
Event
16
M Opn 2X
Sponsored by: Racing Industry Transition Agency
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
PETC
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 2: scratched
Crew
#3
PETC
Coached by: Caroline Robertson
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 2: result (NNS)
Crew
#1
PETC
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
PETC
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
PETC
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st
Event
23Q
Mst 4X-
Sponsored by: Debbage family
Crew
#1
PETC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Caroline Robertson
Boat: Ann Carroll
Coached by: Caroline Robertson
Boat: Ann Carroll
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Event
23Q
Mst 4X-
Sponsored by: Debbage family
Crew
#2
PETC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Caroline Robertson
Coached by: Caroline Robertson
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Event
25
M Clb 1X
Sponsored by: Zenikon Investments
Crew
#1
PETC
[STBN]
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
STBN
STBN
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Event
25
M Clb 1X
Sponsored by: Zenikon Investments
Crew
#2
PETC
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
PETC
[CHIL]
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
CHIL
CHIL
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#2
PETC
[CHIL]
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
CHIL
CHIL
Wellington
Wellington
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#3
PETC
[STOR]
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
STOR
STOR
Wellington
Wellington
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#4
PETC
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#1
PETC
Naomi Holland (stroke), Madeleine Dee, Zoe Maddigan, Kaitlyn Burtenshaw, Madison Sakalia-Andreasen, Emma Drummond, Jemma Allwood, Sophia Avery + Harriet Jones (cox)
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Event
30
W Clb 4+
Sponsored by: Lovell family
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Event
30
W Clb 4+
Sponsored by: Lovell family
Crew
#2
PETC
Coached by: Caroline Robertson
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 2: result (CANCELLED)
Event
32
Mst 2X
Sponsored by: Empowered Technical Services
Crew
#1
PETC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Caroline Robertson
Boat: Tina Smith
Coached by: Caroline Robertson
Boat: Tina Smith
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Event
32
Mst 2X
Sponsored by: Empowered Technical Services
Crew
#2
PETC
Masters grade: Open (27+)
Coached by: Caroline Robertson
Coached by: Caroline Robertson
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Event
34
M Opn 1X
Sponsored by: Mark Albiston
Crew
#1
PETC
[SPTS]
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
SPTS
SPTS
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
PETC
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#2
PETC
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#2
PETC
Mackenzie Tuffin (stroke), Helena Rivers-Milliken, Sydney McLean, Mia Kilmister, Ella Price, Maeghan Casey, Zoey Kung, Isabelle Sears + Jemma Allwood (cox)
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#2
PETC
Madison Sakalia-Andreasen (stroke), Emma Drummond, Erin Anderson, Kaitlyn Burtenshaw + Jemma Allwood (cox)
Coached by: Andrew Bird
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
- Division 2: result (CANCELLED)
You can swap to a collapsed version of the results, which combines the various classes for an event.
Social