You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2010.
Results: Petone Solstice
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STA*
STA*
Wellington |
Crew
#6
STA*
Composite crew.
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Kevin Stevenson
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#6
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
Boat: Janet
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
STAC
Ollie Pennington (stroke), Indigo Multerer, David Carr-Smith, Maia Vertongen + Maggie Shapland (cox)
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#7
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#7
WELC
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Hawkins
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#6
PORC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Matthew Hall & Steve Crabb
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#9
WELC
Coached by: Dick Joyce
Boat: Arthur's Nose
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Kim O'Neill & Mereana Taylor
Boat: Mahina
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Coached by: Andrew Bealing
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#5
STAC
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Graham Pudney
Boat: Carbo
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Kaitlyn Burtenshaw (stroke), Emma Drummond, Madison Sakalia-Andreasen, Madeleine Dee + Analiese Kung (cox)
Coached by: Graham Pudney
Boat: Lyvania
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#4
PETC
Coached by: Graham Pudney
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: David Carr-Smith
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#8
PETC
no crew listed
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#5
PORC
Pat Leen (stroke), Bryan Taylor, David Dick, Craig Nicholson, Lee Cook, Paul Drysdale, Angela Smith, Debby Sellars + Lotte Aukett (cox)
Coached by: Peter Craig
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#8
WELC
Grace Wala (stroke), Caleb Byrne, Harriet Mills, Lachlan McKeown, Francesca Favel, Madison Farrely, Luc Boeschenstein, Luca Giera + Emma Holden (cox)
Coached by: Pedro Figueira
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#6
WELC
Oliver Florance (stroke), Eamonn Ward, Olivia Farrelly, Matilda Rumball-Smith, Riley Alefosio, Hunter Saindon, Briar Tate, Jarvis Dyne + Rana Gurbuzel (cox)
Coached by: Pedro Figueira
Boat: Wellington
|
Race 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
no crew listed
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#5
PETC
Coached by: Peter Rowbotham
|
You can swap to a collapsed version of the results, which combines the various classes for an event.
Social