You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2018, 2017, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2007.
Results: Goodwill
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#3
PETC
[WLGC]
- Click to expand crew ⇨
PETC
PETC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 3: placed 3rd
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Olivia Mazey (stroke), Nico Daly, Jess Barker, Mckenzie Kemp, Isabella Revell, Anna Sturgeon, Jess Sutherland, Hannah Robinson + Yua Tomari (cox)
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Agena
Boat: Agena
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 2nd
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Alice Thompson (stroke), Amelia Cook, Eleanor Morrison, Ella Rongen, Zola Kemp, Meg Rongen, Ruby Brett, Lil Chapman-Myhill + Betty Custodio (cox)
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Hydra
Boat: Hydra
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Eva Charity (stroke), Annabelle Stirling, Emma Bagrie, Cate Howard, Isabella McGrath, Jessie Holland, Georgie Griffiths, Lilly Davis + Emily Mora (cox)
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Tamate
Boat: Tamate
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: scratched
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Olivia Mazey (stroke), Nico Daly, Jess Barker, Mckenzie Kemp, Zola Kemp, Meg Rongen, Ruby Brett, Lil Chapman-Myhill + Yua Tomari (cox)
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Agena
Boat: Agena
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Alice Thompson (stroke), Amelia Cook, Caitlin Revell, Ella Rongen, Isabella Revell, Anna Sturgeon, Jess Sutherland, Hannah Robinson + Betty Custodio (cox)
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Hydra
Boat: Hydra
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 4th
Event
11
W Nov 4X+
Sponsored by: Zenikon Investments
Crew
#9
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Betelguese
Boat: Betelguese
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 3rd
Event
11
W Nov 4X+
Sponsored by: Zenikon Investments
Crew
#10
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Bellatrix
Boat: Bellatrix
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 3: placed 2nd
Event
14
W Clb 4X+
Sponsored by: Empowered Technical Services
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Pyxis
Boat: Pyxis
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: placed 3rd
Event
14
W Clb 4X+
Sponsored by: Empowered Technical Services
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Bellatrix
Boat: Bellatrix
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 1st
Event
14
W Clb 4X+
Sponsored by: Empowered Technical Services
Crew
#6
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Betelguese
Boat: Betelguese
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 6th
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Bellatrix
Boat: Bellatrix
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 2: placed 5th
Crew
#6
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Bellatrix
Boat: Bellatrix
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 3: placed 1st
Crew
#7
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Betelguese
Boat: Betelguese
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 3: placed 2nd
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Pyxis
Boat: Pyxis
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#5
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Betelguese
Boat: Betelguese
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#4
STAC
[WLGC]
Eve Lau Young (stroke), Sophia Green, Ella Clements, Ella Barr, Annabelle Stirling, Lucy Scott, Lucy Pottinger, Georgie Pennicott + Tilly Duggan (cox)
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Agena
Boat: Agena
- Click to expand crew ⇨
- Boat variation: W Nov 8X+
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#3
STAC
[WLGC]
Lil Chapman-Myhill (stroke), Alice Thompson, Caitlin Revell, Olivia Mazey, Zola Kemp, Jess Sutherland, Meg Rongen, Anna Sturgeon + Stella Sherborne (cox)
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Hydra
Boat: Hydra
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
Boat: Betelguese
Boat: Betelguese
- Click to expand crew ⇨
STAC
STAC
Wellington
Wellington
WLGC
WLGC
Wellington
Wellington
- Division 1: result (CANCELLED)
You can swap to a collapsed version of the results, which combines the various classes for an event.
Social