Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: WTMC-TAKA Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Craig Hawthorne
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
Coached by: Matt Jones & Natalie Marriott
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
SGEC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#31
SGEC
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Simon Koller
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Jayden Janse Van Rensburg (stroke), Blair Patterson, Quinlan Cunningham, Seri Jackman + Niamh Valgare (cox)
Coached by: Allan Vester
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#32
SGEC
Sebastien Sachse-Nodder (stroke), Martin Jonkers, Archie Porteous, Finlay Watson + Hamish Lawson (cox)
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Stacey Lithgow & Sigrid Davis
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Shane Page & Murray Horne
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: Stacey Lithgow & Sigrid Davis
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Bart Verleye
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#4
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
Coached by: Shane Page & Murray Horne
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#13
NSHC
Coached by: Matt Jones & Natalie Marriott
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
Hayden Mallard (stroke), Alexander Iles-Nyberg, Malte Engelbracht, Jayden Tabani-Ivi + Dylan Maynard (cox)
Coached by: Natalie Marriott & Matt Jones
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
Coached by: Craig Hawthorne
|
Social