You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007.
Results: WTMC-TAKA Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Tom Moore
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: Tom Moore
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Event
3
B U17 4+
Sponsored by: Bride family - in memory of Jan Bride
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Event
5
W Nov 4X+
Sponsored by: Graeme Hughes Panelbeaters
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Bradyn Watson
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (DNS)
Event
5
W Nov 4X+
Sponsored by: Graeme Hughes Panelbeaters
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: Bradyn Watson
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 5th
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: John Lawrence
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: John Lawrence
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 6th
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 2: result (NRR)
Crew
#12
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 3rd
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo & Rory Accorsi
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (DNS)
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Isobel Sturgin (stroke), Kenzie Smith, Chelsea Cox, Emma Penney, Tannith Sutherland, Jessica Taylor, Holly MacDonald, Caitlin Harley + Ryan O'Loughlin (cox)
Coached by: Bradyn Watson
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#11
MACL
Coached by: Rory Accorsi
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#12
MACL
[SGEC]
Coached by: Rory Accorsi
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#13
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo & Rory Accorsi
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 5th
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Coached by: Rory Accorsi
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 9th
Crew
#12
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 9th
Crew
#1
MAC*
[SGEC]
Hugh Ibbotson (stroke), Matt Botha, Jed Williams, Trent Marshall, Dewald van Rooyen, Lachlan Collison, Liam Jessiman, Max Duder + Henry Smith (cox)
Composite crew. Coached by: Mark Clemo & Rory Accorsi
- Click to expand crew ⇨
MAC*
MAC*
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Zara Ely (stroke), Zoe Marais, Ffion Lewis, Georgia Anderson, Isobel Sturgin, Capri Lonie, Kenzie Smith, Emma Penney + Camille Dignadice (cox)
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: John Lawrence
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: John Lawrence
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 4th
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo & Rory Accorsi
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Bradyn Watson
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: Bradyn Watson
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Event
41
G U16 1X
Sponsored by: Citywide Engineering Ltd
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: John Lawrence
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#11
MACL
Coached by: Rory Accorsi
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#12
MACL
[SGEC]
Coached by: Rory Accorsi
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 2: result (CANCELLED)
Event
46
B U15 4+
Sponsored by: Citywide Engineering Ltd
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo & Rory Accorsi
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#12
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#13
MACL
[SGEC]
Coached by: Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 3: result (CANCELLED)
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Tom Moore
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Waldo Singleton (stroke), Patrick Boyle, Leetham Beatt, Harrison Boles, Trent Marshall, Matt Botha, Hugh Ibbotson, Finn Tracey + Camille Dignadice (cox)
Coached by: Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#11
MACL
[SGEC]
Coached by: Rory Accorsi
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 2: result (CANCELLED)
Crew
#11
MACL
Coached by: Rory Accorsi
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#12
MACL
[SGEC]
Coached by: Rory Accorsi
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 3: result (CANCELLED)
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: John Lawrence
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: Tom Moore
- Click to expand crew ⇨
MACL
MACL
Auckland
Auckland
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 2: result (CANCELLED)
You can swap to a collapsed version of the results, which combines the various classes for an event.
Social