Day sheet: WTMC-TAKA Regatta
This is the day sheet for the 2016 WTMC-TAKA Regatta.
click a filter below to remove it
Saturday, 22nd October 2016
Race B @ 07:55: Event 2, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Tom Moore
|
Race C @ 08:00: Event 2, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: Tom Moore
|
Race E @ 08:10: Event 3, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
3
B U17 4+
Sponsored by: Bride family - in memory of Jan Bride
| ||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
|
Race H @ 08:25: Event 5, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
5
W Nov 4X+
Sponsored by: Graeme Hughes Panelbeaters
| ||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Bradyn Watson
|
Race J @ 08:35: Event 5, Division 3 | ||
---|---|---|
Event
5
W Nov 4X+
Sponsored by: Graeme Hughes Panelbeaters
| ||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: Bradyn Watson
|
Race K @ 08:40: Event 6, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: John Lawrence
|
Race L @ 08:45: Event 6, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: John Lawrence
|
Race P @ 09:05: Event 9, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
|
Race Q @ 09:10: Event 9, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
|
Race R @ 09:15: Event 9, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#12
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
|
Race Y @ 09:50: Event 13, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo & Rory Accorsi
|
Race B @ 10:05: Event 15, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Isobel Sturgin (stroke), Kenzie Smith, Chelsea Cox, Emma Penney, Tannith Sutherland, Jessica Taylor, Holly MacDonald, Caitlin Harley + Ryan O'Loughlin (cox)
Coached by: Bradyn Watson
|
Race F @ 10:25: Event 18, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
MACL
Coached by: Rory Accorsi
|
Race G @ 10:30: Event 18, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#12
MACL
[SGEC]
Coached by: Rory Accorsi
|
Race H @ 10:35: Event 18, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#13
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo & Rory Accorsi
|
Race N @ 11:05: Event 22, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
|
Race Q @ 11:20: Event 23, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Coached by: Rory Accorsi
|
Race R @ 11:25: Event 23, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#12
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
|
Race S @ 11:30: Event 24, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MAC*
MAC*
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MAC*
[SGEC]
Hugh Ibbotson (stroke), Matt Botha, Jed Williams, Trent Marshall, Dewald van Rooyen, Lachlan Collison, Liam Jessiman, Max Duder + Henry Smith (cox)
Composite crew. Coached by: Mark Clemo & Rory Accorsi
|
Race Z @ 12:05: Event 28, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Zara Ely (stroke), Zoe Marais, Ffion Lewis, Georgia Anderson, Isobel Sturgin, Capri Lonie, Kenzie Smith, Emma Penney + Camille Dignadice (cox)
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
Race J @ 13:15: Event 35, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: John Lawrence
|
Race K @ 13:20: Event 35, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: John Lawrence
|
Race M @ 13:30: Event 36, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo & Rory Accorsi
|
Race P @ 13:45: Event 37, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
|
Race S @ 14:00: Event 39, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Bradyn Watson
|
Race T @ 14:05: Event 39, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: Bradyn Watson
|
Race V @ 14:15: Event 41, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
41
G U16 1X
Sponsored by: Citywide Engineering Ltd
| ||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: John Lawrence
|
Race C @ 14:50: Event 44, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
MACL
Coached by: Rory Accorsi
|
Race D @ 14:55: Event 44, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#12
MACL
[SGEC]
Coached by: Rory Accorsi
|
Race H @ 15:15: Event 46, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
46
B U15 4+
Sponsored by: Citywide Engineering Ltd
| ||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo & Rory Accorsi
|
Race L @ 15:35: Event 48, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
|
Race M @ 15:40: Event 48, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#12
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
|
Race N @ 15:45: Event 48, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#13
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
|
Race P @ 15:55: Event 50, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Tom Moore
|
Race X @ 16:35: Event 55, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Waldo Singleton (stroke), Patrick Boyle, Leetham Beatt, Harrison Boles, Trent Marshall, Matt Botha, Hugh Ibbotson, Finn Tracey + Camille Dignadice (cox)
Coached by: Mark Clemo
|
Race D @ 17:05: Event 60, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Coached by: Rory Accorsi
|
Race I @ 17:30: Event 63, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
MACL
Coached by: Rory Accorsi
|
Race K @ 17:40: Event 63, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#12
MACL
[SGEC]
Coached by: Rory Accorsi
|
Race O @ 18:00: Event 65, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: John Lawrence
|
Race P @ 18:05: Event 65, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: Tom Moore
|
You can swap to a collapsed version of the daysheet, which combines the various classes for an event.
Social