You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: WTMC-TAKA Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
WREC
Coached by: Grant Clearwater
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
WREC
Coached by: Simon Koller
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#1
WREC
Coached by: Simon Koller
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#2
WREC
Coached by: Simon Koller
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 2nd
Event
19
G U18 1X
Sponsored by: Fixed Abode Ltd / Render Trend Ltd
Crew
#1
WREC
Coached by: Simon Koller
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Event
19
G U18 1X
Sponsored by: Fixed Abode Ltd / Render Trend Ltd
Crew
#2
WREC
Coached by: Simon Koller
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Event
19
G U18 1X
Sponsored by: Fixed Abode Ltd / Render Trend Ltd
Crew
#3
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Event
22
B U16 4X+
Sponsored by: Jenkin A-lign Fencing / Tordeich Engineering
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#1
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Event
27
B U17 4X+
Sponsored by: Porter-Day family
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
WREC
Coached by: Simon Koller
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#2
WREC
Coached by: Grant Clearwater
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#1
WREC
Coached by: Simon Koller
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#3
WREC
Coached by: Simon Koller
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#4
WREC
Coached by: Grant Clearwater
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 7th
Crew
#1
WREC
Coached by: Simon Koller
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Event
47
W Clb 2X
Sponsored by: Belmont Management Services
Crew
#1
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Event
47
W Clb 2X
Sponsored by: Belmont Management Services
Crew
#2
WREC
Coached by: Simon Koller
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Event
50
G U16 4X+
Sponsored by: Commercial Business Services / Wayne J of Harcourt
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Event
53
M Nov 4X+
Sponsored by: Gill & Grundy Concrete Construction
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
WREC
Coached by: Andrew Wakelin
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
WREC
Coached by: Simon Koller
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
WREC
Coached by: Spencer Nichols
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#1
WREC
Coached by: Grant Clearwater
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
WREC
Ashlee Greenhalgh (stroke), Lucy Johnston, Julia Ferris, Kendall Smith, Maddy Parker, Susan Dawson, Shannon Cox, Alexandra Godman + Aaron Harold (cox)
Coached by: Simon Koller & Andrew Wakelin
- Click to expand crew ⇨
WREC
WREC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Social