Entrants list: WTMC-TAKA Regatta
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#31
SGEC
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#32
SGEC
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#33
SGEC
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland |
Event
3
W Nov 4X+
Sponsored by: Nesti & Associates/Solar Outdoor Lighting Ltd
Crew
#31
SGEC
Coached by: Alex Dawson & Lorraine Murray
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#31
SGEC
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland |
Event
9
B U16 2X
Sponsored by: G.C Roof Solutions Ltd / Povey / King family
Crew
#31
SGEC
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#32
SGEC
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#33
SGEC
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland |
Event
12
B U15 4X+
Sponsored by: AA Smartfuels / Kingdom Decorators
Crew
#31
SGEC
Coached by: Lorraine Murray
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#12
SGEC
Alexia Swain (stroke), Charlotte Hepworth, Emily Hortop, Emily Moyle, Jana Hulsmeier, Alice Barker, Ashleigh Richards, Emily Lit + Emily Wagstaff (cox)
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#31
SGEC
Sarah Crummey (stroke), Alana Lancaster, Tayla Grant, Jessica Walker, Alice Gray, Ella Quinn, Colombe de Rouvroy, Samantha Cane + Thomas Callaghan (cox)
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland |
Event
14
G U15 8+
Sponsored by: Grant Speedy Premium Real Estate/Bloomsberry + Co
Crew
#31
SGEC
India Forbes (stroke), Isabela Montano, Rhiannon Koni-Webb, Mary-Rose Millett, Ellen Davis, Isabella Rogers, Jasmine Brake, Olympe de Rouvroy + Sam Keats (cox)
Coached by: Alex Dawson & Lorraine Murray
SGEC
SGEC
Auckland |
Event
15
B U18 4X+
Sponsored by: AT Consulting / Prospect of Howick
Crew
#31
SGEC
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland |
Event
21
B U16 4X+
Sponsored by: Bayleys Real Estate / Partmaster
Crew
#11
SGEC
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland |
Event
23
B U15 8+
Sponsored by: Devonport Flowers / Hammer Hardware, Hauraki
Crew
#11
SGEC
Ben Wight (stroke), Forrest Le Roux, Patrick Yin, Angus Wilson, Harry Newbury-Lee, Jack MacDonald, Daniel Pickles, Jamie Rowland + Josh Blaauw (cox)
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#31
SGEC
Jack Appleyard (stroke), Callum Parkes, Thomas Brenton-Rule, Jamie Young, Mathew Tetley, Ben Harte, Oliver Mallinson, Truman Boughey + William Young (cox)
Coached by: Alex Dawson & Lorraine Murray
SGEC
SGEC
Auckland |
Event
24
G U17 2X
Sponsored by: Headlight Ltd
Crew
#13
SGEC
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#14
SGEC
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#15
SGEC
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#31
SGEC
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#12
SGEC
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#31
SGEC
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#32
SGEC
Coached by: Lorraine Murray
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#31
SGEC
Mary-Rose Millett (stroke), Rhiannon Koni-Webb, Jasmine Brake, Isabela Montano, Colombe de Rouvroy, Alice Gray, Ella Quinn, Samantha Cane + Scott Keats (cox)
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#12
SGEC
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#31
SGEC
Coached by: Alex Dawson & Lorraine Murray
SGEC
SGEC
Auckland |
Event
37
G U15 4X+
Sponsored by: Pratt family
Crew
#31
SGEC
Coached by: Alex Dawson & Lorraine Murray
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#31
SGEC
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland |
Event
39
G U17 4+
Sponsored by: Fergusson Law / Palantino Imports
Crew
#11
SGEC
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#31
SGEC
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland |
Event
44
B U15 4+
Sponsored by: Sealy New Zealand / MAN PrimeServ
Crew
#11
SGEC
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#12
SGEC
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#31
SGEC
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland |
Event
45
B U16 1X
Sponsored by: G.C Roof Solutions Ltd / HW Coyle Ltd
Crew
#31
SGEC
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland |
Event
49
B U17 8+
Sponsored by: Hawthorne family
Crew
#11
SGEC
Cody Mercer (stroke), Kenneth Goodin, James Martin, Ryan McTigue, Thomas Duffett, William Zhang, Thomas Paton, Navradeep Sandhu + Emily Wagstaff (cox)
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#31
SGEC
Brodie Green (stroke), Zak Everitt, Rory Mallinson, Thomas Brenton-Rule, Thomas Seyb, Regan Lees, Ryan Jans, Rob MacKenzie + Scott Keats (cox)
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#31
SGEC
Coached by: Alex Dawson & Lorraine Murray
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#32
SGEC
Coached by: Alex Dawson & Lorraine Murray
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#31
SGEC
Isabella Rogers (stroke), Rhiannon Koni-Webb, Mary-Rose Millett, Colombe de Rouvroy, Ellen Davis, Samantha Cane, Jessica Walker, Olympe de Rouvroy + Sam Keats (cox)
Coached by: Alex Dawson & Lorraine Murray
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#31
SGEC
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#32
SGEC
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland |
Event
59
G U15 4+
Sponsored by: Design & Build NZ / Rent Me Rentals
Crew
#11
SGEC
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#31
SGEC
Ellen Davis (stroke), Isabella Rogers, Rhiannon Koni-Webb, Mary-Rose Millett + Thomas Callaghan (cox)
Coached by: Alex Dawson & Lorraine Murray
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Harry Newbury-Lee (stroke), Forrest Le Roux, Patrick Yin, Angus Wilson, Daniel Pickles, Jackson Driver, Bradley Hartley, D J Kruger + Dean Oxford (cox)
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland
Crew
#31
SGEC
Oliver Mallinson (stroke), Jules Courtine, Peter Goldstone, Jamie Young, Vlatko Kuzev, Ben Harte, Nate Stainton, Caelan MacDonald + William Young (cox)
Coached by: Alex Dawson & Lorraine Murray
SGEC
SGEC
Auckland |
Event
62
G U17 4X+
Sponsored by: Kingdom Decorators / R & L Wilson Builder Bob
Crew
#11
SGEC
Coached by: MACL
SGEC
SGEC
Auckland |
Event
66
G U18 8+
Sponsored by: Marino Consultants and Associates
Crew
#31
SGEC
Sarah Crummey (stroke), Alana Lancaster, Tayla Grant, Jasmine Brake, Rhiannon Koni-Webb, Colombe de Rouvroy, Mary-Rose Millett, Alice Gray + Thomas Callaghan (cox)
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#31
SGEC
Rory Mallinson (stroke), Zak Everitt, Thomas Seyb, Isaac Mallinson, Nick Tetley, Regan Lees, Rob MacKenzie, Joel Wilson + Scott Keats (cox)
Coached by: Greg Reid
SGEC
SGEC
Auckland |
Social